LG 50PN6500 zakłócenia - dźwięk.

Piccolosan

New member
Witam. Od kilku dni jestem posiadaczem telewizorka jak w tytule postu. Głównym problemem są zakłócenia generowane przez TV. Mam amplituner Technics - do niego podłączony dekoder nbox (chinch-chinch) i komputer (jack - chinch) Przed zakupem TV dźwięk z komputera działał super. W tej chwili wystarczy że plazma jest podłączona do prądu na czuwaniu - generuje straszne zakłócenia i słychać to gdy uruchomiony jest kanał audio z komputera (charakterystyczne skwierczenie) Dodatkowo gdy TV działa - dźwięk z dekodera na wzmacniacz także jest z zakłóceniami (mniejszymi ale nadal słyszalne)
Problem znika gdy używam komputera i odłączę całkowicie zasilanie od plazmy, lub odłączam chinche z dekodera lub kabel HDMI. Czy któryś z szanownych użytkowników spotkał się z podobnym problemem i wie jak to wyeliminować? Strasznie to przeszkadza w normalnym użytkowaniu.

Dziękuję i pozdrawiam.
 

digitalus

Banned
Witam
Mozliwosci rozwiazania problemu.
1.kupno gniazda z wylacznikiem sieciowym(pierwsze zdjecie).To bardzo dobre rozwiazanie z dwoch powodow tzn nie bedzie zaklocen i ograniczysz mozliwosc uszkodzenia telewizora w czasie burzy i naglego wzrostu napiecia w sieci.Jesli telewizor bedzie wylaczony pilotem to ryzyko uszkodzenia sprzetu jest bardzo duze.
Aby sie o tym przekonac wpisz w wyszukiwarce na forum elektroda po burzy.
http://poszukaj.elektroda.pl/search.php?mode=results&user_id=-1&sid=
Wylacznie sprzetu wylacznikiem sieciowym to jeden z glownych punktow ktory moze przyczynic sie do przedluzenia "zycia" telewizora bez usterki.Na rosyjskiej i anglojezycznej internetowej stronie zalecaja wylaczanie sprzetu tylko wylacznikiem sieciowym.Stosuje sie do tego zalecenia i moja pierwsza plazma dziala od 5 lat bez usterki.Nigdy nie byla wylaczana pilotem tylko wylacznikiem sieciowym przy gniazdku.W tej plazmie tez nie ma wylacznika sieciowego.W drugiej plazmie jest wylacznik ale tez wylaczam przy gniazdku bo w jedenej instrukcji przeczytalem ze wylaczenie wylacznikiem w telewizorze nie rozlacza calkowiecie doplywu pradu.
gniazdo-sieciowe-z-wylacznikiem-hama-47754-.jpg

2. Kupno filtrow ferrytowych ale taki filtr powinien byc chyba dolaczony razem z telewizorem.
232-273-large.jpg
 
Ostatnia edycja:

Piccolosan

New member
Dziękuję za odpowiedź. Filtry (2 sztuki) są dodane do TV - jednakże zamontowane, zdemontowane nie wpływają na zmniejszenie liczby zakłóceń. Wyłącznik rozwiązuje problem w czasie pracy komputera, jednakże gorzej gdy chodzi sam TV z tunerem. Spróbuję jeszcze dzisiaj podłączyć telewizor do innego gniazdka bez uziemienia (może się zapętla) lub też podłączyć albo TV albo wzmacniacz przez UPSa (sprzęt posiada AVR i inne filtry) może będzie jakaś zmiana. Nie mniej dziękuję za odpowiedź - gniazdko takie zakupię dla bezpieczeństwa.
 

Piccolosan

New member
A więc próbowałem i z UPSem i przełączanie na inne gniazdka itp - bez rezultatów. Jedyna "jakaś" poprawa jest wtedy kiedy TV jest podłączony do sieci listwą która nie posiada bolca - zamiast skwierczenia w głośnikach występuje wtedy buczenie które jest bardziej "znośne" Dodatkowo położyłem kawałek folii aluminiowej na amplituner w pobliżu regulacji głośności. To też zmniejsza zakłócenia, niestety nie eliminuje do końca. Na razie odpuszczam bo nie wiem co jeszcze mogę zrobić.
 
Do góry