Samsung PS51D6900

suprnowa

New member
Witam
Od roku posiadam telewizor Samsung PS51D6900 i zauważyłem podczas oglądania jasnego obrazu że na ekranie pojawiają się cienkie pionowe czarne kreski.Jest to dość uciążliwe i drażniące.Widoczne jest to z bliższej odległości, po ok 2 m już tego nie widać tak bardzo.
Oczywiście korzystam tylko z obraz HD,wszystko podłączone poprzez HDMI?
Miał ktoś coś podobnego?Czy łapie się to na gwarancje?
 

lamparcicho

New member
Matryca leży i kwiczy, sam tak miałem na początku - jedna pionowa cienka kreska i nie przeszkadzało, potem obok tej jednej zrobiło się jeszcze 5-6 cienkich i tym samym gruba wielka krecha a obok kilka cm w prawo kolejne 2 cieniutkie. Jutro zgłaszam na serwis i mam nadzieję że jak u kolegi Maxana zrobią mi to na miejscu. Czy dostałeś gwarancję na tą nową matrycę Maxan? Jestem też ciekaw czy mierzyli Ci napięcia na tej matrycy, jakbyś miał ochotę to napisz troszkę jak to wyglądało w celach informacyjnych.
 

suprnowa

New member
U mnie te kreski maja ok 10 cm długości,i ona podczas wyświetlania obrazu pojawiają sie i znikają.Jest to trochę wkurzajace bo za telewizor zapłaciłem ponad 4 tys.
Jak to wyglada z tym serwisem?Przyjezdzaja i naprawiaja na miejscu czy wymieniają na inny egzemplarz?
 

lamparcicho

New member
Z tego co tu czytam o wymianie możemy zapomnieć, a z serwisem to chyba różnie - do jednych przyjeżdzaja a u innych zabierają sprzęt na parę dni.
 

maxan

New member
Bez reklam
Matryca leży i kwiczy, sam tak miałem na początku - jedna pionowa cienka kreska i nie przeszkadzało, potem obok tej jednej zrobiło się jeszcze 5-6 cienkich i tym samym gruba wielka krecha a obok kilka cm w prawo kolejne 2 cieniutkie. Jutro zgłaszam na serwis i mam nadzieję że jak u kolegi Maxana zrobią mi to na miejscu. Czy dostałeś gwarancję na tą nową matrycę Maxan? Jestem też ciekaw czy mierzyli Ci napięcia na tej matrycy, jakbyś miał ochotę to napisz troszkę jak to wyglądało w celach informacyjnych.

Niestety gwarancja jaka była taka jest(ciekawe czy można o to zawalczyć?), napięcia po wymianie zmierzyli i były w normie. A jak przebiegla naprawa/wymiana- szybka i bez zbędnego docinania sie o szczegóły ... wpierw tel. na infolinie i zgloszenie usterki (na infolinii oczywiscie pytanko czy nie uzywalem tv z konsola i o wypalenia stalych elementów - najlepiej to przemilczec jesli cos takiego u was wystapilo gdyz to nie powinno miec wplywu na dzialanie matrycy) po 30 min zadzwonil serwis opisalem problem i stwierdzili iz raczej' matryca- dostalem informacje ze w przeciagy 5 dni roboczych przyjedzie serwis ... po 3 dniach zawilat do mnie serwis zobaczyl co sie dzieje (choć juz matryce nową wnieslismy do domu), wymienil matryce , zmierzył napiecia, i tyle telewizor jak nowy...zajeło to max 20min (co trzeba posiadać to podbitą karte gwar. z dowodem zakupu - paragon/faktura).

U mnie te kreski maja ok 10 cm długości,i ona podczas wyświetlania obrazu pojawiają sie i znikają.Jest to trochę wkurzajace bo za telewizor zapłaciłem ponad 4 tys.
Jak to wyglada z tym serwisem?Przyjezdzaja i naprawiaja na miejscu czy wymieniają na inny egzemplarz?
naprawiają na miejscu

Z tego co tu czytam o wymianie możemy zapomnieć, a z serwisem to chyba różnie - do jednych przyjeżdzaja a u innych zabierają sprzęt na parę dni.
gdzie to przeczytales?! ;) koledzy zglaszajcie usterki gdyz od tego jest gwarancja!
 
Ostatnia edycja:

lamparcicho

New member
Dziękuje Maksan za szczegóły. Pisząc, że o wymianie możemy zapomnieć, miałem na myśli wymiane całego tv na nowy, zresztą wg gwarancji dopiero po 3 naprawach takie coś może mieć miejsce. Ciekawe jest, że Samsungowi się opłaca wymieniać matrycę, która jest do tego podobno uzbrojona w elektronikę typu układ logiki itp. Na zagranicznych forach czytałem, że przekładają ze starego tv obudowę, płytę główną, głośniki i zasilacz, reszta jest z nową matrycą. Jakby nie patrzeć pół tv ale w sumie to in plus.
 

maxan

New member
Bez reklam
Tak jest jak piszesz... w sumie wartośc matrycy z elektronika to pewnie z 3/4 wartości tv. Ale zawsze 3/4 to nie 100%
 

marecki6

New member
Bez reklam
mnie też chyba czeka zgłoszenie serwisowe związane z matrycą ... zauważyłem ostatnio że w niektórych sytuacjach widoczna jest na obrazie pozioma linia w połowie wysokości matrycy... przy czarnym tle widać również że w górnej prawej ćwiartce jest więcej tych" latających punkcików" (nie wiem jak to określić) ale to widać przy odległości kilku cm od matrycy ... mój problem polega na tym że ta linia nie jest zawsze widoczna i boje się, że serwis nie stwierdzi usterki ... orientujecie się może czy można pobrać skądś plansze o różnych odcieniach ? przygotowałem sobie 9 takich jpg ale niestety nie udało mi się wywołać problemu
 
Do góry