Philips Fidelio E6 problem z bateria w satelicie

Jaxo64

New member
Witam, niestety stało się to czego się bardzo obawiałem aczkolwiek w jednej z satelit padła lub zaczęła padać mi bateria, w momencie z dnia na dzień czas użytkowania spadł z około 10h na dosłownie 2h. Czas ladowania również wynosi maksymalnie 1h gdzie wczesniej obie satelity ladowaly sie rowno mniej wiecej okolo 4h. Stad kilka moich pytan czy ktos mial juz podobny problem?? Zostaje mi tylko autoryzowany serwis czy jest szansa wymienic te baterie samemu ??
Troszke sie rozczarowałem gdyż zestaw doslownie miesiąc temu stracił gwarancję.
 

Jaxo64

New member
A czy jestes w stanie polecić któryś serwis, poki co jestem odsyłany z kwitkiem lub tez uslyszalem ze bateria jest juz nie dostepna w sprzedazy co bardzo zle by swiadczylo o produkcie i potencjalnych przyszlych problemach uzytkownikow ktorym sie skonczyl okres gwarancyjny.
 

mondomuppy

New member
Witam, niestety stało się to czego się bardzo obawiałem aczkolwiek w jednej z satelit padła lub zaczęła padać mi bateria, w momencie z dnia na dzień czas użytkowania spadł z około 10h na dosłownie 2h. Czas ladowania również wynosi maksymalnie 1h gdzie wczesniej obie satelity ladowaly sie rowno mniej wiecej okolo 4h. Stad kilka moich pytan czy ktos mial juz podobny problem?? Zostaje mi tylko autoryzowany serwis czy jest szansa wymienic te baterie samemu ??
Troszke sie rozczarowałem gdyż zestaw doslownie miesiąc temu stracił gwarancję.

Jaxo64 Czy udało Ci się rozwiązać ten problem? U mnie to samo. Po odłączeniu jednej z satelit od głośnika bazowego po 15 min się rozładowuje.
 

shlub

New member
Panowie, udało się Wam rozwiązać problem? W moim Fidelio identyczne objawy. Jedna satelita szybko się rozładowuje. Udało mi się nawet ją rozkręcić. Tam siedzą podwójne baterie litowo-jonowe, ale myślę, że można je zastąpić polimerowymi o podobnych parametrach. Problem w tym, że nie mogę dostać nigdzie takich z końcówką wtyczki - 3 żyły. Nie wiem też po co jest trzeci (żółty przewód w baterii).
 

Attachments

  • 20191223_191103_1.jpg
    20191223_191103_1.jpg
    173,5 KB · Wyś: 163
  • 20191223_191325_1.jpg
    20191223_191325_1.jpg
    227 KB · Wyś: 150

Skofrant

New member
I ja mam to samo w jednej satelitce dokładnie w prawej...W ogóle przestała reagować...zapewne bateria siadła:/ ktoś ma jakiś pomysł jaką dopasować baterię?
 

shlub

New member
Spróbuj kupić to:

batteryupgrade.pl/shopBrowser.php?assortmentProductId=71111575&shopGroupId=88324058&tracker=adwordsk_pl_GP-pla_Speaker&gdataKwd=&gdataType=pla&gclid=EAIaIQobChMIgMn6_L7d5gIVQvhRCh2G_wMiEAYYASABEgItpvD_BwE

lub to w pakiecie 2 szt. na 1 baterią:

pl.aliexpress.com/item/33018557153.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.d0d75c0fMQaz8r

Ja zamówiłem to drugie, jest troszkę taniej, ale będę musiał się pobawić w przelutowanie modułów baterii do starej elektroniki żeby kabelek pasował.

Sorry za linki ale nie mogę jeszcze dodawać.
 

Veinard11

New member
Spróbuj kupić to:

batteryupgrade.pl/shopBrowser.php?assortmentProductId=71111575&shopGroupId=88324058&tracker=adwordsk_pl_GP-pla_Speaker&gdataKwd=&gdataType=pla&gclid=EAIaIQobChMIgMn6_L7d5gIVQvhRCh2G_wMiEAYYASABEgItpvD_BwE

lub to w pakiecie 2 szt. na 1 baterią:

pl.aliexpress.com/item/33018557153.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.d0d75c0fMQaz8r

Ja zamówiłem to drugie, jest troszkę taniej, ale będę musiał się pobawić w przelutowanie modułów baterii do starej elektroniki żeby kabelek pasował.

Sorry za linki ale nie mogę jeszcze dodawać.

jeszcze raz dziekuje za info jak otworzyc satelitę Fidelio e6 :blagam:

chcialbym jeszcze dopytac czy przy zakupie zestawu baterii z Twojego pierwsze linku na battery upgrade nie jest konieczne lutowanie ? wystarczy podpiac? czy ta płytka ktora jest na zdjeciu miedzy bateriami jest konieczna??

pozdrawiam
 

shlub

New member
W pierwszym linku na batteryupgrade masz identyczną baterię jak z Fidelio. Nie trzeba nic lutować, po prostu przepinasz. Ja niestety musiałem przelutowywać pojedyncze moduły dwóch baterii do oryginalnej płytki. Niestety pomimo lepszych parametrów od baterii oryginalnych nie zauważyłem poprawy w długości działania.
 
Do góry