F7000 - co mi się nie podoba :)

tdx

New member
Bez reklam
W krótkim streszczeniu po kilku dniach zabawy:
1. Brak możliwości wyboru oszczędzania energii w trybie USB po HDMI działa...
2. Przy dłuższym odtwarzaniu z USB kaszani się dźwięk po optyku trzeba przerwać odtwarzanie i odpalić ponownie (wkurzające)
3. Wygaszanie matrycy przy fade in i fade out'ach, wygląda to tak jakby matryca wygaszała się od środka na zewnątrz płatami...

Ogólnie co dziwne lepiej TV zachowywał się w domu niż w sklepie :)
Płynność dobra natomiast nadal są przycięcia denerwuje to bardziej w połączeniu z PKT.3 (na D7000 tak drastycznie nie było tego widać) oczywiście wyłączenie trybu płynny pomaga ale ja lubię tak grać i oglądać filmy :)
Lepiej podświetlona matryca, naprawdę coluding niemal niewidoczny nawet nocą...

Wszystkie multimedia fajnie działają ale jakoś mam takie wrażenie że od serii B gdzie faktycznie Samsung zostawił konkurencje w tyle w tym momencie nadal odcina kupony od starej technologii.
 

cacumen

Member
Bez reklam
Wszystkie multimedia fajnie działają ale jakoś mam takie wrażenie że od serii B gdzie faktycznie Samsung zostawił konkurencje w tyle w tym momencie nadal odcina kupony od starej technologii.

a jak z opcją Dual view czy rozszerzonymi możliwościami przeglądarki ?? Czy HbbTV w pełni funkcjonalna ?? A same widgety w stosunku do wspomnianego D7000 , więcej ?? Czy IPLA
obsługuje TV online ?? Tyle na dobry początek :)
Bardziej szczegółowo ..jak można to za kilka dni ;)
 

tdx

New member
Bez reklam
"2. Przy dłuższym odtwarzaniu z USB kaszani się dźwięk po optyku"

a po ilu godzinach?

to nie kwestia godzin. Np słuchałem MP3 na którymś z kolei kawałku TV zaczął strasznie buczeć po zatrzymaniu i odtworzeniu raz jeszcze wszystko wraca do normy. Nawet dźwięki systemowe się kaszanią...
To samo z MP4 oglądałem teledyski na którymś z kolei buczenie. Stop wyjście do menu PLAY i idzie dobrze...
 

cacumen

Member
Bez reklam
Mam kilka pytań związanych z tym modelem :

1) Jak uruchamiać błyskawiczne nagrywanie danego kanału , bo nie da się tym czerwonym przyciskiem jak podaje e-manual >> co najwyżej uruchomi się HBB-TV :( inne możliwości są aktywne , ale jednym przyciskiem jest najszybciej !
2)Jak dokonać prawidłowego podłączenia pod oba wejścia SAT , bo mam dwie niezależne anteny pod Astrę i HB ,ale są one (te wejścia) różnie oznaczone i jak powinno być optymalnie ,aby każdy satelita działał niezależnie i było to odczuwalnie dostępnie w odbiorze ?
3)Czy zapamiętywanie preferencji audio-wideo jest możliwe dla każdego kanału indywidualnie ..czy tylko dla danego typu odbioru ??
4)Niektóre elementy HBB-TV zawierają błędy ..szczególnie podczas Teleexpressu czy Wiadomości :( czy tylko u mnie ?/ Czy w innych egzemplarzach nie ma takich usterek ??
 

kazamaty86

New member
Witam serdecznie.

Posiadam ten TV od jakiegoś miesiąca. Dzisiaj rano była aktualizacja oprogramowania. Ja zauważyłem dwie niepokojące rzeczy: często-raz dziennie, włącza się funkcja sterowania głosem, mimo, że pilot leży daleko, nie ma możliwości przypadkowego wciśnięcia przycisku (pilot smart). Druga sprawa: nie mogę otrzymać dobrego efektu 3D. Jest bardzo słaby. Oglądałem Avatara 3D z blureya Panasona. Zdecydowałem się na ten TV, ponieważ w sklepie oglądałem inne niższe modele Samsunga i efekt 3D był powalający. Tutaj niestety tak nie jest. Dzisiaj sprawdzę jak to wygląda po aktualizacji. Napiszcie jak to wygląda u Was. Niestety nie mogę odpowiedzieć na powyższe pytania, ponieważ nie używam tych funkcji. Jeśli chodzi o smart TV: Internet działa wspaniale. Bardzo dużo aplikacji typu ipla, iplex, tvn player, skype, facebook-wszystko działa wyśmienicie. Jeśli chodzi o terowanie ruchem-działa, ale pomieszczenie musi być dobrze oświetlone. Obraz: miałem problem na początku, ale wymieniłem dekoder upc i jest teraz pekny w jakości HD. Jeśli chodzi o SD-raz lepiej, raz gorzej. Ale jest to niestety problem słabej jakości sygnału UPC (filmy blurey czy hd z upc piękna sprawa). Tryb gry sprawdza się jak dla mnie bardzo dobrze. Co do dźwięku-TV połączony jest z kinem panasona. Ostatnio odłączyłem kino domowe i pobawiłem się ustawieniami-np. tryb mecz-rewelacja. Inne ustawienia dźwięku-każdy zmienia coś innego i sprawuje się wyśmienicie-oglądałem też xfactora i spr różne ustawienia. To tyle póki co. Przepraszam za chaos. Napiszcie jakie są Wasze doświadczenia z tym TV (nie wiem czy nie otworzyć nowego wątku samsung f7000 -jestem nowy na forum).
 

lord_yabol

New member
U mnie na tv 55es7000 podczas filmu Avatar efekt 3D również był marny. Musisz w opcjach 3D w telewizorze zmienić tryb "Zmiana L/P". Róznica jest kolosalna. Co ciekawe tylko na Avatarze jest taka różnica ( z filmów które oglądałem).

Dziwne jest to że już praktycznie czerwiec a nigdzie na polskich forach nie ma polskich testów, recenzji modeli tegorocznych.
 

kazamaty86

New member
dziekuje za informacje. wyprobuje z ta opcja L/P. dziwi mnie to, ze w TV samsunga nizszej klasy efekt 3D byl powalajacy w stosunku do innych tv z aktywnym 3D. Chyba napisze maila do samsunga, ale najpierw sprawdze, czy cos zmienilo sie po dzisiejszym updacie. A jak u Ciebie z funkcja sterowania ruchem? Ja mam Samsung 55F7000 a pokoj to jakies 30m2. Nie dziala to zbyt dobrze ani z bliska ani z odleglosci ok. 4-5m
 

cacumen

Member
Bez reklam
dziekuje za informacje. wyprobuje z ta opcja L/P. dziwi mnie to, ze w TV samsunga nizszej klasy efekt 3D byl powalajacy w stosunku do innych tv z aktywnym 3D. Chyba napisze maila do samsunga, ale najpierw sprawdze, czy cos zmienilo sie po dzisiejszym updacie. A jak u Ciebie z funkcja sterowania ruchem? Ja mam Samsung 55F7000 a pokoj to jakies 30m2. Nie dziala to zbyt dobrze ani z bliska ani z odleglosci ok. 4-5m

Mam mniejszy egzemplarz ,ale efekt 3D bez zarzutu i w stosunku do serii "D" znacząco lepszy
tym bardziej , ze obsługuje Full HD 3D :idea: . Po raz pierwszy mogę też napisać , że konwersja dobrego materiału HD >> daje przyjemny , dostrzegalny efekt 3D ..naturalnie bez porównywania z firmowo nagrywanym materiałem w takiej postaci.

Natomiast dla mnie uciążliwością jest automatyczne zapamiętywanie na pamięciach USB ostatnio odtwarzanej sceny , wolałbym mieć to jako opcję zależną od użytkownika . Irytujące jest też nieodtwarzanie materiału wideo z nieobsługiwanym kodekiem audio. W serii "D" odtwarzanie następowało ..bez fonii a tu ..nie odbywa się w ogóle :sad:

Sterowanie głosem i gestami można wykorzystywać ,ale faktycznie w praktyce jest na tyle uciążliwe , że wymaga zbyt wiele wysiłku i odpowiednich warunków zewnętrznych ,aby przebiegało
w pełni zadowalająco. Dla mnie stanowi to raczej marketingowe uzupełnienie ..podstawowych funkcji :cool:
 

kazamaty86

New member
weeb.tv dziala. na niektorych stronkach filmiki otwieraja sie bez zarzutu a na innych nie- czarny obraz. nie wiem dlaczego ale niektore filmy nie dzialaja lub sa ucinane (ok przyznam sie :) - xnxx nie otwiera a xtube otwiera ale ucina po jakims czasie ;) caly system to linux wiec nie wiadomo jak to bedzie z tym flashem bo to chyba ostatnia wersja dla linuxa-informacja pojawia sie przy probie aktualizacji na TV. Dzisiaj obejrzalem bajke w 3D i w sumie bylo calkiem fajnie. Chyba jest to zalezne od efektow i materialu (chociaz avatar byl slaby). Jedyna rzecz, ktora mnie niepokoi to wlaczanie sie uslugi sterowania glosem kilka razy dziennie! Jak to wyglada u Was?
 
Ostatnia edycja:

kazamaty86

New member
Ja wylaczylem funkcje sterowania glosem i niestety dzisiaj ponownie uruchomila sie samoczynnie. Chyba zadzwonie na infolinie samsunga jutro. Zobaczymy co powiedza.
 

sephirotdnf

New member
W obronie tego TV:

+ Ustawienia, Ustawienia, Ustawienia!!
Po 2 dniach bólu głowy i zastanawiania się czy go oddać w końcu ustawiłem kolory i dźwięk "pod siebie". Na ustawieniach firmowych nadawałby się do zwrotu.

+ multitasking:
mogę puścić MP3 córce z dysku sieciowego i na raz grać na PS3 (głos mam na bezprzewodowych słuchawkach z PS3), podobnie jest ze Skype czy łączeniem przeglądania zdjęć z podkładem muzycznym

+ Wyłączenie TV nie powoduje wyłączenia napięcia w USB - można ładować drobny sprzęt wpinając kabel - Okulary 3D, pad do PS3, telefon itp. itd.

+ Świecący napis "SAMSUNG" można wyłączyć.

+ Można mieć różne ustawienia obrazu dla różnych źródeł.

+ PIP działa nie tylko przy TV - można podejrzeć na przykład konsolę

+ Renderowanie obrazu jest naprawdę ładne - duży efekt jest w filmach w FullHD

+ Filmy streamowane po WiFi (300mb/s 5ghz 40mhz) chodzą bez zacięcia czy buforowania (używam na PC serwera Meezmo).

+ brak zakłuceń czy sprzęgania przy podpięciu dongle od słuchawek bezprzewodowych PS3 (Headset Pulse) do TV jako źródła zasilania oraz kabla audio.
Przeciw:

- latary w rogach i placki na ekranie przy "całkowitej" czerni potrafią być irytujące - ale to tylko owtedy jak chcemy pamiętac o tym że one tam są.

- nadal nie ma opcji przełączania dźwięku między słuchawkami a głośnikami a położenie gniazda mini jack jest uciążliwe w ciągłym podpinaniu słuchawek chociaż i tak lepiej położone niż w LE40C650

- obsługi gestami oraz głosem na razie nie można brać poważnie.
 
Ostatnia edycja:

cacumen

Member
Bez reklam
sephirotdnf..mam kilka pytań odnośnie powyższych spostrzeżeń :

1. Jakie ustawienia własne pod :

a) telewizję naziemną cyfrową
b)tv satelitarną
c)pod filmy z USB
d)pod PC z HDMI
e)pod inne kamera ,aparat , tablet czy phone przez HDMI

Jak ustawić PIP gdy głównym obrazem jest nasza DVB-T a w okienku ma być DVB-S ?? Odwrotnie mi działa :)

Czy PIP w widgetach jest nieaktywny ??

Jak włączyć błyskawiczne nagrywanie danego programu z pilota a nie
za pośrednictwem EPG ??
 

-MAO-

New member
Pilot Smart Touch

Witam.

Dorwałem nowego pilota Smart Touch z nowych serii TV Samsunga.
Korzystam jednak ze starszej serii ES7000 (bez Kit'a) i w pilocie wszytko działa OK oprócz wywołania menu TV oraz EPG dekodera - nie wiem jak to zrobić (byc może wszystko będzie działało z evolution Kit'em).

Pytanie do Was; jak uruchamiacie tym pilotem w swoich TV serii F menu tv oraz EPG w dekoderze?
 

tdx

New member
Bez reklam
Witam.

Dorwałem nowego pilota Smart Touch z nowych serii TV Samsunga.
Korzystam jednak ze starszej serii ES7000 (bez Kit'a) i w pilocie wszytko działa OK oprócz wywołania menu TV oraz EPG dekodera - nie wiem jak to zrobić (byc może wszystko będzie działało z evolution Kit'em).

Pytanie do Was; jak uruchamiacie tym pilotem w swoich TV serii F menu tv oraz EPG w dekoderze?

do menu -more>>menu
do epg - bezpośrednio guide
 
Do góry