Samsungi np BD-E5500 tudzież inne

PiotrBar

New member
Zastanawiam się nad zakupem i mam takie pytanie, bo niestety z instrukcji to nie wynika a nawet wynika coś przeciwnego.

Otóż archiwizuję swoje pliki na płytach BD-R. Mam na nich divixy - avi, zdjęcia czy pliki mkv, mkv sbs.
Te mniejsze mkv archiwizuję na DVD-R.

Czy odtwarzacz odtworzy je z płyty BD-R?

Z dysku na pewno, a z DVD-R lub z danymi na płytach BD-R?



MKV wymienione są tylko w sekcji płyt DVD i to po USB, natomiast przy BD-R słowa o tym nie ma.

Czy to oznacza, że płyty BD-R z danymi nie są obsługiwane, tylko te z układem płyt BD, czyli oryginały i kopie obrazów?

Jakby ktoś miał jak sprawdzić, to byłbym wdzięczny - mam tylko BluRaya na komputerze.
:smile:
 

PiotrBar

New member
Niestety, instrukcja nie kłamała - tuz przed świętami, w sobotę, byłem zmuszony go oddać (na szczęście bez problemów, bo tak się umówiłem).
Może komuś ta wiedza się przyda - napisze, skoro nikt na tym forum tego nie wie.
Płyty BD-R tylko oryginalne lub nagrane jako kopie (tzn. mające strukturę płyty BD). Żadne pliki filmowe (mkv) nie są odczytywane przez ten odtwarzacz, gdy nagrane są jako dane. Żal.
 

giekol

Member
Niestety, instrukcja nie kłamała - tuz przed świętami, w sobotę, byłem zmuszony go oddać (na szczęście bez problemów, bo tak się umówiłem).
Może komuś ta wiedza się przyda - napisze, skoro nikt na tym forum tego nie wie.
Płyty BD-R tylko oryginalne lub nagrane jako kopie (tzn. mające strukturę płyty BD). Żadne pliki filmowe (mkv) nie są odczytywane przez ten odtwarzacz, gdy nagrane są jako dane. Żal.

Proszę o radę, chciałbym kupić odtwarzacz BR,
chciałbym żeby mógł odtwarzać(z USB i płyty) jak najwięcej formatów video. Mam tv Panasonic TX32LX85. Rozpatruje Philipsa BDP5200, Samsunga BD-D5300 i LG BD-660. Którego byś polecił, a może jakiś inny zaproponujesz(5500)? Mam sporo filmów nagranych na płytach DVD-R, w formacie avi, mkv, x264, h264.Pozdrawiam
 
Do góry