SyncMaster 931MP - jakod monitor PC

me_th_od

New member
witam
chcialem sobie zmienic monitor PC na LCD wraz z tunerm TV, tak zeby ogladac kablowke nie ruszajac sie od peceta. ;)
i znalazlem SyncMaster 931MP, ktory ku mojemu zdziwieniu jest HD Ready ! :O
czy ktos z Was ma moze w domu ten model (badz 932MP) zeby podzielic sie wrazeniami z jego uzytkowania - zarowno od strony HDTV jaki PeCetowej?
bede wielce wdzieczny za wszelakie informacjie :)
 

jarwisz

New member
Bez reklam
akurat ja mam tego 931MP
wszystko jest w nim cacy
a najbardziej podoba mi się PiP
pisze np dokument w Wordzie i oglądam Teleexpress.

pozd
 

me_th_od

New member
jarwisz napisał:
akurat ja mam tego 931MP
wszystko jest w nim cacy
a najbardziej podoba mi się PiP
pisze np dokument w Wordzie i oglądam Teleexpress.
pozd

a interesue mnie czy ogladales na nim jakies filmy HD z PC?
ja na moim LOEWE Xelos A32 jak podpinam pod niego PC po HDMI to wtedy w ustawienia rozdzielczosci grafiki pojawiaja mi sie typowe wartosci dla HDTV czyli 720p i 1080i.
oraz co wiecej komp wykrywa mi ekran jako LOEWE Xelos HDTV.
a w przypadku Samsunga ktory jest rownoczesnie monitorem PC zastanawiam sie czy bedzie tak samo czy moze nie ma takiej mozliwosci zeby w trybie TV uzywac go jako monitora (skoro ma juz tryb monitora PC oddzielnie dodatkowo).
jezeli mozna podlaczyc PC pod 931MP jakby byl tylko i wylkacznie HDTV to jak wyglada sprawa ustawien karty graficznej?
chodzi mi dokladnie o cos takiego czy jak przejdziesz na tryb telewizora to jest mozliwosc wybrania sygnalu DVI/HDMI i puszczenia obrazu z PC tak jakby 931MP byl tylko i wylacznie telewizorem HD?
nie wiem czy udalo mi sie jasno wytlumaczyc o co mi chodzi - jak nie zalapales to pisz to bede probowal to jasniej jakos opisac ;)

i druga sprawa jak wygladaja na nim gry typu COD2 czy NFS MW?
widac jakies rozmycia jak sa gwaltowne zmiany w ruchu?

BTW masz pod niego podpieta kablowke, satelite czy moze n! ? ;)

co do PIP to co masz podpiete? DVD, magnetowid czy tuner satelitarny? a moze nie ma potrzeby podpiecia dodatkowego urzadzenia zeby PIP dzialal?

wiesz moze czym sie rozni 931MP od 932MP?
bo 932 jest sporo tanszy ;)
 
Ostatnia edycja:

jarwisz

New member
Bez reklam
czy ogladales na nim jakies filmy HD z PC?
oczywiście
już sporo ściągnąłęm dzięki HDBits a mój dvd nie odtwarza WMV więc wszystko leci najpierw na 931MP-test a potem puszczam z kompa na GE1E

zastanawiam sie czy bedzie tak samo czy moze nie ma takiej mozliwosci zeby w trybie TV uzywac go jako monitora (skoro ma juz tryb monitora PC oddzielnie dodatkowo).
będzie tak samo - to wszystko zależy od grafy

jezeli mozna podlaczyc PC pod 931MP jakby byl tylko i wylkacznie HDTV to jak wyglada sprawa ustawien karty graficznej?chodzi mi dokladnie o cos takiego czy jak przejdziesz na tryb telewizora to jest mozliwosc wybrania sygnalu DVI/HDMI i puszczenia obrazu z PC tak jakby 931MP byl tylko i wylacznie telewizorem HD?

jeżeli najpierw wchodzisz do ustawień karty i konfigurujesz sobie ustawienia DVI-HDMI a potem chcesz przełączyć sobie 931MP na TV to na wyjściu DVI dalej widzę pulpit kompa a nie TV
więc robisz - ustawiasz co chcesz - wybór należy do Ciebie a nie do kompa

nie wiem czy udalo mi sie jasno wytlumaczyc o co mi chodzi - jak nie zalapales to pisz to bede probowal to jasniej jakos opisac ;)
mam nadzieję że zrozumiałem

druga sprawa jak wygladaja na nim gry typu COD2 czy NFS MW?
widac jakies rozmycia jak sa gwaltowne zmiany w ruchu?
i tu mnie masz
jestem fanem CoD i mniej CoD2 /większa realność jest w CoD/denerwuje mnie to bieganie z pistoletem
kupiłem sobie orginałki tych gier oraz CoDUO - to mój faworyt
oczywiście wszystko jest super - gram codziennie od 23.00 do 3.00

masz pod niego podpieta kablowke, satelite czy moze n! ? ;)
niestety nie to wszystko lata pod LCD GE1E
podpiety jest tylko kabel anteny naziemnej

co do PIP to co masz podpiete? DVD, magnetowid czy tuner satelitarny? a moze nie ma potrzeby podpiecia dodatkowego urzadzenia zeby PIP dzialal?
pod PIP podłączysz wszystko
najpierw wybierasz PiP - On i teraz wybierasz SOURCE /do wyboru:TV,EXT,AV,S-Video,Component?

jak widzisz można wszystko

wiesz moze czym sie rozni 931MP od 932MP?
bo 932 jest sporo tanszy ;)
:D :D :D WSZYSTKIM :D :D :D
932MP ma słabą matryce TNT TN a w 931MP jest PVA
ma gorszy kontrast ,ma mniejszą jasność
nie ma sensu pisać to dwa LCD/Monitory które dzieli przepaść technologiczna
 

me_th_od

New member
jarwisz napisał:
oczywiście
już sporo ściągnąłęm dzięki HDBits a mój dvd nie odtwarza WMV więc wszystko leci najpierw na 931MP-test a potem puszczam z kompa na GE1E
a jak wyglada sytuacja w plikami wmv? mocny sprzet trzeba do tego?
bo moj PC z .mkv ma poroblemy (troche rwie) z .ts (a dokladnie z Lost) jakos sobie jeszcze radzi ;)

jarwisz napisał:
i tu mnie masz
jestem fanem CoD i mniej CoD2 /większa realność jest w CoD/denerwuje mnie to bieganie z pistoletem
kupiłem sobie orginałki tych gier oraz CoDUO - to mój faworyt
oczywiście wszystko jest super - gram codziennie od 23.00 do 3.00
czyli 931MP sprawdza sie jako monitor do gier?;)

jarwisz napisał:
pod PIP podłączysz wszystko
najpierw wybierasz PiP - On i teraz wybierasz SOURCE /do wyboru:TV,EXT,AV,S-Video,Component?
ale musi to byc urzadzenie ktore ma swoje wejscie antenowe bo bez tego to chyba nie ma szans zeby PIP dzialal?;)

jarwisz napisał:
:D :D :D WSZYSTKIM :D :D :D
932MP ma słabą matryce TNT TN a w 931MP jest PVA
ma gorszy kontrast ,ma mniejszą jasność
nie ma sensu pisać to dwa LCD/Monitory które dzieli przepaść technologiczna
czyli jednym slowem nie oplaca sie brac 932MP mimo tego ze ma troche nizsza cene?;)
 

jarwisz

New member
Bez reklam
ad1 - odtwarza dobrze/czasami rzeczywiście rwie ale głos - obraz bez zarzutu/
ja mam PIV 3.0GHz i 1GB ram karta 6800GT

ad2 - do gier sprawdza się na 100%

ad3 - niekoniecznie.Podłączasz do odpowiedniego wejscia w monitorze i na pilocie klepiesz przycisk "PIP". Teraz otwiera się menu PiP-a i tu wybierasz co ma być w PiP-ie - ja wybrałem TV ale można wybrać wszystkie wejścia opisane przeze mnie w poście poprzednim.Tak więc możesz podłączyć cinchami np wideo i oglądać sobie film w okienku

ad4 - nie opłaca się.To już inna gorsza klasa i wg.mnie powinien być jeszcze tańszy ewentualnie 931MP droższy

pozd
 
Do góry