Sony kd-55xe7005-zgasł i nie włącza się

wisnia92

New member
Witam,
może jest mi ktoś w stanie pomóc/nakierować co jest nie halo w moim TV.
Zakupiony 2018r styczeń(już jest dwa miesiące po gwarancji) podczas próby odpalenia netflixa zawiesił się, przyciszył i pogłośnił o pare stopni i wyłączył się. Na próby włączenia nie reaguje. Miga czerwona dioda z częstotliwością x2-przerwa. Szlag mnie trafia bo nie był to super drogi model ale jednak prawie 4k zapłaciłem dwa lata temu.
Przebrnąłem przez troubleshootin' z oficjalnej strony sony(odcięcie zasilania na jakiś czas) ale nic nie daje. W internetach nic nie znalazłem. Napisałem do Sony ale mówiąc kolokwialnie mają na to wy...walone i kazali zgłosić usterkę do centrum napraw pogwarancyjnych aby wycenili szkodę.
Ma ktoś może jakiś pomysł?
Dodam że TV nie był przestawiany, ruszany, naprawiany, rozkręcany, zalany ani nic z tych rzeczy.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 

wisnia92

New member
Podczas włączania słychać cyknięcie i wtedy zapala się optical audio out na chwilę, po sekundzie(zanim odpali sie matryca) słychać cyknięcie takie jak przy wyłączaniu tv wtedy tez gaśnie czerwona dioda z tyłu i tv.
Dodam że dzieje się to po odłączeniu z prądu bo jak nie odepnę to tv ogóle nie reaguje i nie podejmuje próby włączenia.
 

wisnia92

New member
Okej zatem poszukam zasilacza bliżej mnie(w ostateczności pojadę tam gdzie jest z aukcji) i będę naprawiał(a raczej próbował). Zastanawia mnie tylko ten zasilacz bo niewiem czy jakby padł całkiem to czy telewizor próbowałby w ogóle się uruchamiać i czy nie odcinałby prądu permanentnie( a ten podejmuje próbę-co prawda dopiero po odłączeniu od zasilania ale jednak).
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
To nie jest takie proste jak ci się wydaję ? Jak ci dioda zapala się na płycie i potem gaśnie to raczej płyta jest sprawna , zasilacz nie ma takiego napięcia po włączeniu dlatego tv sygnalizuję jak opisałeś taki problem , gdzieś w zasilaczu ginie napięcie . Tak , on na chwile się odpali ale jak wyjmiesz wtyczkę i włożysz wtyczkę przed uruchomieniem prąd rozchodzi się po zasilaczu , cewki itp , jak opisałeś : na chwilę odpala i klapa nic nie ma ? zasilacz zużył swoje napięcie coś nie puszcza dalej prądu z sieci bo obwód jest otwarty - prąd nie ma gdzie się podziać ,on nie może się rozejść ..

Trudno mi jest mi to opisać ale mniej więcej może wiadomo do czego zmierzam ?
 

wisnia92

New member
Wiadomo aż za dużo :)
Ogromne dzięki za pomoc! Namierzam i kupuję zasilacz i oczywiście napiszę co z tego wyszło.
Jeszcze raz dzięki :)
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Czekam na info ? Nie ma za co

Jeszcze jedno pytanie : tam u ciebie jest tak : zasilacz , płyta główna , tcon i to wszystko , nie ma dodatkowego inwertera na ledy itp ?

Jak będziesz go rozbierał obudowę to weś zrób fotkę całego tyłu bez obudowy tak abyś zmieścił wszystko w jednym kadrze ?
 
Ostatnia edycja:

wisnia92

New member
Ok podczas rozbierania zrobie zdjęcie dla pewności.
Nie powiem jak to wygląda teraz bo nigdy go nie rozbierałem także wrzucę jak tylko go rozbiorę.
 

wisnia92

New member
zdjęcie otwartego telewizora
 

Attachments

  • D4D4FF36-522C-4EE7-A5D1-5A87B52AC5AB.jpg
    D4D4FF36-522C-4EE7-A5D1-5A87B52AC5AB.jpg
    39,1 KB · Wyś: 110

DrWredman

Active member
Opisz jeszcze raz jakie są objawy po włączenieniu.
Czy cokolwiek pojawia się na ekranie ?

Ja miałem problemy dwa lata temu. TV w połowie restartu (gdzie kręcą się kółka android) wyłączał się i zaczynał reset od nowa. Zrobił to chyba kilkadziesiąt razy z przerwami, bo go wyłączałem (z gniazdka prądowego też) gdy trafiał mnie szlag. W końcu za którymś razem restart poszedł do końca i działa do dziś.

Pamiętaj aby nic nie było podłączone do TV.
Wyłącz też Wi-Fi na domowym routerze, jeśli wcześniej z niego korzystałeś.

Próbowałeś robić reset z pilota?
https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00114591

albo guzikami na TV? (to znalazłem na szybko więc nie do końca tak samo może byc u ciebie)
https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00159906
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Hm ? Odepnij od zasilacza wtyki do ledów odepnij tcon od płyty głównej i odpal ? Zobacz co będzie się działo ? Bez podpiętego tcona i ledów
 

wisnia92

New member
#drWredman po podłączeniu do zasilania i wciśnięciu przycisku power(nieważne pilot czy TV) słychać "cyknięcie" włączenia telewizora i w momencie kiedy miałby włączyć się ekran(w normalnych warunkach) telewizor się wyłącza(nawet na chwile ekran się nie uruchamia ani jego podświetlenie) i miga czerwona dioda z częstotliwością x2. Jeśli znowu wcisnę POWER (bez uprzedniego odłączenia od zasilania) nie słychać już tego "cyknięcia" tylko dioda na chwile świeci na biało i za chwile na czerwono znowu miga- opisałem najdokładniej jak się dało.
Nie jest to Android TV a więc restart w tym modelu następuje wyłącznie przez odłączenie od zasilania. Oczywiście próbowałem włączyć TV bez żadnych podpiętych urządzeń ale nic nie pomaga- mimo wszystko dzięki za odzew.

#Karol1976 zrobię to najszybciej jak się da i dam znać- dzięki!
 

wisnia92

New member
Które wtyki dokładnie? Odłączyłem od leków chyba ale jest na jednej taśmie z odbiornikiem pilota i przyciskiem power na tv
 

Attachments

  • 20200407_120807.jpg
    20200407_120807.jpg
    1014,8 KB · Wyś: 128
  • 20200407_120814.jpg
    20200407_120814.jpg
    859,2 KB · Wyś: 53

wisnia92

New member
Pisze juz tylko w kwestii informacyjnej. Tak jak myślałem od początku winna była płyta główna- ale bez wymiany nikt by nie wiedział napewno co to może być. W każdym razie wymiana pomogła zobaczymy na jak długo. Dziekuje za podpowiedzi i dyskusje.
Pozdrawiam
Temat do zamknięcia
 
Do góry