Telewizor firmy Samsung UE40F8000SL - pełna recenzja tego modelu .

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

W dniu 09 kwietnia 2013 r. ukazała się ciekawie napisana recenzja telewizora firmy Samsung z serii F8000 , mianowicie dotyczy ona wielkości przekątnej ekranu 40 cali -Samsung UE40F8000 . Napisał ją ceniony
recenzent sprzętu video John Archer . Zapraszam chętnych do zapoznania się z tekstem tej recenzji na stronkę:

Samsung UE40F8000 review - TV - Trusted Reviews

Konkluzja jest moim , skromnym zdaniem taka , że pomimo iż telewizor jest "mały" , to ze względu na
jakość wyświetlanego obrazu i dobry dźwięk , warto mu się "bliżej" przyjrzeć.:neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Własnie zamówiłem do sypialni, mam nadzieje ze się nie zawiodę ;)

Witam uprzejmie,

Jak już zainstalujesz telewizor w sypialni i trochę się z nim "zaprzyjaźnisz" , to proszę napisz swoje
wrażenia na temat obrazu i dźwięku oraz funkcji jakie ten model telewizora firmy Samsung UE40F8000
oferuje .;-)


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Własnie zamówiłem do sypialni, mam nadzieje ze się nie zawiodę ;)

Witam uprzejmie,

Czy udało się Tobie zrealizować zamówienie?
Napisz proszę , gdy wygospodarujesz trochę wolnego czasu , czy telewizor firmy Samsung UE40F8000
spełnił oczekiwania i jest wart dość wysokiej ceny , jaką trzeba za niego zapłacić .

Ja ze swojej strony zauważyłem , że telewizory firmy Samsung serii F8000 (oprócz wielkości przekątnej
ekranu 75") , są pozbawione ważnej funkcji :precision Black . ( co za tym idzie poziom czerni jest niższy niż w telewizorach firmy Samsung serii F8000 sprzedawanych na rynku amerykańskim).
Szkoda .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Wronsky

New member
[FONT=&quot]Witam,[/FONT]
[FONT=&quot]Zamówienie zrealizowane sprawnie, dużo więcej zachodu było ze.... zwrotem.[/FONT]
[FONT=&quot]Tak, oddałem go - głownie z powodu w mojej ocenie nie wartego takich pieniędzy telewizora.[/FONT]
[FONT=&quot]Może było to po części spowodowane tym ze posiadam plazmę samsunga PS50C6900 i podejrzewałem ze będzie inaczej z racji technologii, ale nie gorzej, a tu uwaga - poza LEPSZĄ CZERNIĄ, i większa jasnością w każdym aspekcie jest gorzej.[/FONT]
[FONT=&quot]Podświetlenie[/FONT][FONT=&quot] - w sumie jest ok ale nie idealnie jak czytałem w recenzjach, da się poustawiać go tak ze w normalnym użytkowaniu nic nie przeszkadza, ale latarki z rogów są, co mogę zademonstrować nawet [/FONT]ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting[FONT=&quot] , nie jest to jakiś masakryczny clouding, czy nierównomierność, na pewno jest lepiej niż w poprzednich modelach. [/FONT]
[FONT=&quot]I jeszcze jedno funkcja strefowego wygaszania - głownie w momencie gdzie mamy materiał w formacie 2,40:1 i pasy na górze i dole ekranu gdzie w trybie tv jak i czegoś podpiętego pod hdmi działa i daje rade…ale nie można jej włączyć podczas odtwarzania z USB – Absurd!!!, ja głownie w ten sposób oglądam filmy – a tu tej funkcji nie ma! [/FONT]
[FONT=&quot]Kąty boczne[/FONT][FONT=&quot] nie istnieją, obraz jest dobry tylko jak się siedzi na wprost, ewentualnie kilka stopni jest jeszcze ok, ale to co sie dzieje z kolorami - pastelami, odcienie twarzy przy większych nachyleniach to jakaś masakra, nie da się na to patrzeć.[/FONT]
[FONT=&quot]Smużenie matrycy! [/FONT][FONT=&quot]niby matryce 200 hercowe, [/FONT][FONT=&quot]Clear Motion Rate 1000 Hz[/FONT][FONT=&quot], Ultra Clear Panel który to niby eliminuje smużenie… i gdzie ten niby ostry obraz w ruchu? Efekt masakryczny przy np ruchu ręką na ciemnym tle, pozostaje smuga cienia, i jak zacząłem zwracać na to uwagę okazuje sie ze co chwile jest to widoczne w większym lub mniejszym stopniu.... Upłynniacze ruchu jasne, niby coś tam dają tym bardziej ze jest ręczna modyfikacja tych parametrów i można je sobie ustawić wedle upodobań, ja nie lubię nad płynnego nie naturalnego obrazu w którym jeszcze na dodatek występuje efekt jakiś przekłamań obrazu i tu miałem nadzieje ze chociaż one zostały wyeliminowane w topowym modelu roku 2013, w mojej 3 letniej plazmie tez sa przekłamania z włączonymi upłynniaczami ruchu ale tłumaczyłem to sobie tym ze to model niższej serii i jeszcze nie dopracowana funkcja a tu jest niewiele lepiej...[/FONT]
[FONT=&quot]Funkcje smart[/FONT][FONT=&quot] - Do tej pory nie mogę wpasc na to po kiego ten 4 rdzeniowy procesor i gdzie ja go wykorzystuje, nic mnie tu nie zachwyciło w starej plazmie mam niby ubogi smart gdzie działają głownie aplikacje na smarta, korzystam z aplikacji vod tvn,polsatowskiej, i tvp, tuba tv i t p. reszta i tak jest niewiele warta i tu jest podobnie, otwarta przeglądarka, niby jest i w miarę działa ale daleko jej do komfortu korzystania jak z kompa,ba nawet na telefonie obsługa i płynność działania jest dużo lepsza (samsung galaxy S3) od biedy można wejść na jakaś stronę czy sprawdzić pocztę i tyle. Skype nawet nie sprawdziłem korzystam na telefonie i to jest dla mnie najlepsze narzędzie do korzystania ze skypa. Przesyłanie obrazu z telefonu przez siec - działa ale szału nie ma, co jakiś czas zrywało mi połączenie.[/FONT]
[FONT=&quot]Ogólnie wszystko fajnie ale nadal mam wrażenie ze smarty raczkują i jest jeszcze duuuzo do zrobienia.
To samo sie tyczy sterowania gestami czy głosem, jak wiadomo komend mało, polskiego języka nie wspiera, gesty, musi cie widzieć kamerka, w zaciemnionym pomieszczeniu to nie działa, zasadniczo bajery przy których można się tylko zirytować.[/FONT]
[FONT=&quot]Dzwięk[/FONT][FONT=&quot] - jak to z cienkiego telewizora nie spodziewałem sie po nim wiele, jest lepszy niż z mojej plazmy, od biedy można go używać do oglądania wiadomości ale nawet na byle jakim sprzęcie audio jest lepiej, osobiście dzwiek puszczałem po optyku podpiętym do sprzetu audio wysokiej klasy droższym od samego telewizora i tu nie ma żadnego porównania przepaść jak stąd do księżyca :p[/FONT]
[FONT=&quot]Kolejna rzecz, uszkodzone piksele, miałem cały komplet 3 sub piksele świecące jeden na zielono, drugi niebiesko, trzeci czerwono... masakra to nawet w lepszy monitorach dają już na to gwarancje i w razie uszkodzenia wymiana panelu, a tu topowy model, i.... bez komentarza.
Trochę chyba pojechałem temu samsungowi ale takie są moje subiektywne odczucia, nie tego spodziewałem się po najwyższym modelu jednej z wiodących firm produkujących telewizory jak i panele do nich, stylistyka tego telewizora jest świetna jak i wykonanie szkoda tylko ze wnętrze mimo miliona technik udoskonalania obrazu w praktyce okazuje sie niewiele warta, i wiekszosć to marketingowe triki najgorsze jest to ze obawiam się ze tak jest nie tylko w samsungu ale i całej reszcie telewizorów w technologi lcd-led i nawet topowe modele tej sytuacji nie zmieniają - relatywnie jest lepiej i więcej niż w niższych modelach ale nijak się to ma do kwot jakie te telewizory kosztują. Daleko im do perfekcyjnego obrazu.

W tym momencie myślę czy by jeszcze nie spróbować z Panasonikiem na ips TX-L42ET60 lecz obawiam się ze i tak skończy się na którymś z tegorocznych modeli plazm Panasonica....[/FONT]
 

RHJG

New member
Bez reklam
Kol.Wronsky 3 sek.naświetlania to gruba przesada,co nie zmienia faktu,że ten TV jest do wymiany.....
 

Wronsky

New member
Kol.Wronsky 3 sek.naświetlania to gruba przesada,co nie zmienia faktu,że ten TV jest do wymiany.....

a przesada w czym? nie ustawiałem ręcznie parametrów naświetlania, poza tym te sekundy w info to chyba są zaokrąglane, przy większym naświetlaniu wychodzi jeszcze clouding którego normalnie nie widać,dużo w jasności tego co wychodzi daje jeszcze poziom ISO, to co jest na tym zdjęciu jest trochę wyciągnięte, nie chodziło tu o dokładne oddanie poziomu czerni tego telewizora,bo jest trochę ciemniej ale o latarki i poświaty a mniej więcej tak je widać w rzeczywistości .
A tv do wymiany według Ciebie bo co?
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Ale marzy Ci się Panasonic,żeby było jasne nie lubie tendecyjnych zdjęć fotke można strzelić jaką chcesz!!!.Po drugie to jest Twoja kasa,Twój problem.Jak Cię rozbawiłem to jest mi miło...pozdrawiam.
 

Wronsky

New member
Ale marzy Ci się Panasonic,żeby było jasne nie lubie tendecyjnych zdjęć fotke można strzelić jaką chcesz!!!.Po drugie to jest Twoja kasa,Twój problem.Jak Cię rozbawiłem to jest mi miło...pozdrawiam.

Nie wiem o jakich tendencyjnych zdjęciach mówisz, wydaje mi się ze dostatecznie wyjaśniłem istotę tego zdjęcia, zresztą to nie forum o fotografii :p
Nie marzy mi sie Panasonic, zastanów sie co piszesz, jak bym chcial panasonica to bym go kupił, a nie samsunga, marzy mi się telewizor bez wad jakie posiada ten model, i to nie mój problem,tylko problem obecnych telewizorów.
 

ernet

Active member
Bez reklam
A jak miał zrobić takie zdjęcie w takich warunkach? Z lampą błyskową ? :)Pozostało tylko ISO albo statyw i czas.
 

tdx

New member
Bez reklam
A to dla przykładu z telefonu S2 :)

20130507085049.jpg
 

tedi111

New member
Witam ja zakupiłem kilka dni temu model 55F6640 obraz jest do bani nie mogę go ustawić (miałem wcześniej 40C650 i to był obraz) miałem zamiar wymienic i dopłacić do 55F8000 ale jak czytam wasze opinie to się wycofuję z kupna wszystko co piszecie mam w F6640 już wolę zostać przy nim i jeszcze 3000 tyś w kieszeni
 
Do góry