Porysowany panel LCD

Jaraxel

New member
Witam
Niecałe dwa miesiące temu kupiłem nowy monitor (BenQ FP241WZ) i wczoraj pech chciał że przypadkowo zarysowała mi się osłona matrycy. Czy orientuje się ktoś czy producent monitora może wymienić odpłatnie taką osłonę lub czy da się czymś usunąć taką rysę, jakimiś wypełniaczem czy czymś w tym rodzaju.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ale jakie to jest uszkodzenie ?
Masz tylko rysy ?
Czy one przeszkadzają w oglądaniu obrazu?
Czy telewizor w ogóle pracuje?
 

Jaraxel

New member
Monitor pracuje bez zarzutu, rysa ma około 2cm długości, jest biała i rzuca się dosyć w oczy, zarysowanie nie jest głębokie i mam nadzieje ze sama matryca nie jest uszkodzona. Monitor jest nowy wiec nie ma żadnych innych uszkodzeń. Po prostu pech chciał że z pułki nad monitorem spadło mi pudełko na płytę dvd i zarysowało ekran, sam się dziwie jak to się mogło stać. Ogólnie chciałem sie dowiedzieć czy ktoś się orientuje czy producent może wymienić odpłatnie zarysowaną osłonę matrycy bo zdaje sobie sprawę że takie uszkodzenie nie podlega gwarancji. Ostatnio prześladuje mnie pech, najpierw problemy z nowym kompem, potem xbox a teraz monitor, aż się boje cokolwiek kupować nowego bo się zaraz zjebie :p
 

Bartholomew

New member
Sprawdź czy ta rysa nie jest czasem pozostałością pudełka po CD. Spotkałem się z przypadkami gdy uderzający o ekran przedmiot zostawiał ślad własnego materiału.
 

hq1

New member
Mam ten sam problem też mam zarysowany monitor LCD (Asus 19" LCD VW193S), więc jeżeli znacie jakiś profesjonalny serwis, który się tym zajmuje albo macie jakiś własny sposób to piszcie.
Z góry dziękuje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jest specjalny środek do czyszczenia wyświetlaczy telefonów komórkowych - działa sprawdziliśmy.
 

hq1

New member
kiki napisał:
jest specjalny środek do czyszczenia wyświetlaczy telefonów komórkowych - działa sprawdziliśmy.

mówimy tu o zarysowanej matrycy a nie o osłonach z pleksi.
Mam nadzieje. Bo niektóre środki rozpuszczają wieszchnią warstwe i w ten sposówb usuwają ryse. Na panelu LCD było by to niewskazane a wręcz szkodliwe.
 

hq1

New member
wolałbym nieryzykować jesli ktoś z was już testował podobny żrodek to proszę o nazwe produktu i opis( np skuteczność, na jakiej matrycy cena itp)
Z góry dzięki

Proszę nie cytować poprzednika
 

michu312

New member
Jeśli się nie mylę to mowa tu o środku Displex, tak? Mam podobny problem - ryska (5mm) na ekranie monitora lcd ( niewyczuwalna pod palcem) , ale boję się użyć Displexa. Możecie coś doradzić?
 

mayk

New member
Witam wszystkich,
też mam problem z rysą na matrycy, córka zrobiła mi celownik na środku :???: głębokie i ostre. Zakupiłem displexa, i pytanie jak go uzyć zeby nie pogorszyć sprawy. Kiki, pisałeś ze go używałeś, mozesz opisać efekt takiego zabiegu?
 

miro78

New member
jest specjalny środek do czyszczenia wyświetlaczy telefonów komórkowych - działa sprawdziliśmy.

Czy szanowny kolega mógłby pomóc? Mam od niecałego tygodnia Panasa 50s20. Niestety jak mi go przywieźli i rozpakowali nie zauważyłem rysy na ekranie (widoczna tylko przy patrzeniu pod odpowiednim kątem) i teraz już nic nie mogę zrobić :(
Czy ten środek o którym mowa nadaje się także do plazmy? Czy jest jakakolwiek szansa na usunięcie tej ryski?
Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Czy szanowny kolega mógłby pomóc? Mam od niecałego tygodnia Panasa 50s20. Niestety jak mi go przywieźli i rozpakowali nie zauważyłem rysy na ekranie (widoczna tylko przy patrzeniu pod odpowiednim kątem) i teraz już nic nie mogę zrobić :(
Czy ten środek o którym mowa nadaje się także do plazmy? Czy jest jakakolwiek szansa na usunięcie tej ryski?
Z góry bardzo dziękuję za pomoc!


Jak można zarysowac plazme, tam na ekranie jest szkło. Ten środek to mozna stosować na ekranach telefonów a nie telewizorów, no chyba, że chcesz mieć ekran (LCD) do wymiany!

Co do twojego problemu, to czy próbowałeś mikrofibry z wodą, lub środki do LCD/Plazmy. Ok 20-30 zł i usuwa zabrudzenia (nie rysy). Kiedyś czytałem na forum hi-fi, jak koleś doradził użycie pasty do zębów aby pozbyć się rysek na wyświetlaczu amplitunera..... i ten co to zastosował to zniszczył ten wyświetlacz!

Moje dziecko kieduś uderzyło w tv lcd tubą tekturową po naklejkach na ścianę. Zobaczyłem wszystkie kolory tęczy, na ekranie został mały ślad, ale po wyczyszczeniu mikrofibrą okazało się, żę to był pył z tej tektury.
 

miro78

New member
W Panasie 50s20 to chyba nie szkło a jakiś plastik raczej.
I niestety, ale jest rysa :(
Pytanie jak ją usunąć, mikrofibrą już czyściłem i niestety nie pomogło :(
 
Do góry