Philips 47PFL6877K/12 problem z obrazem

mati188

New member
Witam

Mam taki problem z brakiem obrazu, może ktoś wie w czym może być problem?

Telewizor się włącza, dźwięk jest, Ambilight świeci, widać że matryca jest podświetlona ale nie ma obrazu.
Odkąd się zepsuł to z dwa razy się zdarzyło że się włączył normalnie, obraz był i wszystko działało cacy ale po wyłączeniu i ponownym włączeniu TV znowu nie chciał wyświetlać obrazu.
W serwisie powiedzieli mi że to wina płyty głównej
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Witam

Mam taki problem z brakiem obrazu, może ktoś wie w czym może być problem?

Telewizor się włącza, dźwięk jest, Ambilight świeci, widać że matryca jest podświetlona ale nie ma obrazu.
Odkąd się zepsuł to z dwa razy się zdarzyło że się włączył normalnie, obraz był i wszystko działało cacy ale po wyłączeniu i ponownym włączeniu TV znowu nie chciał wyświetlać obrazu.
W serwisie powiedzieli mi że to wina płyty głównej

Model płyty w twoim modelu jak i podobnych modelach tego typu - płyty były bardzo awaryjne i tak jest w twoim przypadku - koszt nowej płyty napiszę ci od razu wynosi 810-840 zł w tych granicach
Używkę bardzo trudno dostać także dobrych info nie mam ci

Napisz jeszcze czy jak się uruchamia to dioda miga dwa razy z krótką przerwą i dwa razy itd ?
 
Ostatnia edycja:

mati188

New member
Model płyty w twoim modelu jak i podobnych modelach tego typu - płyty były bardzo awaryjne i tak jest w twoim przypadku - koszt nowej płyty napiszę ci od razu wynosi 810-840 zł w tych granicach
Używkę bardzo trudno dostać także dobrych info nie mam ci

Napisz jeszcze czy jak się uruchamia to dioda miga dwa razy z krótką przerwą i dwa razy itd ?


Dzięki za konkretne info. Czyli naprawa nie opłacalna :/

Obecnie po kilkunastu próbach odpalił aż strach go wyłączyć albo nigdy już go nie wyłączę :D

Dioda po włączeniu zaraz gaśnie, i tak samo przy wyłączaniu dioda się zapala i nie zauważyłem takiego migania.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Dzięki za konkretne info. Czyli naprawa nie opłacalna :/

Obecnie po kilkunastu próbach odpalił aż strach go wyłączyć albo nigdy już go nie wyłączę :D

Dioda po włączeniu zaraz gaśnie, i tak samo przy wyłączaniu dioda się zapala i nie zauważyłem takiego migania.

To ja bym na twoim miejscu sprawdził tcon - jeśli odpala a nie miga dioda jak opisałem to płyta może być sprawna , jak pamiętam tam dwie taśmy idą od płyty do tcona ,
 

mati188

New member
Zrób fotkę jak wyglądają gniazda płyty głownej z tyłu , bo tam szły dwa rodzaje płyt

Dzisiaj rano odpalił dwa razy z obrazem później przez cały dzień odpalał bez obrazu a obecnie od dwóch godzin włącza się normalnie z obrazem i już z 8 prób zrobiłem i się dalej włącza z obrazem. Ciekawe jak długo będzie działał.
 

Attachments

  • IMG_2139.jpg
    IMG_2139.jpg
    1009,6 KB · Wyś: 199
  • IMG_2140.JPG
    IMG_2140.JPG
    161,4 KB · Wyś: 521
Ostatnia edycja:
Do góry