Pomocy! Samsung a DVD

Moni

New member
Bardzo proszę o pomoc:
Samsung LE32N71B i DVD DENON
podłączenie przez eurozłącze
pilot od TV uruchamia i obsługuje DVD - problem polega na tym, że nie ma obrazu, płyta chodzi, dźwięk przez wzmaczniacz, a obrazu zero.
Próbowaliśmy wszystkiego chyba, próbowali mądrzejsi co się lepiej znają i nikt nie wie o co chodzi.
Czy ktoś mógłby coś doradzić? Przeczytałam chyba wszystkie posty dotyczące tego TV i nie natrafiłam na podobny problem.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 

radek65

New member
a może dvd ma załączony tryb progresywny, przeważnie po załączeniu trybu odcinany jest sygnał na euro , a pozostaje tylko na gniazdach componentowych. proponuję przeczytać instrukcję dvd
 

Moni

New member
Wielkie dzięki Radku, to chyba strzał w 10. Instrukcji oczywiście nie mam bo DVD kupione w niemczech ale znalazłam na stronie denona.
Progressive powinien być "on", a przestawił się automatycznie w tryb domyślny "off".
W instrukcji jest opis sposobu przestawienia na "on", ale żeby to zrobić musisz widzieć menu na ekranie - problem jednak polega WŁAŚNIE na tym, ze NIC nie widać na ekranie grrr.
Jak sie domyślasz po automatycznym przestawieniu się na "off" stary TV jest tu również nie do użycia
Chyba nie pozostaje mi nic innego niż kupić nowy DVD :( bo nerw mam już taki na te sprzęty, że mam ochotę je wykopać z balkonu - oba TV i DVD.
Kłopot dotyczy również gniazd componentowych (pomysł przerobiony).
Może ktoś ma jakiś pomysł?
 

radek65

New member
przeglądnij dokładnie instrukcję ,przeważnie jest kombinacja klawiszy do powrotu do stanu fabrycznego lub tak jak w twoim przypadku włączy się progresiv ,przeważnie taka uwaga znajduje się na początku instrukcji przy opisie podłączeń.
 
Do góry