Restarty po aktualizacji, smart tv JVC Lt-32VF52K

zb1024

New member
Witam, mam problem z telewizorem, JVC Lt-32VF52K, jest jeszcze na gwarancji. Na początku zawieszał się tylko podczas oglądania filmów na youtubie, albo w przeglądarce, ale nie przykładałem do tego zbytnio uwagi, gdyż myślałem, że może tv jest wtedy przeciążony. Ale w grudniu wyskoczył komunikat z jakąś aktualizacją, piszę jakąś, bo nie jestem pewny czy to była aktualizacja aplikacji, czy systemu, ale raczej aktualizacji, myślę, że youtube, bo data oprogramowania systemu jest z kwietnia, bodajże, i po tej aktualizacji tv zawiesza i restartuje się podczas zwykłego oglądania telewizji, czy nagrywania na dysk/pendrive, nawet, gdy pilot jest schowany, gdy w tv jest odłączony internet (łączę go przez wifi), restartuje się częściej w aplikacji youtube, raz podczas oglądania filmu w youtube, ekran zrobił się czarny, to mogłem wyjść z aplikacji pilotem przyciskiem "Exit" do telewizji. Czy to przez tą aktualizację? Czy czekać na następną (nie wiadomo jak długo), czy coś działać? Raz po tej aktualizacji tv sam się włączył w nocy z ekranem początkowych ustawień i instalacji kanałów. Nie ma ustawionych rzeczy typu oszczędzanie energii. Nie próbowałem też oglądania tv bez podłączonego dysku/pendrive'a. Co myślicie. Na stronie JVC nie ma zabardzo pomocy typu software, nie mogę nawet mojego modelu poszukać. Co robić? Pisałem emaila, dzisiaj drugi raz do firmy Vestel, ale na razie nic odp.
 

zb1024

New member
Witam, dzisiaj dodatkowo w ustawieniach zauważyłem, że jest inna przeglądarka, ale w niej nie ma żadnych cokies, ale i tak wyczyściłem, zrobiłem reset youtube, wyłączyłem "dynamiczną aktualizację kanałów", zmniejszyłem kontrast (był na 95%), wyłączyłem HUB, wcześniej nagrywałem na dysk twardy, teraz na pendrive. Będę dalej obserwował. Myślę, jeszcze zrobić reset kanałów tv, bo opcji "Przywróć ustawienia fabryczne" nie widzę.
 

zb1024

New member
Witam, jako że telewizor był jeszcze na gwarancji, zdecydowałem się oddać go do serwisu. Po kilku dniach, odebrałem, pan serwisant wymienił w nim jedną płytkę i myślę, że będzie dobrze, bo w pierwszy dzień już się nie restartował. Zobaczymy co będzie się dalej działo.
 

zb1024

New member
Witam. Telewizor już się nie restartuje, ale jest inny problem. Wcześniej miałem nagrania na dysku zewnętrznym i po tej naprawie telewizor nie widzi tych nagrań, znaczy w Bibliotece nagrań nie ma tych filmów. Gdy podłączam dysk do komputera to widać, że są te pliki (*.ts), ale nie ma ich na telewizorze. Telewizor widzi dysk, widzi inne pliki nagrane na dysk z kompa. Co poradzicie?
 
Do góry