Smart tv

rafel1809

Member
Witam
Za kilka tygodni planuję zakup telewizora. Na pewno LED, 3d, tuner sat, wi-fi, przeglądarka i smart tv. I tu mam dylemat. Jeszcze nie wiem do końca jaka będzie to marka. Bardzo ważnym elementem będzie smart tv. Być może kupię Samsunga i problem z głowy, ale jest też druga wersja z tv np LG lub Panasonica. Bardzo jednak zależy mi na dobrych serwisach w smart tv, które ma Samsung, jak ipla, iplex, tvnplayer. Bardzo proszę o informację, czy wszystkie odtwarzacze blue-ray ze smart tv posiadają w/w serwisy (np model DB-E5300, BD-E5500)? Czy tv innej firmy będzie poprawnie współpracował z odtwarzaczem i zainstalowanymi na nim aplikacjami?
 

szczuro

New member
skoro chcesz kupic TELEWIZOR z serii smart TV,
to co do tego ma odtwarzacz blue ray z obsluga smart tv, taki odtwarzacz sie przydaje, kiedy twoj TV nie jest SMART

ipla, tvn player jest w philips tez
 

rafel1809

Member
OK, ale iplex już nie, a na tym bardzo mi zależy. Poza tym ciekawe jak się ma np. obsługa sygnału 3d z odtwarzacza samsung (np DB-E5500) na tv z pasywnym 3d? Czy nie ma jakiegoś "konfliktu" pomiędzy sygnałami?
 

szczuro

New member
skoro nasz telewizor ma dostep do internetu i wtedy jest dopiero SMART, to ma dostep do wszystkiego co jest w internecie, bo to nic innego jak komputer z wiekszym lub mniejszym wyswietlaczem plus dodatki do obrobki obrazu - opisalem to tak jak najprosciej sie da
 

chudzinki

New member
Witam
Za kilka tygodni planuję zakup telewizora. Na pewno LED, 3d, tuner sat, wi-fi, przeglądarka i smart tv. I tu mam dylemat. Jeszcze nie wiem do końca jaka będzie to marka. Bardzo ważnym elementem będzie smart tv. Być może kupię Samsunga i problem z głowy, ale jest też druga wersja z tv np LG lub Panasonica. Bardzo jednak zależy mi na dobrych serwisach w smart tv, które ma Samsung, jak ipla, iplex, tvnplayer. Bardzo proszę o informację, czy wszystkie odtwarzacze blue-ray ze smart tv posiadają w/w serwisy (np model DB-E5300, BD-E5500)? Czy tv innej firmy będzie poprawnie współpracował z odtwarzaczem i zainstalowanymi na nim aplikacjami?

Marka TV nie ma żadnego znaczenia do aplikacji, ale np. BD-E8300 znakomicie współpracuje z TV Samsung pod kątem pilota.

Tylko tak jak przedmówcy podpowiadają - po co Ci Blue-ray jak w TV będziesz miał Smart TV?
 

rafel1809

Member
Powiem szczerze, interesuje się tv LG, LM640, 660..., są tańsze, ale nie mają wszystkich serwisów, które ma Samsung na smart tv, dlatego biorę pod uwagę tv LG + Blue-ray Samsunga ;)
 

chudzinki

New member
Przelicz dobrze czy Ci się to kalkuluje. TV Samsung bez Smarta to był mój ostatni "tani zakup". Drugi raz takiego błędu nie popełnię. Lepiej poczekać, uzbierać więcej kasy i kupić sprzęt, który ma wszystko.
 

pogow

New member
OK, ale iplex już nie, a na tym bardzo mi zależy. Poza tym ciekawe jak się ma np. obsługa sygnału 3d z odtwarzacza samsung (np DB-E5500) na tv z pasywnym 3d? Czy nie ma jakiegoś "konfliktu" pomiędzy sygnałami?

Ja mam tv LG 3D (bez funkcji internetowych) z okularami i kupiony Blu-ray samsunga BD D5500, właśnie żeby mieć smart tv, nie ma żadnego konfliktu, pomiędzy sygnałami dobrze się ogląda zarówno materiał puszczony z blu-ray 3d jak i z smart tv - iple, iplex, tvn player (przy łączu 2mb neostrady, nie działał po zwiększeniu do 10 jest ok), vod.tvp.pl, ostatnio onet vod, choć nie wiem czemu nie mam wp.tv.

W drugim pokoju mam tv samsunga starszy model z serii B z poprzednim internet-tv (mocno okrojonym) kupiłem sobie tablet z wifi i po przez hdmi, dam rady puszczać sobie wszystkie platformy internetowe dostępne w smart tv.

Więc jeśli nie zależy Ci na oglądaniu filmów z płyt blu-ray to warto zastanowić się nad kupnem taniego tabletu i podłączeniu go do tv.
 
Ostatnia edycja:
Do góry