Nowy telewizor - Oddać? Naprawić? Problem z matrycą?

Szary-Wilku

New member
Kupiłem na allegro "nowy" telewizor. Sprzedawca upewniał mnie, że telewizor jest nowy.
Model: Philips 49PUS7181

Przyszedł, oprócz kilku odcisków palców wyglądał jak nówka. Wszystko skonfigurowałem i bajka. Byłem zafascynowany, aż nie zobaczyłem białych chmur po w górnej, prawej krawędzi ekranu (zdjęcie 1).
Poczytałem na internecie co to clouding i myślę, że trafił mi się taki egzemplarz - ok. Chciałem go zwrócić (w końcu mam 14 dni), ALE dzisiaj zauważyłem, że obudowa od telewizora w tym miejscu jakby dotyka matrycy. Wszędzie indziej jest to odstęp około 2mm, tutaj ona jej dotyka. Przez to, że dotyka, to właśnie powstają te białe plamy. Może ktoś go za mocno ścisnął? Nie mam pojęcia.

Co robić w tej sytuacji? Telewizor mi się strasznie podoba, ale na każdej ciemniejszej scenie to przeszkadza. Plus boję się, że w przyszłości może to się pogorszyć.



1.jpg


2.jpg
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Skoro masz 14 dni na zwrot to nawet się nie zastanawiał tylko zwracaj! A jeżeli ten model TV Ci się podoba, to kupisz nowy, taki sam wolny od wad.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Wada podświetlenia z tej strony , pisz do gościa że sprzedał ci wadliwy egzemplarz , dodaj fotkę z wady i albo niech ci wymienia albo niech oddaje kasę , bo nie idzie oglądać !!!

Jak widzę ta ramka jest lekko wygięta , i dlatego masz taki efekt , ogólnie ty jego zwróć bo ten model po jakimś czasie będziesz miał problemy z tym tv - dokładnie z działaniem !!! Ja ci radzę ty jego oddaj w ch..erę

To jest model z 2016 roku one były produkowane , zresztą z tyłu masz naklejkę i powinna być data ?
 
Ostatnia edycja:

Karol1976

Active member
Bez reklam
Z lutego 2017 roku jak widać , masz ramkę wygiętą przyjrzyj się dobrze albo przyłóż coś prostego do ramki i sam zobaczysz , albo stań z boku tv i okiem będzie widać , ramka dociska do matrycy za mocno , dobrze że matryca nie pękła , To jest aluminium ramka czy plastik ?
 

Szary-Wilku

New member
Chyba plastik. Właśnie prawie, że dotyka matrycy ta ramka. A jeszcze muszę wysłać telewizor na mój koszt i boję się, że po drodze coś mu się stanie i nie będzie chciał mi kasy oddać.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Odpal przed spakowaniem , zrób kilka fotek , włożysz do kartonu i zrób tez dokładnych kilka fotek z kartonu z obu stron i wyślij jemu przed wysyłką i napisz mu że tak wygląda spakowany tv i w takim stanie wysyłasz.
Na kartonie nie ma uszkodzeń z tej strony co jest ramka wygięta ?

A pro po jeśli to jest plastik a nie aluminium bo on jest na krawędziowym podświetleniu to być może że masz obudowę metalową wygiętą lekko a nie
ramka , jeśli jest to plastik

Jakim przewożnikiem przyszedł tv jaką firmą kurierską ?
 

Szary-Wilku

New member
Karton był w stanie dobrym, nie było nic widać, ale gościu pisał że mam dokładnie sprawdzić karton przy kurierze jakby wiedział że coś będzie nie tak. Przyszło dhlem
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Ja to telewizory wysyłam pocztex kurier , zamawiam z furgonetka.pl tam jest pocztex ale trzeba dowieść do punktu , mierzysz i mniej więcej wagę podajesz , najlepiej zawyżyć bo i tak będzie przy tobie ważony , są dodatkowo dwie opcje przy wypełnianiu formularza : 1 . ubezpieczenie przesyłki lub przesyłka wartościowa ( wpisujesz kwotę za jaką kupiłeś ) - ja wybieram wartościową zawsze i dodatkowo "usługa ostrożnie " i wychodzi wysyłka od 35 zł do 50 zł zł , to zależy jeszcze od kwoty ubezpieczenia
Ja zawsze wolę zapłacić drożej za wysyłkę i wiem że dotrze cały przedmiot

Po wypełnieniu formularza opłacasz online , drukujesz list przewozowy i z tym listem i przesyłką jedziesz na pocztę i wysyłasz ,

Ja korzystając z pocztexa do tego typu przesyłek nie mam żadnych problemów iż został uszkodzony itp ( wypluć nie zapeszać )

Ja opisałem jak ja bym nadał , twój wybór , tylko przed wysyłką zrób zdjęcia i będziesz miał dowód ,

Zgłosiłeś spór na allegro iż przedmiot jest nie zgodny z opisem ? Jak nie to zgłoś problem , opisz wstaw zdjęcia te co tutaj i poinformuj że odsyłasz go z w/w przyczyn !!!
 

Szary-Wilku

New member
Wyślę tak jak mówisz, dzięki.
Na allegro jeszcze sporu nie robiłem. Z gościem gadałem przez telefon i się upierał, że to musiała być wina kuriera.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Jak karton nie jest uszkodzony / wgnieciony nie ma takiej opcji !!! Niech nie wciska kitu , Ja bym założył spór niech osoba wie że nie ma zabawy i twardo ,
 

Szary-Wilku

New member
Gościu pisał, że to tzw leżak magazynowy.
Nigdy więcej tego błędu nie popełnie.

Jeśli nie będzie chciał oddać pieniędzy, bo będzie mówił, że to moja wina i usterka mechaniczna, to co mam z tym robić dalej?
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Gościu pisał, że to tzw leżak magazynowy.
Nigdy więcej tego błędu nie popełnie.

Jeśli nie będzie chciał oddać pieniędzy, bo będzie mówił, że to moja wina i usterka mechaniczna, to co mam z tym robić dalej?

Nie panikuj ze w czasu , tv wysyłasz i jak go przyjmie / odbierze to wtedy jesteś na plusie , jak będzie stwarzał problemy to zakładasz spór na allegro i dalej stawisz że otrzymałeś towar nie zgodny z opisem , i w razie co napisz do niego w sporze dlaczego pan nie sprawdził tv przed wysyłką ? gdyż nie oznacza iż tv nowy w org kartonie nie jest uszkodzony , ile razy było przypadków że osoba kupiła w sklepie stacjonarnym przywozi do domu rozpakowuje a tutaj panel uszkodzony a to ramka pęknięta itp !!! Tutaj nie ma co się bawić , twardo a jak nie będzie chciał kasy oddać to ci allegro pomoże jeszcze policją postraszysz i tyle , Masz prawo swoje o ochronie kupujących

Jaki nick jego z allegro od tego co kupiłeś , daj linka ?
 
Ostatnia edycja:

Szary-Wilku

New member
Dzięki Karol. Telewizor już spakowałem i w poniedziałek go wyślę. Teraz myślę o PUS7303. Tylko, zanim dostanę pieniądze, to skończą się wyprzedaże i telewizor będzie droższy o 200zł :(
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Dzięki Karol. Telewizor już spakowałem i w poniedziałek go wyślę. Teraz myślę o PUS7303. Tylko, zanim dostanę pieniądze, to skończą się wyprzedaże i telewizor będzie droższy o 200zł :(

Nie będą droższe bo pojawiają się / pojawiły się nowe modele na rok 2019 , rozumiem twój nie pokój ale bez przesady , u Kikiego możesz kupić i będziesz miał sprawdzonego przed wysyłką itp
 
Do góry