Samsung BD E6100 - kwestia napisów

marcinem

New member
Witam

W kwestii odtwarzacza BD E6100 mam kilka pytań odnośnie napisów. Na próżno szukałem odpowiedzi do tej pory. Mianowicie:
1. MKV - jaki format / rozszerzenie napisów powinien być, żeby sprzęt widział nie tylko te wmuxowane?
2. Polska czcionka - jakie wymagania odnośnie pliku, ew. czym edytować plik a dokładnie jego kodowanie, żeby sprzęt widział ą ę ć ... zamiast krzaków?

Podziękował.
 

marcinem

New member
1. Srt - jak najbardziej. Miały taką samą nazwę jak plik z filmem. Mimo to obługa była wyłącznie wmuxowanych. Jesli takowych nie ma - sprzęt respektuje napisy z pliku.
2. W odtwarzaczu nie odnalazłem takiej opcji w ogóle. Ale poszukam.
 

fio

Member
Ad.1 jeszcze nie spotkałem się z takim problemem, więc więcej nie pomogę.
Ad.2 Podczas odtwarzania pliku sprawdź pod przyciskiem "Tools" - powinny być ustawienia napisów: rozmiar, kodowanie, etc. (piszę z pamięci - mam nadzieję, że nie pomyliłem)
 

marcinem

New member
Są informacje o pliku ale żadnej możliwości manipulowania. Może jednak coś przeoczyłem, będę walczył.

P.s. dodam, że dotyczy to pendrive`a. Chociaż nie sądzę, żeby proces odtwarzania czy dekodowania różnił się w zalezności od nośnika.
 

dasza

New member
Witam,
myślę nad zakupem odtwarzacza BR i oko zawiesiłam nad tym model i mam pytanie związane z napisami i formatami:
czy bez problemu odtwarza mkv, divix, avi, xvid z polskimi napisami? Jaki format napisów? Z dysku twardego lub pendriva lub zgrane wieki temu na płytkach DVD.

Czy jest cichy? I czy rzeczywiście poprawia jakośc obrazu ? Tyczy się to tylko z DVD czy tez przez USB?

Czy można nagrywać na dysk filmy z tv?

I jak oceniacie ten sprzęt ogólnie plusy i minusy?

czy w tej cenie jest coś równie dobrego lub lepszego (do 600zł)? LG, Philips?
 
Ostatnia edycja:

marcinem

New member
Odpowiem w ten sposób: odtwarza wszystko, z każdego źródła. Mając porównanie do dotychczasowego, jak najbardziej markowego sprzętu dvd - skok jakościowy znaczny. Bardzo wyraźna poprawa jakości zwykłych divxów. Dobre wifi, dlna/allshare bez zarzutu. Czy jest głośny? Jak zakręci płytą, to to usłyszysz, ale tylko pierwsze obroty. Nie wiem, komu mogłoby to w zasadzie przeszkadzać. Chyba, że byłby to nieustanny, uporczywy hałas, ale tak nie jest w moim egzemplarzu. Upscaling do 1080 działa bardzo ładnie.

Tylko te napisy...
 

fio

Member
@marcinem
Posprawdzałem co z tymi napisami u Ciebie może być nie tak i wyszło mi, że:
1. Odtwarzacz czyta napisy *.srt (tylko takie sprawdzałem) z pliku zewnętrznego, jeżeli plik ma dokładnie taką samą nazwę jak plik *mkv
2. Odtwarzacz priorytetowo traktuje napisy z pliku zewnętrznego a w drugiej kolejności napisy wmuxowane. Tzn. miałem plik *.mkv i plik *.srt o tej samej nazwie w jednym katalogu. Odtwarzacz czytał wtedy napisy zewnętrzne. Jak usunąłem plik *.srt z napisami zaczął czytać napisy wmuxowane.
3. Ustawienia kodowania napisów w odtwarzaczu są widoczne tylko, jeżeli napisy są czytane z pliku zewnętrznego (tylko wtedy można zmienić kodowanie w odtwarzaczu). To jednak wystarczy zrobić raz i napisy z polskimi znakami zawsze będą wyświetlane poprawnie.


Sposób ustawienia kodowania napisów podałem wcześniej, ale przypomnę:
1. Włączamy odtwarzanie pliku wideo z usb. Może być *.avi z napisami *.txt, *.srt lub wideo *.mkv z napisami zewnętrznymi *.srt.
2. Wciskamy przycisk "Tools" na pilocie.
3. W wyświetlonym menu przedostatnia pozycja to "Ustawienia napisów" (pomiędzy: "Napisy" a "Informacja")
4. Zmieniamy kodowanie na "Europa Środkowa" i cieszymy się z śżźąćęłóń.

Daj znać, czy dobrze się rozumiemy i czy pomogłem.
 
Ostatnia edycja:

marcinem

New member
Jakie to proste... Zaraz wypróbuję. Co do mkv, to to co piszesz jest logiczne, tylko że u mnie jest dokładnie odwrotnie - priorytetowo odtwarzacz traktuje wmuxowane i ignoruje srt. Może to jednostkowy problem akurat z tym filmem i tym plikiem srt? Będę walczył. Dzięki.

Mimo mankamentów z napisami, nawet jeśli miałby nie czytać polskich znaków, to i tak bardzo wysoko oceniam sprzęt.

Pzdr.

Edit: opcje dot. kodowania napisów są tam, gdzie kolega wyżej podpowiedział. Jak najbardziej działa. Dziękuję.
 
Ostatnia edycja:

dasza

New member
Help!!
Nie wiem co jest źle. Kupiłam odtwarzacz, wyjęłam z opakowania, kabelek nówka HDMi high Speed Hamy (full HD 1080p) i klops... TV wyświetla brak sygnału, na odtwarzaczu przez moment Load, a potem STOP.......
TV LG model 26LG30 wg instrukcji obsługuje pd 576i do 1080p rozdzielczość HDMI.

Odtwarzacz do wymiany czy ja coś fuszeruje ratujcie kobietę :(
 

marcinem

New member
Miałem dokładnie to samo. Zaczałem wymieniać kable hdmi jakie miałem i w końcu zadziałało. Jeśli Twój tv to tez Samsung, to pokombinuj z funkcjami odpowiedzialnymi za tzw. Anynet, taki Samsungowy patent na komunikowanie się urzadzeń tej firmy ze sobą.

Edit, piszesz LG... nie zwróciłem uwagi. Kombinuj z kablami.
 

dasza

New member
Test kabla TV->PC wypadł Ok. Po chwili test na BR->TV oblany :( załamka...

Tylko w domu mam dwa kable (drugi od dekodera tv cyfrowej kablówki) i na razie mizerne skutki z odtwarzaczem, odtwarzacz chyba działa wsadzona płytę DVD zaczął czytać, i płynął czas, ale na ekranie wciąż brak sygnału. :(
Jaki ożyłeś kabel? w sensie firmy czy rodzaju... bo nie wiem czy iśc do sklepu wymieniać i brać coś innego...

Mój zakupiony 56553 Hama High Speed HDMI

Instrukcja Tv podłączyć i ma śmigać pod HDMI... denerwują ludzi przed świętami.

na marginesie w Saturnie pan zachwalał Sony S490 (wszystko odtwarza, niezawodne, polskie napisy....) i może to była przestroga - niezawodny....

z góry dziękuje za wszelakie sugestie
 

dasza

New member
Odtwarzacz oddalam w sklepie, wzięłam LG 620 i smiga... może trafiłam na felerny egzemplarz lub wyjątkowo cos nie gadało.... ale wolałam nie ryzykować...
 
Do góry