Czerwony (sepia) obraz po HDMI w PS42B451

Araskam

New member
Witam.

W prawdzie podobny post zamieściłem w dziale serwis ale nie otrzymałem tam odpowiedzi (widocznie mało osób tam zagląda). Mianowicie mam taki oto problem ze swoim Samsungiem: w dniu 21 grudnia uszkodził się obraz wyświetlany z urządzeń podłączonych po HDMI. Obraz wyświetlany jest w kolorze czerwonym. Dzień wcześniej podłączony do TV (około 2 godziny) był laptop za pomocą przewodu VGA (D-Sub). Następnego dnia w momencie włączenia TV i przełączenia sygnału na HDMI gdzie podłączony jest dekoder telewizji n obraz zmienił barwę. Próby podłączenia do innych wyjść jak również podłączenie urządzenia innego (odtwarzacz DVD Samsung HT-C453) nie zmieniają już złego wyświetlania obrazu, Przywróciłem ustawienia fabryczne poprzez przytrzymanie przycisku na pilocie EXIT (według instrukcji dołączonej do TV), co również nie przyniosło poprawy. Chciałbym nadmienić, iż u znajomych posiadających podobny model PS42B450 również po używaniu komputera uszkodzeniu uległo wyświetlanie sygnału po HDMI (brak obrazu - słychać tylko dźwięk). Nasuwa się stwierdzenie, że problem może wynikać z błędu technologicznego? NA różnych forach doczytałem się, że może to być jakiś moduł obsługujący HDMI? Interesuje mnie czy warto to naprawiać?
Może ktoś miał podobny lub nawet ten sam problem i będzie umiał mi pomóc. Proszę o radę:sad:
Niestety nie mogę dodawać jeszcze fotek.

Dziękuje za wszelką udzieloną pomoc.
Pozdrawiam
Arek
 

Araskam

New member
Po kontakcie z serwisem Samsunga zostałem przekierowany do serwisanta z Koszalina. Wyjaśnił mi, że często trafiają do niego telewizory z uszkodzonymi HDMI gdyż przyczyną uszkodzeń najczęściej jest:
1 - błąd podłączania urządzeń peryferyjnych. Przed podłączeniem innego sygnału do TV powinno się wyłączyć TV z zasilania.
2 - Urządzenie podłączane jak i sam TV powinny być podpięte do tej samej listwy ochronnej.
Prawdopodobnie uszkodzeniu uległa płyta główna. Czekam na informację od serwisanta za ile taką płytę jest w stanie mi wymienić. Obawiam się, że koszt sięgnie okolic 700 zł, więc już rozglądam się za nowym produktem. Jedyny dylemat czy pozostać przy samsungu? :)
 
Do góry