Sony Bravia 55W829 - padł nie włącza się

PeterMac

New member
Bez reklam
Niestety dziś mój TV Sony Bravia 55W829B przestał działać, pierwszymi objawami jakie dziś zauważyłem to przy włączeniu z pilota ze stand-by usłyszałem takie delikatne bzyczenie na ułamek sekund od razu wyczułem ze cos będzie nie tak.
Jednak TV włączył się normalnie, pochodził z godzinę ale przy oglądaniu zauważyłem ze bardzo lekko coś mi brzęczy.
Pomyślałem z początku ze to może akurat film wideo na YouTube tak został nagrany :), jednak po wyciszeniu dźwięku było jasne ze taki dźwięk dochodzi z okolic telewizora.
Po próbie wyłączenia go z prądu i włączeniu wtyczki ponownie już się nie załączył.
Zero reakcji, z pilota, czy z przycisku Power na tyle.

Dziwi mnie natomiast ze jak sprawdzam sam zasilacz zewnętrzny od niego włączony do zasilania to jest całkowicie zimny, czy nie powinien być czasami lekko ciepły nawet jak TV jest wyłączony ?

Posiadam na niego 5 letnią gwarancję Extra którą dokupiłem w salonie Sony, gwarancja jest jeszcze ważna przez niemal 2 lata, także czeka mnie zapewne serwis, tylko mocno obawiam się wysyłki do serwisu, czy jest szansa naprawy przez serwis Sony na miejscu ?

Jakie macie doświadczenia z serwisem Sony ?

Jak najlepiej i najszybciej zgłosić sprawę.
 
Ostatnia edycja:
Do góry