LE40M91B Nowy

czaki58

New member
Witam wszystkich ja natomiast chcial bym sie dowiedziec co myslicie o tym nowym modelu Samsunga LE40M91B jest drogi ,ale cz lepszyod LE40M71B ;LE40F71B .Pozdrawiam bo tez niewiem co kupic .
 

jarwisz

New member
Bez reklam
LE40M91B - co można o nim powiedzieć
- jest drogi ale masz tam 100Hz.
Jednak wg mnie jest za drogi jak na to co sobą reprezentuje

pozd
 

ein

New member
jarwisz napisał:
LE40M91B - co można o nim powiedzieć
- jest drogi ale masz tam 100Hz.
Jednak wg mnie jest za drogi jak na to co sobą reprezentuje

pozd

Przede wszystkim to ma podświetlanie LED (podobno rewelacja) i za to się płaci. 100Hz jest w M71 który jest spooooro tańszy. Chętnie zobaczyłbym go w akcji, bo w końcu na EISA nagrodę za technologię przyszłości otrzymało właśnie owo podświetlanie i spece uznali, że LCD ma sens dopiero gdy się zapoda ciekłemu kryształowi technologię jw (zniwelowane największe wady LCD - kolor, czerń, gradacja barwy)
 

jarwisz

New member
Bez reklam
czaki58 napisał:
A co lepsze LE 40M91B czy LE 46F71B
dobre pytanie
teoretycznie lepsze parametry ma 46F71b ale...jak masz sygnał standardowy /kablówka antena etc/ to lepszym może być 40M91b przy tym swoim LED ale już wg mnie przy sygnale 720p i powyżej lepiej może świecić /teoretycznie powinien/ 46F71b
jednak co tu dużo gadać 40M91B przy swoim podswietlaniu LED to jest tylko 1366-768.Trochę kontrast ma lepszy ale to zasługa LED

jednak najlepiej byłoby porównać na własne oczy obrazy z tych LCD /nie widziałem jeszcze obrazu z LED/
dla niektórych 1366:766 lepiej świeci niż 1920:1080

pozd
 
Ostatnia edycja:

Tomek Koko

New member
Bez reklam
A ja bym wybrał M9. Prawda jest taka ze u nas dominuje PAL a wiec niska rozdzielczosc. A według mnie obraz o niskiej rozdzielzosci lepiej bedzie wyglada w M9 a nie w Full Hd.
 

mlapaj

New member
Przeczytajcie to - skopiowane z innego wątku

Dziś w krakowskim Saturnie miałem okazję zobaczyć po raz pierwszy najnowszego Samsunga z podświetleniem matrycy LED. Cena astronomiczna, bo okolo 14kPLN za 40 calowe LCD, ale efekt DOSKONAŁY. Tak Kiki, wiem, ze JVC świeci lepiej, ale...:razz:
Wszystkie telewizory odtwarzały Discovery HD. Bezpośrednio obok stał N71. Nic do zarzucenia, mimo ze Kiki wieszal na tym telewizorze psy i chcial go ostatnio sprzedac w cenie przechodzonego Rubina (ooops - a może to był F71? Już się czerwienię:oops:). M91 mial wiekszy kontrast, bardziej naturalne kolory. Sony, LG etc. staly obok. I co z tego? To dzis juz nie jest konkurencja. Serio!
Gdyby tak kosztowal do 10kPLN to bylby to moj wybor juz dzis. Miedzy M71 a N71 nie widzialem roznicy... Moze gdyby tak ktos w koncu pokazal mecz tenisowy w dobrej jakości to moznaby ocenic szybkość odświeżania w praktyce...
Ogłaszam Samsunga 40M91 Królem Grubasem w telewizorach LCD AD 2006.

I kto da więcej?:grin:
 
Do góry