Zanikający co kilka sekund obraz w Philips 55PFS8209

saif3r

New member
Witam,

Mam następujący problem z telewizorem PHILIPS PFS8209/12. Mianowicie co kilka sekund znika obraz. Czasem matryca pozostaje włączona ale nic nie wyświetla, a czasem widać że całkowicie się wyłącza. Dzieje się tak co kilka sekund. Matryca się włączy, chwilę działa i potem wyłącza się na kilka lub kilkanaście sekund i tak co chwilę. Przeinstalowanie telewizora nie pomogło. Oprogramowanie w najnowszej wersji. Problem zaczął występować kilka dni temu. Przedtem nic z nim nie robiliśmy. Używany jest raczej rzadko, maks 30min dziennie, czasem do 2 godzin. Zakupiony był ok 5 lat temu. Nagrałem krótki filmik aby lepiej zobrazować problem. Chodzi o to, co się dzieję w 1:02, 1:20, 1:30, 1:50, 2:31, 3:00, 3:24, 3:36, 3:50, 4:00, 4:22, 4:40 nagrania.
https://youtu.be/vD4UaqqVxMY
 
Ostatnia edycja:

saif3r

New member
Hej, tak. Dla pewności zrobiłem go dwukrotnie. Problem nie ustępuje. Ponadto zauważyłem dzisiaj coś dziwnego, przełączyłem na HDMI pod który podłączony jest XBOX, po ok 2 min pojawił się obraz z konsoli i nie wyłączał się w ogóle. Działał do momentu, kiedy wyłączyłem konsole. Co więcej, kiedy TV pokazywał obraz z konsoli, to po uruchomieniu jakiegokolwiek elementu TV, typu opcje, menu wyboru źródła itp, chwilę po włączeniu dany element znikał z ekranu, mimo to obraz z konsoli w tle był cały czas widoczny.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Sprawdż jak uruchomisz jakiś program lub kanał - obraz znika i przyjrzyj się czy nadal widać coś na matrycy ( uruchomiony program itp ) ?
 

saif3r

New member
Dostałem informację, że to prawdopodobnie uszkodzona płyta główna. Chip graficzny podobno bardzo mocno się grzeje i to może tłumaczyć problemy z wyświetlaniem. Zaleceniem jest jej wymiana, ale problem polega na tym, że sama płyta jest już niedostępna... Znalazłem jakiś zamiennik, ale cena raczej zaporowa: https://www.lcd-onderdelen.nl/a-53057836/philips/996598003792-upgrade-kit/#description
Czy znacie jakieś alternatywy? Gdzie można kupić taką płytę taniej? Gdzie można tego jeszcze poszukać? Na allegro trochę tego widziałem, ale nic do tego modelu.
 
Do góry