LE37S71B nieaktywny PIP...

jarmk

New member
Witam. Kupiłem TV LCD Samsung LE37S71B i pomimo różnych opinii o nim, ja jestem z niego bardzo zadowolony.A z tym wypisywaniem o czerni...bez przesady,dla zwykłej rodziny za te pieniądze jest super ...Chyba,że ktoś jest daltonistą, bo u mnie czarne jest czarne...Zresztą „ Jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził...”.
Ale o czym innym chcę napisać ,a raczej się spytać. Otóż jego menu jest proste i szybo we wszystkim się połapałem, ale martwi mnie funkcja „wyświetlanie obrazu w obrazie- PIP”. Wcześniej przed zakupem TV czytałem na różnych stronach intern. o tym TV i wyczytałem, że jest taka obcja , że np. oglądając na jedynce Telexspres można sobie włączyć podgląd filmu na TVN-ie. Po prostu podzielić obraz. A tu, mieszając w menu mojego TV, wchodząc w ustawienia obrazu, funkcja „włącz PIP” i poniżej różne jej ustawienia jest nie aktywna.....
W instrukcji obsługi zamieszczona jest tabelka z różnymi wariantami aktywności tej funkcji i czy to znaczy, że obraz ze źródła TV na źródło TV jest całkowicie niemożliwy....?
Widziałem tu na forum już ten temat, ale bez konkretnej odpowiedzi...rozpisano się w tym temacie o czerni, zamiast pisać temat....
Może ktoś ma TV tej samej serii S7 i mógłby mi pomóc.
Jak uaktywnić włączenie funkcji PIP ? Z góry dzięki za odpowiedź i poradę.
 

sadaman

New member
fb

Witaj
Funkcję Pip możesz uaktywnić podłączając do tego TV jakieś źródło sygnału, ale wyłącznie przy wykorzystaniu złącza HDMI lub PC na tyle telewizora.
Ten sposób aktywacji budzi sporo kontrowersji - niestety nie jesteśmy w stanie nic na to poradzić...trzeba z tym jakoś żyć.
 

geowik

New member
samsung 32s71b

Witam.
Mam 32" samsunga z tej serii i faktycznie jest tak jak napisał "sadaman". W tym TV można używać PIPu jeśli masz podłączone HDMI lub PC. Wtedy możesz sobie puścić w okienku sygnał z anteny, z eurozłączy, z wejścia component i s-video. Polecam nboxa podłączonego po HDMI i np sygnał ze wzykłej anteny. PIP działa bardzo fajnie. Jest możliwość przesuwania okna, powiększania, przełączania pomiędzy źródłami. Pozdrawiam.
 

jarmk

New member
Dzięki za podpowiedzi.Tak więc podgląd z programem telewizyjnym mogę włączyć po podłączeniu np.DVD pod gniazdo HDMI .
Inaczej - podgląd jakiegoś programu telewizyjnego mogę włączyć jedynie oglądając np. film na DVD.

Najbardziej mi zależy, żeby oglądając telewizje mieć podgląd jakiegoś kanału telewizyjnego,tzn. oglądając np. film na TVN-ie i w tym czasie włączyć sobie podgląd np. POLSATU...ale z tego co przeczytałem wyżej jest to możliwe jedynie puszczając sygnał z anteny poprzez dekoder - czy tak, czy dobrze zrozumiałem, bo przyznam się, jestem jak narazie trochę laikiem po tv..... ???
Trochę zawile to opisałem, ale myślę, że wiadomo o co mi chodzi.
 
Ostatnia edycja:

wozim

New member
Dobrze zrozumiałeś. Jeżeli obraz TV przy użyciu wbudowanego tunera jest obrazem podstawowym, to PIP zwyczajnie nie działa. Jeżeli obrazem podstawowym będzie PC lub sygnał przez HDMI masz pełną funkcjonalność PIP.

Rozwiązaniem problemu byłaby nagrywarka DVD z wbudowanym tunerem telewizyjnym, lub jak ktoś napisał powyżej, tuner satelitarny z HDMI. Z niej mógłbyś oglądać TVN a z tunera SAMSUNGA podglądać Polsat ;).
To oczywiście proteza, ale jak miałeś w planie zakup jednego z w/w urządzeń...
 
Do góry