PS51D550C - różowy obraz po HDMI - Pomocy

maroo78

New member
Witam.

Drodzy koledzy, miłośnicy tematyki - mam problemik niezły. jakoś tak zebrało mi się na prezentację żonie jakie to ciekawe menu serwisowe mamy w TV. Sekwencja na pilocie, pojawia się menu i jednocześnie rozmawiając z mą lepszą połówką - nacisłem z przyzwyczajenia strzałkę w lewo () będąc w menu i uruchamiając jedną z opcji. Teraz mam różowy obraz z HDMI.

Uruchomiłem w menu: ADC/WB ADC HDMI Calibration. Teraz mam tutaj
HDMI Calibration Failure.

W trakcie kalibracji pojawił się różowy kwadrat (dlaczego akurat różowy?) który zmienił kilka razy miejsce (okolice środka lub lekko poniżej środka) i po chwili pojawiło się HDMI Calibration Failure.

Do TV ma podpięty turbo dekoder N pod port HDMI1(DVI) a kalibracja nastąpiła na kanale TVN HD.

Moja prośba - pytanie. Co można z tym zrobić, jak to naprawić? Pomocy.

Czytam po zagranicznych forach o "checkerboard pattern ", ktoś coś pisał także o generatorze HDMI - ktoś coś wie o tym?
 
Ostatnia edycja:

maroo78

New member
Panowie, czy to co znalazłem:

( w w w .avforums . com/forums/4379759-post3162.html )

jest tym czego szukam? Mam na myśli konkretny problem czyli kalibracja HDMI w menu ADC/WB → ADC....

Druga sprawa - mam notebooka z 15" matrycą 1280x800. Rozumiem że ustawię dla zewnętrznego ekranu FHD i to będzie pewniak dla kalibracji?

I na koniec:
10 : go back into the main service menu
11 : select reset...
and youre done, remember to take a note of the new settings...

Reset jest konieczny? A włąśnie - czy teraz taki reset wykonać i czy próbować ustawienia fabryczne w menu serwisowym? Coś mi się wydaje że matryca kalibrowanajest już w koncowych etapach i ustawienia fabryczne moga takiej kalibracji nie obejmować - co myślicie?

Czy mając spisane absolutnie wszystkie edytowalne parametry w menu serwisowym - można choćby przywrócić prawidłowe wyświetlanie obrazu? (hipotetycznie gdybym miał spisane wszystkie parametry i warotśco, zapuścił kalibrację tak jak zrobiłem to czy bez kombinacji - wpisując oryginalne parametry byłbym w stanie odzyskać prawidłowe działanie czy jednak to co zepsułem nie jest eksponowane w jakichkolwiek wartościach?)

Pozdrawiam
Marcin
 
Ostatnia edycja:
Do góry