brak sygnału z talerza przy pięknej, bezchmurnej pogodzie

romanof48

New member
Witam wszystkich

Od zeszłego roku męczy mnie problem z brakiem sygnału z anteny satelitarnej tylko podczas pełnego słońca, wysokiej temperatury i występującego tylko na jednej końcówce kabla.

Opiszę wstępnie jak wygląda instalacja i urządzenia w niej działające. W jednym z pomieszczeń podłączony jest tuner zgemma h9s z oprogramowaniem openatv 6.2, w drugim jest tuner nbox BSLA z openpli. Do obu tunerów dociągnięty jest kabel koncentryczny po 1szt do każdego z nich. Na dachu zamontowana antena 90cm owal z konwerterem Inverto Twin Black premium kupionym ok rok temu (konwerter wymieniłem z poprzedniego opticuma LTP-04H gdy zacząłem mieć problem ze znikającym sygnałem jak również jego niższymi parametrami, różnica na korzyść inverto to ponad 10% w mocy sygnału o ile działa). Sama instalacja przewodowa miedzy tunerami a konwerterem jest łączona wtykami F i beczką w jednym miejscu pod tynkiem zewnętrznym, całość schowana w koszulkach termokurczliwych (kiedyś talerz był za oknem, korzystając z remontu elewacji ok 5 lat temu przeniosłem go na dach i kable ukryte sa w ścianie).

Wracając do głównego problemu chciałbym uzyskać informacje gdzie mogę szukać przyczyny braku sygnału przy pięknej bezchmurnej pogodzie na jednym z 2 tunerów podłączonych do konwertera inverto (brak sygnału na tunerze zgemma h9s, podmiana dekoderów nic nie zmienia, zamiana kabli przy samym konwerterze również nie daje efektu). Dodam ze przy pogodzie brzydkiej (deszczowej, śniegi, pochmurnej itp) problem z brakiem sygnału nie wystąpił nigdy. Dziś np od godziny ok 12:10 zapewne do godziny 19-20 będzie brak sygnału.

Proszę o pomoc i porady co jeszcze (oprócz wymiany przewodu którego chciałbym uniknąć) mogę zrobić.

Z góry dziękuje za pomoc i Pozdrawiam!
 
Do góry