1xHDMI czyli jak pogodzic N i kino?

frytek

New member
witam. Pytanie jak w temacie.. Przmierzam sie do kupna le37R72B jednak opcja tylko 1x hdmi mnie strasznie zniecheca.. bo jak podlaczyc Nke i np kino domowe?? mysle o kinie samsunga HT-TXQ100.

Czytalem juz troche i wiem ze mozna kupic np switcha... ale to dodatkowy koszt i to calkiem nie maly... mozna ew podlaczyc ktores z nich na inne gniazdo.. ale wtedy taci to sens bo hd nie przejdzie.. (z tego co wyczytalem...) co wiec zostaje? kupno innego tv??

Jak to jest z dzwiekiem? tzn jezeli normlanie chce ogladac tv i dzwiek miec na kolumnach z kina.. to kino podlacza sie jednym hdmi i w tym jest wsyztszko co dzwiek w ogole osobno sie podlacza?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Wkrótce otrzymamy na testy pierwsze switchery i splitery - w bardzo przystępnych cenach. Ilość wejść również do wyboru .
Głowa do góry.
pozdrawiam
 

wlodek1956

New member
1xHDMI czyli jak pogodzic N i kino?

Witam! pisałem o tym kilka tygodni temu ale jak sam sobie nie pomożesz...
dostałem switch belkina i go testuje do tej pory jest supper! choć minimalnie widzę zmiękczenie krawedzi ale mam tylko 1 super kabel hdmi-Queda reszta co fabryka dała i widzę , że bezpośrednie podłączenie Queda daje bardziej ostre krawedzie więc to kabelki są sprawcami tego efektu lub switch. Czekam na kable markowe i wyjaśni się sprawa. Muszę dodać , że ten efekt jest dostrzegany tylko przez osoby "obyte z obrazem HD "
Pozdro wlodek.:cool:
 

pinja

New member
A może amplituner

Może zastanów sie na zakupem aplitunera z kilkoma wejściami i wyjściem HDMI. Np Onkyo 674. Pioneer 2016, ale jak masz już KD no pomysł nie dla ciebie
 

frytek

New member
pinja napisał:
Może zastanów sie na zakupem aplitunera z kilkoma wejściami i wyjściem HDMI. Np Onkyo 674. Pioneer 2016, ale jak masz już KD no pomysł nie dla ciebie

nie mam kina jeszcze.. tylko ze problem w tym ze calosc (kino + tv) MUSI (niestety) sie zamknac w 7000... docelowo ma byc Nka + dvd... wiec jakie propozycje aby to spelnic wszytsko?

Oczywiscie mozna kupic te 32 cale z 2 hdmi.. jednak zdecydowanie wolalbym 37 cali.. takze reacumujac 37'' + kino + dwugie hdmi do Nki.. i co zrobic?
 

autorus

New member
Też mam tylko 1 hdmi, kiedys tez nie wiedziałem co zrobić i eureka.

Teraz mam tak.

N po component
dvd po hdmi
xbox360 po vga

Wszędzie super jakość.

Niestety jak wejdzie nbox recorder to będzie potrzebna zmiana bo od musi mieć kabel po hdmi niestety.

Czyli wtedy będzie.


N po hdmi
dvd po component
xbox360 po vga.

Jak przybędzie kiedyś jakiś inny sprzęt to będę się martwił. Jakby co mam jescze svideo i 3xscart :)

Autorus
 

wlodek1956

New member
Witam! kupno aplitunera obecnie nie ma sensu -brak dekoderów nowej generacji!!!! no i drobiazg cena:cry: belkin choć nie tani 6..,- to "tylko" tyle więc można poczekać na nowe ampli z dekoderami.
Ja kupiłem w wyżej pokazym sklepie ale UWAGA czekałem 3 tygodnie !!!!! tak na prawdę jest to sklep made in france.? i uwaga nie ma z nimi kontaktu???!!!
Tu na forum ktoś krytykował przełączniki po 2..,- manualne bez pilota ale ja nie mam zdania na ich temat. meska decyzja najlepiej kupić tv z 2 lub 3 portami hdmi i kłopot z głowy.Pozdro wlodek.
 

frytek

New member
autorus napisał:
Też mam tylko 1 hdmi, kiedys tez nie wiedziałem co zrobić i eureka.

Teraz mam tak.

N po component
dvd po hdmi
xbox360 po vga


Autorus
N po component.. ale wtedy traci sie jakość HD zgadza sie? moze mi ktoś udzielic wyczerpujacej odpowiedzi wlasnie jak to jest z tym N po component? bo roznie.. raz pisza ludzie ze nawet lepiej (bo dzwiek z pilota dziala) a gdzie indziej ze totalnie nie bo to juz nie HD.

Oczyiwscie mowimy o tv hd ready a nie full hd.


Aha mam jeszcze jedno pytanie.. nie chce nowego watku tworzyc, moze tutaj mi ktos odpowie - jak to jest z podlaczeniem dzwieku? Tzn jak kupie zestaw kina.. i podlacze je dajmy na to wlasnie przez hdmi.. a nke przez component to jak chce ogladac film na nce wykorzystujacy DD to jak to zrobic? w ogole chce zeby glosniki z kina byly podstawowymi a nie te z tvka. glosniki polacza sie do kina czy do nki? bo jak to nki to znowu na filmie dvd nie bede mial? a jak do kina to ogladajac nke bede mial tylko dzwiek z tv? jest jeszcze opcja ze do tv? tylko nie wsyzstzkie tv obsluguja dd
 
Ostatnia edycja:

autorus

New member
Po componencie oczywiście jest HD. U mnie nawet wygląda lepiej niż po hdmi. Ponieważ component jest analogowy więc jeszcze tv potrafi go "podrasować" , natomiast z hdmi już niestety nic się nie da zrobić :)

Po componencie działa podgłaśnianie z pilota, po hdmi nie.

Odnośnie glośników, to podłączasz je do kd. A wzmacniacz do nbox przez najlepiej przewód cyfrowy. Natomiast czym później n podłaczysz do tv to nie ma znaczenia. Tam bedziesz miał tylko tor wizji. Dzwięk i tam poleci z kd. Dzwięk w tv wyłaczysz.

Autorus


frytek napisał:
N po component.. ale wtedy traci sie jakość HD zgadza sie? moze mi ktoś udzielic wyczerpujacej odpowiedzi wlasnie jak to jest z tym N po component? bo roznie.. raz pisza ludzie ze nawet lepiej (bo dzwiek z pilota dziala) a gdzie indziej ze totalnie nie bo to juz nie HD.

dd
 
Ostatnia edycja:

Makszyman

Member
autorus napisał:
Po componencie oczywiście jest HD. U mnie nawet wygląda lepiej niż po hdmi. Ponieważ component jest analogowy więc jeszcze tv potrafi go "podrasować" , natomiast z hdmi już niestety nic się nie da zrobić :)
W jaki sposób TV "podrasowuje" obraz przez component? Obraz jest bardziej ostry, ma lepsze kolory? Co masz na myśli? I powiedz jeszcze jaki masz telewizor.
 

ein

New member
Makszyman napisał:
W jaki sposób TV "podrasowuje" obraz przez component? Obraz jest bardziej ostry, ma lepsze kolory? Co masz na myśli? I powiedz jeszcze jaki masz telewizor.

Rozne systemy sie tym w nowoczesnych tele zajmuja. Przyklad - truD Sharpa. Dziala wlasnie tylko na zrodlach SD i wyraznie poprawia to co schrzanil nadawca (albo sami schrzanilismy nie dbajac o wlasciwa jakosc przesylu sygnalu).

Co do topicu - jak sie troche rozgladniesz, to trafisz na dobry swicher HDMI juz za 400-450zl. Trzy HDMI powinny starczyc na razie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry