Pytanie do użytkowników nCAM w serii E6500.

3d0

New member
Witam,

Zdecydowałem się na dostawcę telewizji (n) ale mam nadal wątpliwości co do nCAM zamiast dekodera z nagrywarką. Proszę o krótkie odpowiedzi na poniższe pytania:

1. Czy moduł ten działa w 100% poprawnie w serii E6500? W niecertyfikowanych (starszych) modelach z CAM ludzie skarżą się, że chodzi wolno(?), gubi kanały, są problemy z PVR-em, etc.

2. Czy przy wykorzystaniu nCAM jest możliwość nagrywania i oglądania 2 różnych kanałów? Jeśli tak to jaki konwerter muszę posiadać (twin czy quad) i jak to w skrócie podłączyć 1 kablem antenowym do TV? Instalacja na 1 odbiornik.

3. Czy ta obsługa 1 pilotem (bo na tym mi najbardziej zależy) jest faktycznie wygodna czy mimo wszystko lepiej mieć zew. dekoder (rec) i bardziej rozbudowane funkcje na 2 piloty?

4. Czy są jakieś problemy z nagrywaniem na dysk USB lub z funkcją Time Shifting, z której w zasadzie tylko korzystam. Do HD dysk 2.5 5400rpm daje radę czy zalecane jest coś szybszego?

5. Czy Samsung "pomaga" jakoś w poprawnym ustawieniu anteny tak, jak ma to miejsce w przypadku dekoderów?

Zależy mi na wyjaśnieniu powyższych kwestii, gdyż taniej i pewniej wychodzi mimo wszystko zew. dekoder z HDD 250GB - 199pln z ofertą 28 kanałów w HD. Moduł nCAM to też 199 a do tego dysk (~200) i tylko 19 kanałów HD. Odchodzi pilot i prąd na dekoder. Warto?
 

rydzyn

New member
Ja też odłączyłem tuner satelitarny i włożyłem moduł(diablo)i do niego kartę cyfry.I niestety będę musiał wrócić do tunera zew.Kanały przełączają się tragicznie,a obsługa anteny z obrotnicą i znalezienie paru satelit wręcz niemożliwe.Chyba że ktoś podpowie co ma oryginalny moduł cyfry.
 
Ostatnia edycja:
Do góry