Problem z konwerterem HDMI na VGA (CP262H)

Witam.
Mam problem z nowym kupionym konwerterem sygnału HDMI na VGA-RGB CP-262H
która sprzedaje firma internetowa ProFan z Gdyni .
http://www.profan.com.pl/product_info.php/products_id/348?osCsid=508ba1bff2bec2012f46b08c96b4d331

Otóż zamówiłem od tej firmy w/w sprzęt a oni sprzedali wadliwy , po zareklamowaniu i odesłaniu stwierdzili że sprzęt jest faktycznie uszkodzony.
Proponawali mi zamianę na nowy lub oddanie gotówki, ale ja zdecydowałem się na drugi egzemplarz.
I zaczeło się, czekałem na drugi nowy egzemplarz aż 1 miesiąc i w liście mall poinformowali mnie że nowy konwerter sygnału został sprawdzony na sprzęcie takim jak ja sobie życzyłem czyli ; Humax 2000 po sygnale HDMI do TV LCD gniazda VGA
sygnałów RGB HV ( Mam taki TV LCD kupiony 1,5 roku temu i posiada do dobrego odbioru tylko i wyłącznie takie gniazo VGA , HDMI ani Component nie posiada )
Dodam że konwerter oraz cały mój zestaw razem z kablami przetestowałem na telewizorze sąsiada który jego odbiornik TV LCD też posiadał (gniazdo VGA ) , oczywiście też bez rezultatu odbioru.
Konwerter w/w ma dwa sposoby puszczenia sygnałów na wyjściu t.j
po sygnale RGB HV lub Component
Tłumaczyłem i pisałem w mallu że sygnał po RGB HV nie odbiera , a po sygnale component jest odbiór.

( A teraz proszę mnie uważnie wysłuchać )

Po 1 miesiącu trzymania w firmie sprzetu kurier doręczył mi przesyłkę i co się okazuję , że konwerter sprzęt CP-262H jest ten sam ( odbiłem wcześniej dokumentację fakturę i gwarancję na xsero ) który ja reklamowałem .
Niedość że nie zamienili na nowy bez wad , to jeszcze w dalszym ciagu ta sama awaria.
Wkurzyłem się i zadzwoniłem do firmy , pani co odebrała telefon powiedziała
że PREZES postanowił zwrócić stary CP-262H na mój adres bo sprzęt jest sprawny,
jak się zapytałem że czekałem na nowy sprzęt 1 miesiąc czasu to Pani odparła że
w magazynie nie mają.
Jednym słowem zostałem zwodzony od samego począdku!!!

1. Ani jednej minuty sprzet nie był sprawny

2. Zgoda firmy na wymianę drugiego nowego sprzetu , lub zwrot gotówki w ciągu
10 dni , taką informację uzyskałem mallem od firmy.

3. Sprzęt zwrócony stary nie sprawny w dalszym ciagu.

4. Odpisałem mall ( JEŻELI NIE DOSTANĘ STANOWCZEJ ODPOWIEDZI W TWEJ SPRAWIE DO JUTRA CZYLI 23.02.2007R.
DO GODZINY 15.00 , TO BĘDĘ UWAŻAŁ ŻE CHCECIE NA SIŁĘ MI WCISNĄĆ WADLIWY TOWAR I OSOBIŚCIE
PRZEŚLĘ POCZTĄ WASZE CUDO NA ADRES WASZEJ FIRMY.)

O sygnałach przesyłowych wizyjnych jako tako się znam poniweaż w latach 70
skończyłem szkołę - Warszawskich Zakładów Telewizyjnych - na Matuszewskiej

Proszę was o poradę w tej dziwnej sprawie.

Do tematu dodaję specyfikację tego konwertera CP-262H


CP-262H : Konwerter sygnału HDMI na analogowy sygnał formatu PC/RGB lub komponent/YPbPr

Urządzenie CP-262H zamienia cyfrowy sygnał HDMI na analogowy PC/RGB lub komponent/YPbPr. Zamiana formatu pozwala na podłączenie nowych cyfrowych źródeł sygnału HDMI (tuner TV-Sat, odtwarzacz DVD) do starszego typu monitora komputerowego, projektora lub telewizora. Uwaga: częstotliwość ramki nie jest konwertowana i pozostaje taka sama jak sygnału wejściowego
Dane techniczne:
- Wejście zgodne z HDMI 1.1, HDCP 1.1
- Kompatybilne (w dół) z HDCP 1.0 i HDCP 1.0
- Przełączany typ sygnału na wyjściu RGB lub komponent/YPbPr
- Gniazdo wyjściowe typ: analogowe HD-15 (RGBHV/YPbPr)
- Częstotliwość pracy do 165 MHz,
- Maksymalna prędkość transmisji HDMI: 1.65Gbps (pojedyncze połączenie)
- Praca w następujących formatach wysokiej rozdzielczości
PC: VGA@60Hz, VGA@72Hz, VGA@75Hz, VGA@85Hz, SVGA@60Hz, SVGA@72Hz, SGVA@75Hz, SVGA@85Hz, XGA@60Hz, XGA@70Hz, XGA@75Hz, XGA@85Hz, XGAi@87Hz, SXGA@60Hz, SXGA@75Hz, SXGA@85Hz, UXGA@60Hz, 1152@70Hz, 1152@75Hz, 1152@85Hz
HDTV: 480i@60Hz, 576i@50Hz, 480p@60Hz, 576p@50Hz, 720p@60Hz, 720p@50Hz, 1080i@60Hz, 1080i@50Hz, 1080p@60Hz, 1080p@50Hz, 1080p@30Hz, 1080p@25Hz, 1080p@24Hz
- Uniwersalny zasilacz 5VDC
- Wymiary 76 (szer.) x 30 (wys.) x 105mm (dł.)
 
Do góry