SHARP i PC

danielkd

New member
Witajcie.
Wczoraj odebrałem telewizorek i z marszu testowałem jego możliwości. Przez kilka dni miłęm możliwość testowania LCD LG oraz SONY do których podpinałem różne urządzenia. Zależało mi również by podłączyć PC z LCD i sprawdziż jak to ze sobą współpracuje. Zakupiłem przewód DVI-HDMI i podłączyłem PC z nimi na zmianę. Bez żadnego problemu RADEON X700Pro wykrył monitory i wyświetlał na nich obraz. Fakt że mogłaby być lepsza rozdzielczość przy której obraz jest stabilny i ostry. Więć pewny że skoro taki schemat działa z LG i SONY przywiozłem SHARPA LC-32RD1E do domu i łączę go z PC za pomoca wcześniej zakupione właśnie przewodu DVI-HDMI......... podczas ładowania się systemu ładnie widzę ekran ładowania XP ale po przejściu do wyświetlania obrazu po podniesieni systemu pojawia się lipa, ponieważ obraz jest rozstrzelony i strasznie rozmyty, nie ma dosłownie nic widac prócz niebieskiej plamy. Zatem mam do Was pytanie czy wiecie jak można sobie poradzić z przesyłaniem obrazu do niego po HDMI z DVI oraz czy obraz po standardowym przewodzie (PC/Component)da sie na tyle wyskalować by był rozszerzony do pełnej szerokośći i był równie wysokiej jakości jak po HDMI w telewizorach SONY i LG

Dziękuje z góry za info.....
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Po pierwsze to nie wiem czemu umieściłeś ten toppic w dziale serwis...

A po 2 złącze którym chcesz podłączyć PC nie jest dedykowane dla LCDTV, aby uzyskać lepszy obraz musisz ustawić odpowiednią rozdzielczość, którą obsłuży dany telewizor, powinno pomóc, ale będzie "zjadać" ekran.

Pozdrawiam
 

danielkd

New member
Dzięki za odzew - co masz na myśli kolego "zjadać " ekran - masz na myśli obcięcia wielkości ?. Kolejna sprawa jest taka że nawet nie mam mozliwości zmiany obrazu na prawidłową ponieważ, można powiedzieć że nic nie widzę tak niewyrażny jest obraz. Wydawało mi się że skoro są przewody DVI-HDMI więc jest możlwiowść takiej onfuguracji co na marginesie potwierdziły dwa inne telewizory LG i SONY i przy rozdzielczości 11.../7... obraż idelanie dopasowany oraz idelanie ostry, a w moim Sharpie kompletnie porażka.
Zastanawiałem się czy może to sterowniki od karty ale zmieniłęm na nowe ze stycznia....też bez rezultatu.
Jestem w kropce nie wiem jakie jeszcze ruchy wykonać....
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Nie używaj go jako monitora głównego, tylko zrób jako dołączony, poustawiaj i wtedy będziesz wiedział jakie parametry musisz ustawić.
 

danielkd

New member
Witam ponownie.

Problem się rozwiązał. Dokonałem zamiany karty grafiki z ATI X700 Pro na GeForce 7600GT. Podłączenia dokonałem za pomocą przewodu HDMI-DVI i ruszyło bez zająknięcia.

Widać jednak że coś nie podpasiło z grafiką.

Pozdrawiam
 
Do góry