PS42E71H Plazma buczy

Delbuthos

New member
Witam
Kupiłem w październiku w/w plazmę, niestety według mnie telewizor buczy. Oglądanie z dźwiękiem ustawionym na mniej jak 20 jest koszmarem, najgorsze są sytuacje kiedy załóżmy w filmie jest chwila ciszy, a ja słysze buczenie :cry:Czasami, aż odechciewa się oglądać ;(

Oddałem mniej więcej po 2 tygodniach plazmę do serwisu lokalnego, podobno zmienili mi cewki, telewizora nie miałem chyba niecale 2 tygodnie. Niestety nic się nie zmieniło buczy jak buczał. Panowie stwierdzili, że telewizor spełnia normy producenta.

W zeszłym tygodniu po konsultacji z panem z infolinii samsunga, wysłałem TV do serwisu centralnego, tam była mniej więcej 2 dni. Dostałem dzisiaj telewizor, oczywiście nic nie zrobili, uzasadnienie wyjaśnia, że telewizor spełnia normy buczenia. Zadzwoniłem do nich, poprosiłem o normy buczenia, niestety jedyną informacją, którą udało mi się uzyskac to stwierdzenie, że telewizor był sprawdzany zgodnie z procedurą przewidziana przez Samsunga i że mieści sie w normie. Teraz pozostało mi jedynie złożyć pisemną reklamację do Samsung Polska, niestety nie wiem czy ma to jakis sens. Zawsze, przecież mogę dostać odpowiedz, że hałas jest w normie.

Jestem ciekaw czy ktoś z Was miał podobny problem i co mogę obecnie w tej kwestii zrobić.

Pozdrawiam
Leszek
 

oliwier44

New member
Podobny problem

Witam wszystkich na forum
Mam taki sam model tv. To co do tej pory zaobserwowałem
- jeżeli tv jest podłączony do zwykłej osiedlowej anteny to nie ma żadnego buczenia, bardzo delikatnie słychać jak podejdę do tv ale wogóle nie słyszalne z dalszej odległości
- jak założyli mi dekoder telewizji cyfrowej "TOYA" i podłączyłem go przez euro-złącze w momęcie włączenia dekodera, tv zaczyna buczeć i to dość głośno, mam jeszcze dvd i przez złącze hdmi po włączeniu jest wszystko ok.
Zadzwoniłem więc do serwisu Toya i tam usłyszałem że należy wyciąć jakieś zbędne "nóżki" chyba z euro-złącza i w tedy buczenie powinno ustąpić. Dzieje się tak bo producenci tv konfigurują sprzęt pod siebie.
Pożyjemy zobaczymy. Jak przyjdzie do mnie serwisant i to zrobi i będzie dobrze dam znać.
A tak wogóle to plazma OK.
Pozdrawiam:( :(
 

xanth

New member
Delbuthos

i jak sprawa buczenia ??? zostalo tak jak bylo ??

bo u mnie tez wystepuje to buczenie, nie wazne jaki sygnal jest podlaczony. Odlaczylem nawet dv, dekoder oraz antene i nadal slychac buczonko

jesli telewizor idzie z glosnascia 17-20 to tego nie slychac ale wieczorkami chialo by sie zciszyc a ten dzwiek deprymuje grr
 
Ostatnia edycja:

radpl

New member
buczenie to standard, nic z tym nie zrobisz, jest to dopuszczalna wada tych tv i skoro przeszły kontrole fabryczna i zostały dopuszczone do sprzedaży, to tak juz musi zostać!
ps. buczenie przeciez słychac tylko wieczorami, kiedy słucha sie bardzo cicho
 

lesli

New member
buczenie plazmy

xanth napisał:
i jak sprawa buczenia ??? zostalo tak jak bylo ??

bo u mnie tez wystepuje to buczenie, nie wazne jaki sygnal jest podlaczony. Odlaczylem nawet dv, dekoder oraz antene i nadal slychac buczonko

jesli telewizor idzie z glosnascia 17-20 to tego nie slychac ale wieczorkami chialo by sie zciszyc a ten dzwiek deprymuje grr

Ja mam tzw plazme cudo Pionka 436 , ponad rok , i tez mam buczenie.
Ale jest słyszalne tylko w nocy gdy ogólny poziom hałasu jest bardzo niski a sam dźwięk wyłączony. Przy normalnym poziomie głosu 15-25 to już nie słychac nawet w nocy.
Jest to niestety normalnie ten typ (plazma) tak to ma.
Instrukcja obsługi o tym uprzedza ,że może być słyszalna i to jest tak samo jak z powidokami.
Ten kto mówi ,że mu nie buczy , ja nie wierzę , bo to jak z powidokami gdy mi jeden koles mówił ,że nie ma powidoków w swoim panasie no to mu je pokazałem ustawiając plansze i humor mu sie popsuł.
Tak samo będzie z większościa plazm i ich buczenia , jeden będzie buczał mniej inny nieco więcej ale to tylko kwestia w jakich warunkach zewnętrzego poziomu hałasu jako odniesienia mamy do czynienia.
Jezeli nie miałes buczenia to za rok będzie juz miała chyba wiekszość
zdrówko.
P.S. Kolego oglądaj obraz i ciesz sie bo sfiksujesz.
Ja to przeżyłem początkowo szalałem co to pionek i buczy ?
potem słyszałem to buczenie nawet po wyłączeniu czyli miałem już fiksum dyrdum aż mi dziewczyna przetłumaczyła i nic już nie słyszę.powodzenia
 
Ostatnia edycja:

bart3miastoo

New member
Tez mam ta plazme od kilku dni, i normalnie szlag mnie trafia jak slysze to buczenie, na dodatek pokoj mam jeszcze pusty i glos sie strasznie niesie, ale jak jets powyzje 20 to luz... na infolinii powiedzieli, ze to normalne :(
pozdro.
 

sebol81

New member
Niestety ale 99% plazm buczy... Jakiś czas temu jak byłem w MM to specjalnie większość plazm nasłuchiwałem od tyłu... I prawie wszystkie buczały - ale znalazły się także takie które były naprawdę ciche. Głośno buczały takie plazmy np. jak Samsungi z serii Q91h oraz Panasy PV60x i PV70x...
 

ZIBIT

New member
Buczenie

Buszowałem na tym forum w temacie plazmy panasonica. Okazuje się, że jedne egzemplarze "buczą", inne "trzeszczą" a jeszcze inne "cykają". Do kitu z taką urodą. Czy warto myśleć o dobrym obrazie w zamian za bucząco-trzeszcząco-cykające odgłosy i może udawać, że ich nie ma ? Pzdr.
 

byczy

New member
Mam plazme Hitachi i czegos takiego jak buczenie nie slyszalem.
Moge wyciszyc calkiem tv i nie slysze zadnego dziwnego dzwieku.

Oczywiscie jak wezme pczyloze ucho do obudowy przy zasilaczu to slychac ale kto oglada z glowa przy obudowie?

Ale zeby nie bylo ze to takie cudowne tv to te plazmy na rynku angielskim mialy przypadlosc wlasnie glosnego funkcjonowania zasilacza ale serwis Hitachi nie wciskal kitu o normach tylko wymienial zasilacz w ciagu kilku dni.....
 

POCZKI

New member
Brzęczenie plazmy

witam zakipilem nowego panasonica model TX-P42S11E na stronie panasonica na polske jeszcze go nie ma.....Wracam do tematu brzęczenia telewizora faktycznie wystepuje przy obrazie Dynamiczy, i ustawieniu na tryb Eco wyłaczony.:(.Ale gdy zmieniam ustawienia na tryb Eco właczony buczenie czy też brzęczenie duzo sie zmniejsza......przy innym ustawieniu niz dynamiczny tez ustaje,nie słyszalny dla ucha siedzac na kanapie.ozdrawiam
 

elRomano

New member
u mnie też buczy-brzęczy szczególnie przy jasnych kolorach- głośność tak 1/3 pracującej lodówki bardzo podobny dzwięk tylko o wyższych tonach, coś jakby laptop pracował.

plazma samsung 42 cale

ale kiedyś miałem normalny telewizor crt i też było słychać taki podobny dzwięk tylko sporo ciszej i też był samsung.

no ale obraz to rekompensuje;) zresztą z racji tego że coraz bardziej głuchne to pewnie o tym zapomnie za jakis czas i będe pisał na forum jaka to moja plazma cicha;)
 
Do góry