Proszę o opinię odnośnie naprawy TV

Szympo

New member
Witam.
W moim philipsie 50pfh6550/88 ostatnio padło podświetlenie matrycy. Zdecydowałem się na kosztowną (jak dla mnie) wymianę całego podświetlenia w nieautoryzowanym serwisie. Za operację wymiany wszystkich listw zapłaciłem 650zł, ale z efektu końcowego nie bardzo jestem zadowolony.
Problem polega na tym, że na jasnym obrazie widzę wyraźne światła led i zaciemnienia podświetlenia czy to paski czy plamy. Na żywo wygląda to kilka razy gorzej niż na zdjęciu, ale obrazuje to mój problem.
https://zapodaj.net/485c0df85d046.jpg.html
Fachowiec stwierdził, że lepiej się tego nie da zrobić i myślę czy nie iść jeszcze na rozmowę, bo przed naprawą nie było nic widać na białym tle.
Co o tym myślicie?
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Trochę to fuszera , przed zakładaniem matrycy odpala się samo podświetlenie i sprawdza się pod różnym kontem jak to wygląda , ja tak robię i widać gdzie jest niedociągnięcie jak u ciebie i się poprawia .U ciebie jest problem z planszą która odbija światło od ledów a w twoim przypadku należy rozebrać i tam gdzie są ciemniejsze miejsca to są przerwy między jedną a drugą listwą led i trzeba miedzy tymi listwami ( zdjąć planszę odbijającą światło ) i nakleić takie paski , masz taki efekt po prostu ta plansza osiadła między listwami i masz takie ciemne miejsca , Powiem ci 650 zł i taka fuszera , przesada a mówią że się nie da ? Jak się nie da ?? Jak się da zrobić tylko trzeba trochę pomyśleć a nie odjebać fuszerę !!! Szkoda że nie mieszkasz w okolicach suwałk ja bym ci zrobił tak jak powinno być
 

Szympo

New member
Dzięki wielkie za opinię. Też mi się wydaje, że tak być nie powinno i to troszkę fuszerka jest. W przyszłym tygodniu wybiorę się do tego serwisu na rozmowę i zobaczymy czy zgodzą się to poprawić.
Tak na wszelki wypadek zapytam jeszcze ile może kosztować poprawne ułożenie tych mat?
 
Do góry