Samsung LE32R32

silent22

Member
Witam
mam nastepujacy problem, podlaczylem do tv samsunga lcd 32''komputer poprzez kabel dvi-hdmi i na ekranie telewizora mam pulpitkomputera na srodku tv i na okolo mam czarne tlo, Karta graficzna toAti Radeon 9600 prosze o pomoc!!, mam tylko opcje 16:9, Powiekszenie i 4:3 a opcja auto szeroko. jestniedostepna, pozatym zauwazylem ze jak go na komputerze ustawilem jakopierwszy ekran to byl na caly tylko ze problem byl z jakoscia napisybyly tak jakby z cieniem i zle to wygladalo pozatym chce go miec jakodrugi ekran a nie pierwszy na Funai'u wszystko bylo ok a tu samsung itaka lipa
pzdr
 

Przemcio73

New member
silent22 napisał:
Witam
mam nastepujacy problem, podlaczylem do tv samsunga lcd 32''komputer poprzez kabel dvi-hdmi i na ekranie telewizora mam pulpitkomputera na srodku tv i na okolo mam czarne tlo, Karta graficzna toAti Radeon 9600 prosze o pomoc!!, mam tylko opcje 16:9, Powiekszenie i 4:3 a opcja auto szeroko. jestniedostepna, pozatym zauwazylem ze jak go na komputerze ustawilem jakopierwszy ekran to byl na caly tylko ze problem byl z jakoscia napisybyly tak jakby z cieniem i zle to wygladalo pozatym chce go miec jakodrugi ekran a nie pierwszy na Funai'u wszystko bylo ok a tu samsung itaka lipa
pzdr
Witam. Problem, wydaje mi się, leży po stronie sterowników. Spróbuj innych ustawien, może powerstrip. Także używam takiego samego kabla. Mam geforce'a, więc nie pomogę Ci za bardzo, ale u mnie przeskalowanie do natywnej rozdzielczoścci jest dobre - ŻADNYCH czarnych obwódek. Np. w opcjach jest TRAKTUJ JAKO HDTV i tam dalej WYBIERZ FORMAT TV (podane są wszystkie dostępne rozdzielczość, włącznie z 1080p)
pozdr
 

silent22

Member
A jaka jest tan natywna rozdzielczosc wogole obraz jest slabej jakosci jakies przeklamania sa? a jak puszczam film to mam masakryczne piksele. Na funai'u mialem wszystko ok, pozatym chce ogladac film z kompa na tv a na monitorze pracowac wiec musze miec rozdzielczosc na monitorze taka jaka mam a nie moge zmienic rozdzielczosci tylko tv bo zmienia mi obydwa
pzdr
 

Przemcio73

New member
silent22 napisał:
A jaka jest tan natywna rozdzielczosc wogole obraz jest slabej jakosci jakies przeklamania sa? a jak puszczam film to mam masakryczne piksele. Na funai'u mialem wszystko ok, pozatym chce ogladac film z kompa na tv a na monitorze pracowac wiec musze miec rozdzielczosc na monitorze taka jaka mam a nie moge zmienic rozdzielczosci tylko tv bo zmienia mi obydwa
pzdr
To trochę dziwne a to dlatego, że samsung jak wiesz robi bardzo dobre monitory komputerowe lcd. Więc naprawdę nie wiem w wczym problem. U mnie nie ma żadnych, powtarzam żadnych pikseli jak włączę pulpit z xp. Rozdzielczość natywna lcd to 1366 x 768. Pamiętam, że musiałem trochę kombinować ze sterownikami. Napisałeś, że masz radka - nie wiem czy masz taką mozliwość zmiany w sterach. Jaki masz kabel?
 

silent22

Member
kabel zwykly jakis za 60pln-2m kupilem w auchanie pisalo ze high quality ale w to nie wierze. Pozatym na funai obraz byl zyleta a tu taka lipa a co jakbym kupil kabel Dvi (komp) - vga (tv) ?? bede mogl wyswietlac hd? oraz czy bedzie lepszy obraz
pzdr
 

Przemcio73

New member
silent22 napisał:
kabel zwykly jakis za 60pln-2m kupilem w auchanie pisalo ze high quality ale w to nie wierze. Pozatym na funai obraz byl zyleta a tu taka lipa a co jakbym kupil kabel Dvi (komp) - vga (tv) ?? bede mogl wyswietlac hd? oraz czy bedzie lepszy obraz
pzdr
W tym tv nie ma wejścia vga tylko d-sub (chyba, że to jest to samo:confused: ). Więc rozwiązaniem będzie wejście PC czyli d-sub. Takie masz na pewno w radku (1 dvi 2 to d-sub). Z tego co słyszałem jakość obrazu jest zbliżona do dvi-hdmi. I nie powinno być problemów ze skalowaniem obrazu. No i będzie nadal hd.
pozdr
 

silent22

Member
d-sub to chyba to samo co vga (9-pinowy) ktorym podlaczasz monitor do kompa. Ja bym podlaczyl kablem dvi w komputerze do vga(d-sub) w tv myslicie obraz bedzie git??
pzdr
 

Przemcio73

New member
silent22 napisał:
d-sub to chyba to samo co vga (9-pinowy) ktorym podlaczasz monitor do kompa. Ja bym podlaczyl kablem dvi w komputerze do vga(d-sub) w tv myslicie obraz bedzie git??
pzdr
Będzie "git";) . A kabel i tak nie będzie drogi. Daj znać jak z obrazem kiedy to wszystko podłączysz. Wcześniej zastanawiałem się nad takim rozwiązanie, ale wybrałem dvi-hdmi.
pozdr
 

silent22

Member
no widzisz a u mnie jest lipa szkoda bo na funai'u fajnie to wygladalo i szkoda bo za kabel prawie 60pln dalem i teraz jest bezuzyteczny. A powiedz mi ty masz ten sam model tv co ja? zadowolony jestes? bo mi sie wydaje ze bardziej smuzy niz funai. pozatym to DNIe troche mnie irytuje. I powiedz jakie on ma HD? 720p czy ma 1080i??

pzdr
 
Ostatnia edycja:

Przemcio73

New member
silent22 napisał:
no widzisz a u mnie jest lipa szkoda bo na funai'u fajnie to wygladalo i szkoda bo za kabel prawie 60pln dalem i teraz jest bezuzyteczny. A powiedz mi ty masz ten sam model tv co ja? zadowolony jestes? bo mi sie wydaje ze bardziej smuzy niz funai. pozatym to DNIe troche mnie irytuje. I powiedz jakie on ma HD? 720p czy ma 1080i??

pzdr
Nie. Mam r72. U mnie nie ma ŻADNEGO smużenia. Z dvd (denon 1930 ze skalerem obrazu do 1080p włącznie) obraz jest rewelacyjny przy założeniu że płyta dvd jest dobrze nagrana. Oglądam z odległości około 2-2,30 m. Natomiast mój tv przyjmuje obraz do 1080i (hd ready, tylko:cry: ). Co do kabla, to także raz wydałem prawie 70zł (vivanco hdmi, do sprawdzenia). A teraz mam qed hdmi-p 2m i jest ekstra. Kabel pewnie dasz radę komuś odsprzedać. Natomiast dnie sprawuje się dobrze i nie widzę z nim problemu.
pozdr
 

silent22

Member
wiesz co obawiam sie ze jak polacze przez vga to bede mial to samo nie wiem czy to nie wina mojej karty graficznej. NIe wiem juz sam zebym mogl sprobowac na takim kablu, a tak to kupie i znowu strace hajs.
Tylko dziwne ze na tym funai'u wszystko bylo ok. juz mam dosc. Po prostu nie skaluje mi sygnalu na caly ekran tv

pzdr
 
Ostatnia edycja:

dziki

New member
Mam podpietego pcta po vga wlasnie bo dvi-hdmi nie dzialalo dobrze.
Obraz idealny, trafia pixel w pixel, kolory ok. Kabel mam dobry, gruby. Ale nawet jak podpinalem cienkim to nie wiedzialem roznicy.
Podepnij po vga, hdmi zostaw sobie pod dekoder albo dvd :)
 
Do góry