Samsung plazma pionowe pasy

tysma

New member
Witam ostatnio zauważyłem na swoim tv Samsung 43e490 kilka pionowych paseczków, najbardziej widoczne są na jednolitych kolorach, murawa, niebo, woda, a bardzo widoczne podczas ruchu kamery na tych kolorach.
Włączałem plansze diagnostyczną i również je widać dokładnie trzy, na środku ekranu i dwie po lewej stronie. Też są widoczne na planszy, która ma usuwać powidoki. Wygląda to jakby vertical banding, z tymże te paski są cieniutkie. W innym pomieszczeniu jest plazma samsunga z serii C, tam obraz czysty.
Takie coś kwalifikuje się do reklamacji, miał ktoś podobny przypadek może z innym modelem.
 

tysma

New member
Treść jest widoczna przez te paski, czyli co banding? I reklamacji nie uwzględnią?
Mam i też siostra ma plazme serii C tam czegoś takiego nie ma, kupując tę plazme byłem przekonany, że plazm ten problem nie dotyczy. Gdybym wiedział to bym z pendrajvem na zakupy poszedł:D
Czytałem też coś, że to może być spowodowane walcowaniem szkła.
Czym dalej od ekranu paski są bardziej widoczne/wyraźne.
coś podobnego do tego tylko że pionowe
http://obrazki.elektroda.pl/6070151200_1309694524.jpg
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
takie sprawy dotyczą też i plazm. Plazmy wcale nie są idealne w tych kwestiach. Zawsze możesz spróbować z serwisem. Niech przyjadą i sami ocenia do czego to się kwalifikuje:)
 

tysma

New member
Tivik wrócił z serwisu wymieniona została matryca. Zadzwoniłem, gdy do tego zauważyłem jeszcze zieloną plame w jednym miejscu.
 
Do góry