Połączenie NBox iCyfra+,znika polowa programow

Waldek1107

New member
Witam Wszystkich .
Mam taki mały problem z połączeniem nbox i cyfry +, na cyfrze ginie polowa programow .
Wygląda to tak .
Jeden kabel jest doprowadzony do pokoju w ktorym chce na przemian ogladac ntv albo cyfre .Podłączam kabel do rozgałęznika i z niego jednym kablem do nboxa a drugim do cyfry. Jest ok , nbox dziala i sa programy i cyfra tez dziala ale brakuje polowy programow, min. hbo i tvn , kiedy odlacze kabel z nboxa kanaly na cyfrze pojawiaja sie z powrotem . Zaznaczam ze wlaczony jest jeden z tunerow ktory aktualnie chce ogladac . Nic nie rozumiem , czy moze to byc kwestia ustawienia anteny , czy moze napiecia na kablu z dwoch badz co badz roznych urzadzen ? Może ktoś z Was formułowiczów ma podobny problem . Bardzo proszę o rade . Pozdrawiam Wszystkich .
Waldek
 

fx25

Klub HDTV.com.pl
VIP
niestety to nie może dobrze działać,
nie ma "zwykłego" rozgałężnika do sygnału SAT.
Musisz zakupić drugi konwerter i drugim kablem podlączyć dekoder
tzn 1 konwerter = 1 dekoder i problem zniknie.
(jeżeli chcesz dokładnie wiedzieć dlaczego masz problemy to szczegółów poszukaj w opisach zbiorczej instal. SAT)
pozdr
 

machu

New member
Twoje podłączenie powinno działac - oczywiście pod warunkiem że jeden z tunerów MUSI byc wyłaczony kiedy oglądasz drugi (z twojego postu wynika że tak robisz. Ja mam takie ustawienie i wszystko działa OK.

Chyba że podłączyłes to do nbox recordera i on cały czas coś chce ciągnąc z anteny...
 

dawid

New member
zamiast wyłączać nbox ustawiaj go na kanał który ma polaryzację pionową i nie wysyła napięcia na konwerter - np. którykolwiek z TVN'ów

dla ułatwienia - ustawiaj nie używany dekoder na jakiś kanał TVN (np. kanał 5 zarówno dla C+ i n) a drugi dekoder będzie w pełni działał.

nbox rzeczywiście wysyła napięcie na standby - dlatego Ci nie działa z wyłączaniem.

Nic Ci się też nie spali, nie urwie ani nie będziesz miał grzechu :D
dowolny splitter satelitarny z napisem power pass to wszstko co Ci jest potrzebne. jak masz słaby sygnał to kup lepszy splitter z pasmem ok 2GHz.
ja mam 1GHz za 10pln i tłumi ok 25% sygnału ale zarówno nbox i syfra działa OK.
 
Do góry