BD-E8500 i BD-E8300

slawekj74

New member
Witam,
na naszym portalu aukcyjnym pojawiły się ostatnio takie urządzenia wyposażone w HDD za około 400-600PLN. Odtwarzacze pochodzą z UK (inna wtyczka zasilania) i chyba mają inny dekoder DVB-T niż ten stosowany w PL. Zresztą dla mnie to akurat jest bez znaczenia.
Interesują mnie same urządzenia pod kątem odtwarzania BD-R i innych formatów (głównie mkv) jak również smarthub Samsunga. Nie mogę znaleźć nigdzie opinii o tym sprzęcie.
Ktoś miał okazję się tym pobawić?
Chciałbym podpiąć pod Pioneera vsx-922
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Kupowanie zużytego odtwarzacza w dodatku z bezużytecznym w polsce tunerem, jeszcze jakości Samsunga to pomysł fatalny.

Za 400zł masz nowego F6500 ze wszystkim, na gwarancji ;>
 

Flapu

New member
Witam
Na początku się zdecydowałem na zakup odtwarzacza Samsung BD-F7500 jednak po kilku dniach użytkowania natrafiłem na oferty z Allegro BD-E8500.
Teraz po kilku dniach użytkownika jestem bardzo szczęśliwy ze udało mi się oddać do sklepu BD-F7500 i zakupić BD-e8500.
BD-F7500 kosztował 795 zł a zakupiłem nowego (no może z miesiąc się ktoś nim bawił i testował ale z wyglądu absolutna nówka) BD-E8500 za 599 zł (Angielski).
Na początek wygląd:
W porównaniu do BD-F7500 wygląda jak Mercedes przy Daewoo. Jest to oczywiście subiektywna opinia ale według mnie jest większy, masywniejszy i lepiej wykonany. Posiada wiatrak ale jest w zasadzie niesłyszalny. HDD też niesłyszalny.
Funkcjonalność:
Identyczna pod kątem czytania plików i odtwarzacza BD plus oczywiście wszystkie bajery związane z tunerem TV i twardym dyskiem. Aha, BD-E8500 nie posiada skalera do 4K (póki co bezużyteczny według mnie)
Co do tunera i nagrywania wszytko działa jak należy, łapie mi bez problemu wszystkie stacje DVB-T. Ma bardzo dużo funkcji których jeszcze wszystkich nie rozgryzłem ale na ta chwilę wcale nie żałuje zakupu tym bardziej że w kieszeni zostało mi 200zł w porównaniu do BD-F7500.

Aha, jest jeden minus: BD-E8500 ma dość głośny napęd BD. Nie chodzi mi tu o sam proces wciągania lub "wypluwania" płyty ale o szum jaki słychać jak się płyta obraca. W bezgłośnych fragmentach filmu może być to słyszalne (niestety), ale jest to jedyny minus na jaki natrafiłem. No może jeszcze to że nie czyta AVCHD 50p (BD-F7500 tez nie czytał).

Smart TV umożliwia zainstalowanie wszystkich polskich aplikacji typu TVP, Ipla, Onet czy TVN Player. Wszytko elegancko śmiga. You tube oczywiście też jest w HD.

Co do jakości obrazu z BD nie widzę absolutnie żadnej różnicy w stosunku do BD-F7500. Subiektywnie wydaje mi się że obraz ze smart TV jest lepszy niż w BD-F7500 (jest bardziej żywy).
Co jakości obrazu TV z tunera to jest identycznie jak na moim TV (patrz stopka) albo może ciut lepiej.



PS: Jeśli planujesz zakup na Allegro to należy dokładnie czytać aukcje bo niektórzy piszą że nie łapie wszystkich polskich stacji DVB-T. I tu mała wskazówka: Pierwotnie podłączyłem BD-E8500 kablem antenowym z kompletu z odtwarzaczem i nie łapał mi 4 kanałów między innymi TVN ale zrobiłem przedłużkę ze zwykłego koncentryka i po problemie. Łapie mi wszystkie dostępne w moim regionie stacje DVB-T.

Co do BD-D8500 to mam wrażenie że to starszy model w stosunku do BD-E8500.


Tak z grubsza to tyle, pytajcie szczegółowo to postaram się odpowiedzieć.

PS2: Naprawdę nie wiem skąd sprzedający biorą taaaaaki sprzęt w takich super cenach ???


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

peters_1

New member
Ceny sa przystepne,dzis zaplacilem za kilka dni bedzie w domu.Ale przetestowac bede mogl dopiero za pare tygodni gdyz nie ma mnie w domu.
Ostatnio zamkniety zostal sklep Comet w Uk wiec moze pewne osoby wykupily sprzet i teraz nim handluja.Sam sie rozgladalem za Bluray,ale ceny byly z cosmosu ok.300£(bez pudelka,gwarancji i pilota) Marka chyba LG lub Panasonic.
Ciekawe czy naped w tym SAMSUNG BD-D8500 tez jest glosny,czego nie lubie...
Dzieki kolego za opis.
 

kynio1

New member
Witam
Także zdecydowałem się na zakup tego odtwarzacza.Sprzęt ładnie znalazł kanały telewizji naziemnej DVB-T, które są przesyłane przez kablówkę.Niestety,na żadnym programie nie działa telegazeta.Po włączeniu przycisku TTX pokazuje się komunikat : "bieżący kanał nie obsługuje tej funkcji". Jak jest z tym u Was?? Podłączałem zwykły dekoder Cabletech i wszystko działa jak należy. Będę wdzięczny za pomoc.
 

peters_1

New member
Witam
Także zdecydowałem się na zakup tego odtwarzacza.Sprzęt ładnie znalazł kanały telewizji naziemnej DVB-T, które są przesyłane przez kablówkę.Niestety,na żadnym programie nie działa telegazeta.Po włączeniu przycisku TTX pokazuje się komunikat : "bieżący kanał nie obsługuje tej funkcji". Jak jest z tym u Was?? Podłączałem zwykły dekoder Cabletech i wszystko działa jak należy. Będę wdzięczny za pomoc.

Kilka dni temu podlaczylem wyzej wymieniony dekoder do starego tv samsunga (kineskopowego)
Dekoder znalazl na zwyklej pokojowej antenie 12 programow i jest ok.
Takze jest spoko i polecam tym co sie obawiaja przed zakupem,TVB-T dziala mimo ze jest to dekoder z UK.
Dziala takze podglad Info co w danej chwili leci (ale strasznie maly druk jest) w Tv,a telegazety nie sprawdzalem...
 
Ostatnia edycja:

milek1243

New member
Witam
Zdecydowałem się na kupno jednego z trzech modeli:
BD-E8900 (HDD 1 TB)
BD-E8500 (HDD 500 GB)
BD-E8300 (HDD 320 GB)

Jak wiadomo są to identyczne odtwarzacze, różniące się jedynie pojemnością HDD. Zastanawiam się więc, który wybrać. W związku z tym mam pytanie.

Czy na HDD będę mógł przenosić zdjęcia z aparatu, filmy z kamery i muzykę, by mieć wszystko pod ręką, bez potrzeby każdorazowego podpinania dysku zewnętrznego, na który wcześniej zrzucałem tego typu pliki z komputera?
Czy może HDD przyjmuje tylko to co sam nagra z TV? W taki wypadku najlepiej byłoby kupić najtańszą wersję z 320 GB i dokupić dysk zewnętrzny np. 2 TB (cenowo wyjdzie podobnie jak najdroższa wersja z 1 TB).

Przepraszam za odkopanie.
 

mlyneks

New member
A ja mam BD-E8500, zaktualizowałem oprogramowanie, bo nie chciał flac'ów z sieci odtwarzać i teraz źle działa programator nagrywania. Lekceważy godzinę zaczęcia nagrywania. Dopiero jak przełączę na dany kanał, zaczyna nagrywać, ale to już nie jest od początku.
 

pytol

New member
Witam,

koledzy mam odtwarzacz BR BD-E8500 i mam problem z odtwarzaniem DTS z plików z pen driva. Wiecie co może być przyczyną?
Odtwarzam np. koncert, wchodzę w informacje: ścieżka audio DTS, a do amplitenera taka nie trafia. Oczywiście wszystk podłączone przez HDMI.
 

Ryszard48

Member
Mam pytanie związane z TV kablową czy po podłączeniu do TV kablowej będzie kanały i jak jest z PIPem ,bo z tego co czytałem to taki posiada ,jak jest z przełączaniem kanałów ,jednym kliknięciem przełączam kanał na taki jak jest w okienku
 
Do góry