zmieniająca sie jasność w philips 32pf7411

witam, mam problem jak w temacie, a mianowiecie podczas oglądania tv zmienia sie jasność, tzn. raz jest jaśniej i za chwile obraz ciemnieje. Jest to zauważalne przy oglądaniu ciemnego tła, przy jasnym obrazie ciężko to zauważyć. Na początku nie zauważałem trego problemu choć możliwe, że istaniał. Dopiero zwróciłem uwage na tą wade przy oglądaniu fimów z komputera. Wtedy jest tragedia, ale myślałem ze jest to wada źródła czyli kompa, ale ostatnio zauważyłem że podobne objawy, lecz o wyraźnie mniejszym nasileniu występują przy oglądaniu tv z "n". Dziwne bo wydaje mi sie, że przy sygnale z kablówki nie ma tego problemu, choć poprostu może dlatego iż z kablówki oglądam bardzo rzadko. Moje pytanko brzmi czy jest to wada telewizora, czy może źródła. Obraz z "n" leci mi po hdmi, a obraz z kompa po svhs. Jak biore pauze na oglądanym programie, to zmiay jasności nie widać. Sam niewiem co myśleć. Prosze o rade.
Z góry dziękuje.
 

_Kreska_

New member
dzieki za odp :) a ta funkcja jest w samsungu czy w philipsie? bo jakos jej nie widze, w samsungu próbowałem wszystkiego chyba, redukcje szumow, oszczedzanie energi, ustawienia standardowe, niestandardowe, zerowalem, i niestety zawsze skacze jasnosc :(
 

_Kreska_

New member
ja natomias zuwazylem ze skaczaca jasność wystepuje wszedzie poza jednym trybem, a mianowice trybem "film". Obraz jest co prawda bez porownania gorszy ale z dwojga zlego wole to. Zuwazylem tez ze w tym trybie niedostepne jest demo DNIe, czy wynika z tego ze to cale Dnie jest winne? A moze tak to powinno dzialac? Fajnie podbija kontrast i jasność ale w zamian wystepuja te wahania podswietlania?
 

nanom

New member
misiek1980 napisał:
witam, mam problem jak w temacie, a mianowiecie podczas oglądania tv zmienia sie jasność, tzn. raz jest jaśniej i za chwile obraz ciemnieje. Jest to zauważalne przy oglądaniu ciemnego tła, przy jasnym obrazie ciężko to zauważyć. Na początku nie zauważałem trego problemu choć możliwe, że istaniał. Dopiero zwróciłem uwage na tą wade przy oglądaniu fimów z komputera. Wtedy jest tragedia, ale myślałem ze jest to wada źródła czyli kompa, ale ostatnio zauważyłem że podobne objawy, lecz o wyraźnie mniejszym nasileniu występują przy oglądaniu tv z "n". Dziwne bo wydaje mi sie, że przy sygnale z kablówki nie ma tego problemu, choć poprostu może dlatego iż z kablówki oglądam bardzo rzadko. Moje pytanko brzmi czy jest to wada telewizora, czy może źródła. Obraz z "n" leci mi po hdmi, a obraz z kompa po svhs. Jak biore pauze na oglądanym programie, to zmiay jasności nie widać. Sam niewiem co myśleć. Prosze o rade.
Z góry dziękuje.

U mnie raczej ta sama historia :( w 26 cala
moze ktos, wie co to moze byc?:rolleyes:
(Mam problem z
Philips 26PF5321 - LCD
http://www.euro.com.pl/telewizory-pl...5321-lcd.bhtml

.Problem polega na tym że (tv zakupiony 2 tygodnie temu),po około 2 dniach wystąpiło ''migotanie'' matrycy lub tez jak to napisał MISIEK1980 ZMIENIA SIĘ JAŚNOŚĆ.Obiawia się to szczególnie gdy jest duze ''nasycenie'' kolorów,bądz tez gdy z ciemniejszego ''otoczenia'' np.filmu przejscie jest na jaśniejsze -tak jakby 2 - 3 razy migneło większym ''kontrastem'' - cięzko to wytłumaczyć:???:. Próbowałem juz wszystkiego i nic :/ (w opcjach jest funkcja ''+kontrast'' jak równiez funkcja ''Active Control'' która niby ma dostosowywac obraz do oświetlenia otoczenia itp... wyłączyłem wszysko i problem pozostał :/)
Sygnał jest analogowy z anteny siatkowej + tuner cyfrowy (zarówno na jednym jak i na drugim, problem występuje).Jedyne co zauwazyłem na cyfrowym tunerze,to to, jak się przełączy między kanałami -czarny obraz- to jakby ''łapie inny sygnał'' -na czarnym-tle niejako ''przebija'' TVP3.Poza tym obraz na cyfrówce jest tak jakby trochę rozmywany co jakis czas około 2 do 5 sekund.(na przemian ostry i nie ostry.Poziom sygnału i Jakość na poziomie 95%) Doradzcie cos, co moze byc przyczyną ''migotania'' czy odrazu dawać do serwisu:???: .Czy jest cos nie tak z podłączeniem :confused: :roll:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry