Samsung ks7500 i Xbox one X Ciemne HDR

djablko

New member
Witam. Posiadam tv Samsung KS7500 49" i konsole xbox one x. Mam problem z funkcja hdr w grach ktore jest moim zdaniem za ciemne a napewno duzo ciemniejsze niz sdr. Nie czuje tego efektu a obraz wyglada gorzej niz w sdr. Dodam ze w konsoli mam wszystko dobrze ustawione a w tv mam tryb gra, podswietlenie na max jak i kontrast, smart led na wysokie. Konsola jak i tv maja najnowsze oprogramowanie. Ktos cos ? Z gory dzieki.
 

Rafal7

Banned
Wszystko masz dobrze
Łyknąłeś Hdr jak indor kluchy a teraz jest czkawka.
Włącz konsole i graj a nie szukasz w ch...u mózgu.
 

djablko

New member
Wszystko masz dobrze
Łyknąłeś Hdr jak indor kluchy a teraz jest czkawka.
Włącz konsole i graj a nie szukasz w ch...u mózgu.
po pierwsze troche kultury chlopaku. 2.dzieki za pomocna wypowiedz :D poprostu jestem ciekaw wiec pytam. Czy Hdr powinno byc takie slabe i ciemniejsze niz sdr w tym tv ktory stosunkowo ma jasnosc do wyswietlenia dobrej jakosci hdr. Z twojej wypowiedzi wnioskuje ze hdr to przereklamowany bajer ktory nic nie daje ? Moze ktos powazny sie wypowie ?
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Nie wiem jak z jasnością w tym telewizorze ale musiała by mieć z 500 i wzwyż żeby cokolwiek zobaczyć ale to taki podstawowy HDR
 

djablko

New member
tv ma jasnosc 580 a max moze osiagnac 1000. Tak przyynajmniej wynika z testow w internecie. Panel quantum dot suhd premium z hdr 10. panel 10 bit. mysle ze efekt powinien byc lepszy. a obraz w hdr jest ciemniejszy niz w sdr i jakosc jak i efekty naprawde slabe. jak wlacze film w hdr to efekt jest super. jasny wyrazny obraz super kolory itp. itd. a na xbox jest jak juz pisalem. moze naprawia to w najnowszym firmware tv ? nawet juz nie chodzi mi o te efekty ale o to ze obraz jest tak ciemny w hdr..
 

Amok2

New member
Samsung z jedną listwą podświetlenia led i hdr działający przez kilkanaście sekund... Potem telewizor chłodzi listwe i efekt nie jest już tak widoczny. Co tu dużo mówić, marketingowy bubel od samsunga.
 

djablko

New member
tyle ze efekt w grach na xbox jest od poczatku taki sam(za ciemny obraz)
skoro tak jest to czemu w filmach efekt hdr, jasnosc jest naprawde i niezmiennie dobry ?
 

djablko

New member
Witam. Ponownie. Mialem racje. Cos jest nie tak z trybem gry jesli chodzi o hdr. Dopiero jak zmienimy nazwe wejscia na PC to hdr dziala i przelacza sie normalnie tak wiec chyba trzeba czekac na aktualizacje softu tv ze strony samsunga. Dzieki za pomoc. i pozdrawiam
 
Do góry