Kontrast w Samsungach

WuWu

New member
Witam
W telewizorach innych producentów kontrast wynosi 1000, 1300 czasem 1600 a w Samsungach 5000 a nawet 6000.
Czy oni są o 500% lepsi, czy też stosuja inne kryteria pomiarów?

Pozdrawiam
WW
 

gatar

Active member
Bez reklam
To jest tzw. kontrast "dynamiczmy". Moim zdaniem marketingowy bełkot.
Klient lubi duże cyfry. Faktyczny kontrast jest w pobliżu 1000.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
jesli kupowałeś dla parametrów - to oczywiscie że dałeś się nabrać .Jesli dla cena /do jakości - to spoko .
Niestety producenci wymyslają cyferki dla marketingu . Sprawdzaj własnymi oczami przed zakupem. Unikniesz rozczarowania.
Nie kieruj sie dużymi :smile: cyframi a jakością .
pozdrawiam
 

Makszyman

Member
kiki napisał:
w
Niestety producenci wymyslają cyferki dla marketingu . Sprawdzaj własnymi oczami przed zakupem. Unikniesz rozczarowania.
Nie kieruj sie dużymi :smile: cyframi a jakością .
Właśnie porównywałem w sklepie tego Samsunga z Soniakami, Panasonicami, LG i wypadał chyba najlepiej, obraz był najostrzejszy, najbardziej "dający po oczach"... ale czy jeżeli bym wybrał Panasonica czy LG z kontrastem 1600:1 to obraz byłby lepszy?
 

qluk

New member
Na przyszłość dobrze jest poczytac przed zakupem czegoś, a sztandarowym przykładem "cyferek" marketingowych jest RMS i PMPO :] - posłuchajcie sobie 20W RMS i 2000W PMPO :p.

A skąd masz pewność, że tam masz 1600:1? Jeszcze się nie spotkałem z monitorem LCD ( z TV raczej nie miałem do czynienia, aż do teraz ), którego kontrast podany przez producenta byłby taki sam jak w rzeczywistości. Choć nie, pardon, high-end'owe Eizo i Dell'e maja niemal tyle co na opakowaniu.
Dla tego nie patrz tak arbitralnie po parametrach, a swoją drogą wysoki kontrast nie zawsze jest dobry ( i to nie tylko dla oczu ).
 

Przemcio73

New member
qluk napisał:
Na przyszłość dobrze jest poczytac przed zakupem czegoś, a sztandarowym przykładem "cyferek" marketingowych jest RMS i PMPO :] - posłuchajcie sobie 20W RMS i 2000W PMPO :p.

A skąd masz pewność, że tam masz 1600:1? Jeszcze się nie spotkałem z monitorem LCD ( z TV raczej nie miałem do czynienia, aż do teraz ), którego kontrast podany przez producenta byłby taki sam jak w rzeczywistości. Choć nie, pardon, high-end'owe Eizo i Dell'e maja niemal tyle co na opakowaniu.
Dla tego nie patrz tak arbitralnie po parametrach, a swoją drogą wysoki kontrast nie zawsze jest dobry ( i to nie tylko dla oczu ).
Witam. Co do highendowych eizo i dell, to nie tylko one przecież posiadają rzeczywisty kontrast. Weźmy samsungi, sony czy ilyamy (oczywiście nie wszystkie modele), gdzie ich kontrast w specyfikacji nie różni się od tego realnego. Oczywiście, podawanie kontrastu dynamicznego jest zabiegiem marketingowym. Wysoki kontrast jest dobry przy założeniu, że także parametry jasności są wysokie.
pozdrawiam
 
Do góry