Uszkodzona płyta główna Samsung 55"

Druss

New member
Cześć,
Od 5 lat byłem szczęśliwym posiadaczem Samsunga UE55HU6900S.
Ostatnio padł obraz ( głos był ). Zawołaliśmy speca od naprawiania TV i po tygodniu sprawdzania/testowania jest diagnoza - płyta głowna padła - koszt 1k zł 😮 (koszt wraz z robocizną itp)
I teraz mam pytania do Was :
1. Koszt tej płyty faktycznie jest tak duży ?
2. Jest sens pchać kasę w ten telewizor waszym zdaniem ?
3. Czy macie jakieś firmy które można polecić do odkupu takiego sprzętu ?


Pozdrawiam.
 

snow.leopard

New member
Na allegro używana płyta główna do UE55HU6900 (nie ma S na końcu) kosztuje ok 170 zł ;) Serwisant pewnie kupi taką płytę a reszta kasy to jego zysk za "robociznę" ;)

Czy warto ładować 1000 zł w 5 letni TV to musisz sobie sam odpowiedzieć. A może lepiej będzie samemu odkręcić te kilkanaście śrubek sprawdzić jak wygląda płyta i samemu wymienić (o ile winna jest płyta główna) ?
 
Ostatnia edycja:

Karol1976

Active member
Bez reklam
Ja bym na początku sprawdził tcon a potem płytę , osoba może ściemniać tak to jest dzisiaj
 
Ostatnia edycja:

Druss

New member
Z odkręceniem to nie ma problemu, problem zaczyna się jak będzie trzeba coś lutować itp :/

Bazuje na tym co ten gościu mi powiedział. Wcześniej sprawdzał jeszcze jakiś sterownik co podobno często pada i okazało się że to nie to.
Co to jest tcon ?? jak to sprawdzić ?
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Z odkręceniem to nie ma problemu, problem zaczyna się jak będzie trzeba coś lutować itp :/

Bazuje na tym co ten gościu mi powiedział. Wcześniej sprawdzał jeszcze jakiś sterownik co podobno często pada i okazało się że to nie to.
Co to jest tcon ?? jak to sprawdzić ?

Tak wygląda tcon do twojego modelu :
capture-20190423-121423.jpg
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
A sterownik sprawdzał to podejrzewam że własnie sprawdzał tcon - sterownik obrazu on idzie od płyta główna > tcon > matryca
 

Druss

New member
Super, dziękuję za rady.
Jeśli faktycznie to tylko odkręcenie, podpięcie kabli i przykręcenie to nie ma problemu.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
A jak mogę sprawdzić kartę tą z allegro ? Żeby nie kupić kota w worku...

Jaką kartę ? Chodzi ci o płytę ? Nie kupisz kota w worku , masz info iż z modelu HU6900 podejrzewam że płyta pochodzi z rozbitego tv , możesz napisać / zadzwonić i powie ci

Kładziesz na równą powierzchnię tv , jak masz duży stół itp , zdjęcie obudowy nie jest taka filozofia , tylko uważaj przy zdejmowaniu obudowy czy nie ma kabli przytwierdzonych do obudowy abyś raptownie nie zdjął i nie wyrwał czegoś , lekko unieść do góry i będzie widać ,
Na płycie jest nr płyty powinna być naklejka
 
Ostatnia edycja:

Druss

New member
Tak chodzi o płytę, pomyliłem się.


W sensie chodzi mi czy gościu już nie sprzedaje uszkodzonej płyty :/
Żeby nie utopić kasy, bo jak mu później udowodnię że ona działa u niego a u mnie nie działa ?
 
Do góry