ps60e6500?? bądz coś innego do 6ty

fifa75

New member
Zamierzam wymienić tv, do tej pory wisi Sony Bravia KLD-40W4710.
Co sądzicie o ps60e6500?
Nie miałem do czynienia do tej pory z plazmą.
Czy nie będzie za duży do oglądania z odległości 3,5-3,8m?
Jestem otwarty również na inne propozycje.

Ponadto sytuacja wygląda tak :

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Spory salon 4m na 5 m.
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5 - 3,8
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Okna na wschód, tv będzie wisiał na ścinie naprzeciwko okna, spuszczana jest codziennie roleta zewnętrzna
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Sony Bravia KLD-40W4710
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? WIFI, Smart TV
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? N-ka, głównie oglądane kanały HD
10.Jakie urządzenia ? Kino domowe
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 2-6
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie mam porównania
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? seriale, filmy, koncerty
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli już to dostępne na TV ale rzadko , Xbox będzie podłączony do starego TV
16.Preferencje co do marki ? Brak
17.Preferencje co do wielkości ? minimum 55
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaba jakoś obrazu, smugi, słaba czerń, clouding, buczenie - nie wiem na ile jest to faktyczie słyszalne w plazmach
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami, najszybciej po godz. 17 w tygodniu, na weekend różnie
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 6000zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? 3D aktywne.
 

xadamux

New member
Wybrałem sie do MM by porównać w miarę możliwości oba modele E6500 i ST50
modele niestety nie stały obok siebie, ot najpierw ogładałem materiały na 51e6500 potem 42ST50
Dysk zewnętrzny 1 TB działał pięknie na obydwu modelach, wszystko odtwarzał co zapodałem (mkv, bluray, dvdrip itp...)
oraz osobno film na płytce Bluray ( agent 007 czyli mnóstwo akcji)

wpierw przyjrzałem sie 51e6500 wrażenia... najbardziej podobał mi sie tryb bodajże relaks i BD (gdy był włączony film na Bluray włączyła sie taka opcja )hmm efekt 24p czyli obraz typowo kinowy, judder. Mimo włączenia opcji bodajże cinema smooth obraz nie poprawił sie znacząco w płynności odtwarzania. Pobawiłem sie troche opcjami, jednym słowem mieszane uczucia co do obrazu w porównaniu do St50

oświetlenie obydwu modeli mniej więcej jednakowe, tu i tu padało światło na ekspozycję, być może obraz na St50 podobał mi sie bardziej ze względu na lepsze filtry w tym modelu ? lub że ma lepiej skalibrowany obraz zaraz po wyjęciu (gdy dorwałem pilota wyłączyłem wszystkie ulepszacze, kontrasty dynamiczne itp by było "sprawiedliwie" w obu modelach )
Model ST50 mimo mniejszej przekątnej bo tylko 42 zrobił na mnie lepsze wrażenie, tak jakby lepsza kolorystyka (najbardziej przypadł mi do gustu tryb normalny ustawiona biel na "zimną" i włączona poprawa płynności na pośrednie i musze powiedzieć że jak dla mnie bardzo mi sie podobał.
Gdyby porównać płynność bez włączenia "ulepszacza" na St50 to podobnie jak na e6500 z tym że oddanie barw lepsze dla mnie ma ST50
Starałem sie dopatrzyć na jaśniejszych tłach czy występują te pionowe jaśniejsze pasy u boku ekranu jak niektórzy użytkownicy znaleźli w swoich modelach ale nic takiego nie zauważyłem
Uprzedzam że nie jestem fanboy'em marki Panasonica, są to moje spostrzeżenia po 2 godzinach obcowania z tymi modelami
ubolewam że nie było modelu 60e6500 bo im większa plazma tym obraz jest lepszy a obszedłem już w mojej okolicy chyba większość sklepów (bielsko-biała) i nigdzie nie znalazłem modelu samsunga w 60 calach

Dla siebie chce wybrać model 65ST50 lub 60e6500 i dalej sie zastanawiam

Może Kiki podrzuci kiedyś test samsunga e6500 to porównam swoje obserwacje z okiem fachowca
 
Do góry