Samsung PS51E450 - współpraca z dyskiem przenośnym USB.

anowopolski

New member
Witam,
Zamierzam dokonać zakupu plazmy Samsunga PS51E450, ale bardzo ważnym dla mnie aspektem jest możliwość odtwarzania filmów z nośników USB. Wiem, jakie formaty wideo są obsługiwane przez to urządzenie, ale interesuje mnie głównie, a nawet tylko, używanie dysków przenośnych w tym celu, a nie małych pojemności typu pendrive lub karta pamięci.
Szukam zatem potwierdzenia, że odbiornik ten rzeczywiście umie współpracowac z takimi dyskami. Materiały zamieszczone na stronie Samsunga nie okreslają tego jednoznacznie, spotkałem również informacje mówiące, że nie ma wsparcia dla dysków USB.
Czy kóryś z Szanownych Użytkowników tego sprzętu ma własne doświadczenia pozwalające uzyskać pewność takiej współpracy PS51E450 z dyskiem przenośnym? Z jakim typem dysku jest potwierdzona współpraca?
Nie chce mi się kupowac odbiornika, a potem go oddawać, gdyby nie spełnił moich oczekiwań.

Z góry dziękuję za odpowiedzi,
Pozdrawiam.
Adam
 

skipl

New member
Z moim Adata 320GB nie współpracuje ... ale tak czy siak kino domowe będzie więc problem będzie rozwiązany. TV będzie tylko wyświetlał obraz :)
 

anowopolski

New member
Z moim Adata 320GB nie współpracuje ... ale tak czy siak kino domowe będzie więc problem będzie rozwiązany. TV będzie tylko wyświetlał obraz :)

Możesz mi przybliżyć sposób takiego podłączenia? Dysk do kina domowego? Czy każde kino (pewnie nie) posiada taką funkcjonalność?

Proszę również o dalsze odpowiedzi na temat bezpośredniej współpracy TV z dyskiem USB.

Pozdrawiam,
Adam
 

maxan

New member
Bez reklam
Dodatkowo - pytanie jest oczywiste - jakie kino domowe Państwo polecacie, aby zaspokoiło moją potrzebę?


Pozdrawiam,
Adam

najlepiej też jakiś tani samsung 5.1 z usb i optykiem - będzie ładnie sie prezentować jest opcja z bluray lub DVD ...samsung.com ;)
Samsung HT-E....

A co do tv i czytania z dysku przenośnego na stronie producenta pisze że tv ma 1usb i powinien czytać filmy ... najlepiej było by wziąść dysk do sklepu i przetestować ( mój D550 czyta wszystko format plików na dysku/ach to ntfs, czyta też fat32-standard ale exFAT już nie))
 
Ostatnia edycja:

anowopolski

New member
najlepiej też jakiś tani samsung 5.1 z usb i optykiem - będzie ładnie sie prezentować jest opcja z bluray lub DVD ...samsung.com ;)
Samsung HT-E....

Dzięki za info.
Jak nie rozwiążę tematu bezpośredniej współpracy TV z dyskiem to pewnie jakieś kino kupię, ale wolalbym aby TV rozmawiało bezpośrednio z dyskiem przenośnym USB.

Albo kupię inną plazmę :???:, chociaż wolałbym właśnię ten model (PS51E450).

Pozdrawiam,
Adam
 

anowopolski

New member
Z braku odpowiedzi wnoszę, że nie ma tutaj za wiele osób mających wiedzę w tym zakresie, o który pytam. W związku z tym w najbliższych dniach odwiedzę z własnym dyskiem USB dowolny sklep posiadający wspomniany przeze mnie typ plazmy i dokonam organoleptycznie próby w sklepie. Wynikami się oczywiście podzielę na forum.

Pozdrawiam,
Adam
 
Dyski w NTFS (peny) i większość rozszerzeń plików wideo czyta bez problemu. WD 500G czyta.
 
Ostatnia edycja:

anowopolski

New member
Dyski w NTFS (peny) i większość rozszerzeń plików wideo czyta bez problemu. WD 500G czyta.
To dobra wiadomość. Po teście w sklepie podam więcej szczegółów.

Generalnie interesuje mnie współpraca wyłacznie z dyskami przenośnymi, format (2,5 lub 3,5 cala) jest bez znaczenia. Współpraca z pendrive jest również bez znaczenia, ale czasem jednak przydatna.

Pozdrawiam,
Adam
 
Ostatnia edycja:

anowopolski

New member
Byłem w MM i nie działa z dyskiem USB. Dysk sprawny, odpięty od innego Samsunga (LCD 32), z którym od lat współpracuje bez problemów. Pajace w MM powiedzieli, że dysk do wymiany i upierali się, że PS51E450 powinien go zobaczyć. matoły i tyle. Oficjalna strona Samsunga mowi, że PS51E450 nie gada z dyskami, a tylko z pendrive.

Pozdrawiam,
Adam
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Pajace w MM powiedzieli, że dysk do wymiany i upierali się, że PS51E450 powinien go zobaczyć. matoły i tyle
Obudowa z przewodem 2xUSB (prąd z 2 portów USB)? Dysk w obudowie jakie napięcie wymaga? System plików na dysku? Pojemność dysku? Jaki rozmiar jednostki alokacji? Dysk może wymaga ustawienia specjalnej wartości alignmentu?
 

maxan

New member
Bez reklam
@up że co?! nie fantazjuj ...albo działa albo nie- chyba że kolega ma system plików exFAT na dysku wtedy na bank nie zatrybi ...ja pod D550 podpinam adata SH 02 500GB 2xusb - jednym usb i wszystko śmiga ...WD 1TB (1usb) też format plików NTFS...czyli albo kolega robi coś nie tak albo dysk jest w nieodpowiednim systemie plików lub po prostu ten tv nie czyta danych z dysku.
 

anowopolski

New member
Obudowa z przewodem 2xUSB (prąd z 2 portów USB)? Dysk w obudowie jakie napięcie wymaga? System plików na dysku? Pojemność dysku? Jaki rozmiar jednostki alokacji? Dysk może wymaga ustawienia specjalnej wartości alignmentu?

To był standardowy dysk 2,5 cala (SATA), 250 GB, zasilany z jednego USB (wspólnie z sygnałem), odpięty od innego Samsunga, z którym bezproblemowo rozmawia. System NTFS, sformatowany standardowo na 4096.
Odpuściłem Samsunga i idę po TV do Panasonica :mrgreen:.

Sprawdzałem z plazmą Panasonica - dysk bez problemu zagadał po kilku sekundach odczytu.
Obudowa dysku to jakieś noname, dysk kilka lat temu wyjęty ze starego laptopa.

Pozdrawiam,
Adam
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
@up że co?! nie fantazjuj ...albo działa albo nie (...) czyli albo kolega robi coś nie tak albo dysk jest w nieodpowiednim systemie plików lub po prostu ten tv nie czyta danych z dysku.
Ale zeby się tego dowiedzieć dlaczego nie działa trzeba choć trochę mieć informacji i według mnie to co podałem to jest minimum, co zadający pytanie powinien napisać. A nie pisać 10 postów i wymieniając po kolei co jeszcze ma podać.
 
Do góry