Samsung 40" R72B czy LG 42" LB1R

azurek

New member
Przymierzam się właśnie do zakupu telewizora LCD. Zastanawiam się na nad wyboryem pomiędzy powyższymi dwoma. Sprzedawcy w sieci EURO są podzieleni w opiniach na ich temat.

Proszę o pomoc wyborze ....

A może jakiś inny model w zbliżonej cenie?
 

andy13

New member
Przez miesiąc używałem LE32R71B (seria 72 różni się tylko obudową) i uważam, że jest to bardzo udany model. Nie wiem co prawda jak zachowuje się 40". Miałe też okazję używac przez 2 tygodnie LG 42LC2R i niestety rozczarowanie (głównie przy sygnale z kablówki - śnieżenie).
Zanim stałem się posiadaczem LE40F71B przez kilka tygodni oglądałem różne modele Samsungów i LG i stwierdzam - raczej Samsung.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Jeśli masz wyjątkowa jakość sygnału - to lepiej wyposazony jest LG LB1.
Ale ........
Obydwa telewizory smużą mają najwolnijsze procesory ruchu / smuzenie/
Przerysowują obraz .
Brak czerni - uciekają w niebieski.

Jesli to ma być 40 " to tylko z szybka matrycą i szybkimi procesorami ruchu.
Jesli przekarcza Budżet - to bierz 37" lub plazmę
Ale musisz podać jakie masz warunki ?
pozdrawiam
 

azurek

New member
W chwili obecnej wykorzystuję sygnał z cyfry+ oraz z kina domowego LG (z niższej półki). Zamierzam przerzucić się z cyfry na "n"-kę. Odległość od telewizora około 5-5,5 m, dlatego zależało mi na przekątnej 40-42". Czy 37" przy tej odległości daje odpowiedni komfort oglądania? Na telewizor planuję wydać nie więcej niż 6000, przy założeniu 40-42", najchętniej nie więcej niż 3499 netto (faktura na dzialalność) przy założeniu mniejszej przekątnej.
 
Do góry