Brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem

PRYZMAT

New member
Witam. W moim telewizorze Samsung PS-42C7H występuje zjawisko braku synchronizacji obrazu z dźwwiękiem, tzn dzwięk wyprzedza nieco obraz. Efekt ten jest szczególnie uciążliwy przy oglądaniu programów z wejść gdzie dźwięk odtważany jest przez zestaw kina domowego. Czy w waszych telewizorach występuje podobne zjawisko i czy jest na to jakaś rada.
 

asnp

New member
Pryzmat !
W sieci wyczytałem o podobnym zjawisku ale działajacym niejako odwrotnie. Tzn. przy odtwarzaniu dźwięku przez zewnętrzny wzmacniacz np. KD jest on opóźniowy względem obrazu.
Czy w dalszym ciągu wystepuje opisane prze Ciebie zjawisko rozsynchronizowania dzwięku i jeśli nie to jak sobie z tym poradziłeś ?
Może inni użytkownicy tego TV wypowiedzą się czy mają podobne problemy.

Pozdrawiam
 

Pitsy

New member
co prawda nie mam plazmy a lcd samsunga jednak takie zjawisko miałem kilka razy (bez udziału aplitunera), wtedy wystarczyło przełaczyć na inny kanał i z powrotem i było OK,
 

asnp

New member
bildex napisał:
W zesatwie kina nie masz opóźnienia dzwięku?
Jaki amplituner?
Pozdr
Problem nie dotyczy moich doświadczeń ale przeczytałem o takim zjawisku w sieci. Byłem (i nadal jestem) ciekaw czy jest to przypadłość tego modelu TV.
Ale jak wynika z postu Pitsy nie jest to zjawisko charakterystyczne tylko dla tej plazmy ale równiez modeli LCD Samsunga. A swoją drogą ciekawe skąd się to bierze.
Pitsy zaobserwowałeś w jakich warunkach to następuje i dlaczego (jak rozumiem) teraz tego nie masz ?
 

rekin

New member
Takie zjawisko może następować jak jeden z elementów albo dzwięk albo obraz będą przechodziły przez filtry lub będą podlegać kompresji. Można to wyniwelować jedynie poprzez przełączenie na inny tryb odtwarzania obrazu lub dźwięku. Podobne problemy dzieją się z kinami domowymi. Jeżeli obraz nie przechodzi przez np. DVD, a dźwięk tak, to następuje opóżnienie. Wystarczy wtedy przełączyć obraz na TV przejście na wyjście DVD i po problemie.
 

malin_f1

New member
rekin napisał:
Wystarczy wtedy przełączyć obraz na TV przejście na wyjście DVD i po problemie.

Czy Twoja teoria znajduje odzwierciedlenie w praktyce? osobiście mam Onkyo 603 i raczej nie ma tam regulacji opóźnienia dźwięku i co mam zrobić? puścić sygnał Video przez amplituner i potem do TV??? To jakiś nonsens albo czegoś nie rozumiem... i odrazu kolejne pytanie czy to przypadłość 42 C7H czy wszystkich samsungów??
 

Robert71

New member
malin_f1 napisał:
Czy Twoja teoria znajduje odzwierciedlenie w praktyce? osobiście mam Onkyo 603 i raczej nie ma tam regulacji opóźnienia dźwięku i co mam zrobić? puścić sygnał Video przez amplituner i potem do TV??? To jakiś nonsens albo czegoś nie rozumiem... i odrazu kolejne pytanie czy to przypadłość 42 C7H czy wszystkich samsungów??

Ja mam PS-42V6S - jest to samo, ale to jest starszy model - dzwięk jest minimalnie opóźniony.

Robert
 
Do góry