Tcl 55p605

empios

New member
Witam mam problem z tym telewizorem, a mianowicie z hdr. Chodzi o to ze telewizor niby ma 4K I obsługę HDR, ale w ustawieniach nie mogę tego znaleźć. Podczas grania na xboxie także gram tylko na 4K bez hdr. Wie ktoś może jak to włączyć?
 

piotrekb84

New member
Witam mam problem z tym telewizorem, a mianowicie z hdr. Chodzi o to ze telewizor niby ma 4K I obsługę HDR, ale w ustawieniach nie mogę tego znaleźć. Podczas grania na xboxie także gram tylko na 4K bez hdr. Wie ktoś może jak to włączyć?
Tez mialem taki problem pomogla zmiana softu na nowszy.Zglaszalem to nawet do TCL i problem byl im znany

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
 

xian1234

New member
Witam. A jak opinia o tym modelu. Jak się ogólnie spisuje (menu, obraz, wygaszanie stref, odświeżanie, hdr) i czy występują jakieś problemy (choćby podłączenie 230 Volt), bo chyba jest to wersja na USA (55p605 i 55P607). Będę wdzięczny za odpowiedź.
Dziękuję bardzo :)
 

porter_1983

New member
ktos ma ten model odbiornika i moze cos powiedzie na jego temat , tam jest andek ? z chromcastem wbudowanym ? czy osobna apka do netflixa ?jak wyglada podpiecie dekodera zewnetrznego np n-ki czy sa jakies problemy itd ?
 

inspkot34

New member
Witam
Posiadam ten telewizor 55P605 i jeśli chodzi o obraz to uważam, że jest naprawdę super. Świetna czerń i kolory, a w HDR to rewelacja. Może nie mam wielkiego porównania, ale w tej cenie to ekstra sprzęt.
Mam natomiast z nim problem jeśli chodzi o funkcje smart TV. Jest kilkaset kanałów, ale większość nie można zainstalować, a jeśli się da to nie działają. Chromecast jest, telefon go widzi, ale nie może się z nim połączyć. W recenzjach na internecie menu początkowe ma dużo opcji, a u mnie tylko trzy: HOME, STREAMING CHANNEL, SETTINGS. Nie ma nawet opcji wyszukiwania. Nie wiem czy to jakaś blokada regionalna, bo TV jest na rynek amerykański. Czy ma ktoś jeszcze ten telewizor i jak to u was wygląda? Da się to jakoś zrobić aby była pełna funkcjonalność?
Jako ekran szczerze polecam, bo za te pieniądze jest ekstra, ale smartTV nie działa, ale może to być tylko u mnie.
Proszę o porady czy da się to jakoś odblokować.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

inspkot34

New member
Od jakiegoś czasu mam problem z obrazem na tym telewizorze. Obraz jest jasny, kolory przesycone, zmienianie trybu obrazu nic nie daje- obraz jest cały czas taki sam. Dopiero jak z ustawień zrestartuję TV to wszystko wraca do normy i obraz jest ok. Ale do czasu jak wyłączę tv, po ponownym włączeniu obraz znowu jest przejaskrawiony i przesycony, jakby zablokowany na jednym trybie. Mam wrażenie, że to może być problem programowy, że jakaś aktualizacja coś namieszała, czy ktoś też ma taki problem?? Jest to upierdliwe bo jak chcę obejrzeć wieczorem film to muszę go restartować, ale po wyłączeniu i włączeniu pilotem znowu to samo. Czy ktoś coś wie i może podpowie jak to rozwiązać?
 
Do góry