Chwilowe wylączanie telewizora

kichu24

New member
Witam
Od miesiaca jestem uzytkownikiem samsunga 32R74bdx.Jestem z niego bardzo zadowolony jednakze mam pytanie czy spotkal sie ktos z podobnym przypadkiem.Kilka dni po zakupie normalnie podczas ogladania telewizor nagle sie wylacza.Dioda na dole telewizora mrugnie kilka razy i telewizor wlacza sie ponownie.Nie ma znaczenia czy ogladam obraz z anteny czy z tunera sat polaczonego po SCART, efekt jest ten sam.Moge sie mylic ale nie zaobserwowalem tego efektu kiedy telewizor jest wlaczony a tuner sat ustawiony na odbior radia.Przez miesiac byl spokoj i dzis znow ten efekt sie pojawil.Kilka razy podczas ogladania zwrocilem uwage ze ta czerwona dioda mrugnie kilka razy zupelnie bez powodu, z tym ze wtedy telewizor sie nie wylaczal a teraz znow mu cos odbilo_O co chodzi?Spotkal sie ktos z takim objawem?Da sie cos na to poradzic?Moze jakies ustawienia zmienic?Dziekuje ze odpowiedzi
Pozdrawiam
K
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
rzeczywiście niecodziennie uszkodzenie.
Ja korzystał bym z serwisu póki gwarancja. Wyglada jak zimny lut.
pozdrawiam
 

camel19

New member
Witam
Prawdopodobna wina pilota - zalany lub przycisk zostal wcisnięty. Wyciągnąć baterie i sprawdzic czy zrobi to samo, jest jeszcze możliwość że sąsiad lub podobne urządzenie posiada ten sam kod wyłaczenia.
 
J

Judash

Guest
Niestety mialem podobny podobny problem z moim Sonym. w jednym servisie diagnozowali glowice w koncu w servisie Sony okazalo sie, ze to jakas pamiec.Koszt naprawy 250 zlotych, po 2 latach ta sama sytuacja, tym razem procesor koszt 540 zlotych popytaj na www.elektroda.pl
 

kichu24

New member
dziekuje za wszystkie odpowiedzi.Faktycznie telewizor zachowuje sie nietypowo, zaczyna mnie to denerwowac.Potrafi sie wylaczyc 10 razy w ciagu 10 minut potem jest kilka godzin spokoju, ogolnie nie ma zasady jak czesto to robi.Mam nadzieje ze tak jak ostatnio mu przejdzie i miesiac bedzie spokoj.Co do pilota to na pewno nie jest to bo on gasnie i od razu sie wlacza, dioda mrugnie kilka razy i pojawia sie obraz czyli zachowuje sie jak przy pierwszym wlaczeniu.
Jak mi sie tylko uda wyzdrowiec odwioze zloma do serwisu, co niestety wiaze sie z pozbyciem sie telewizora na dlugi okres.
A mialem kupic LG :(((
 
J

Judash

Guest
Kupilem Sonego ze wzgledu na dobra opinie i marke, a po gwarancji sie rypnal ;) W servisie wspomnieli, ze wyszla seria z wadliwa podstawka pod procesor ;) a ze bylo po gwarancji to i kupa ;).
 

adam g

New member
to samo

Witam jestem takze posiadaczem tego modelu i zauwazylem ten sam objaw czasami dioda kilkakrotnie miga ale u mnie nie wylacza sie tv. Nie wiem czym to jest podyktowane ale zaczne sie teraz bardziej przygladac temu zjawisku. Pozdrawiam i zycze pogodnego i spokoinego ogladania.( telewizor posiadam 2,5 miesiaca)
 

grzes

New member
Wyłaczanie tv

Przyczyn takiego wyłączania może być kilka.
Może to być zimny lut - to najłatwiej sprawdzić poprzez opukiwanie ( piszę tak, bo jestem elektronikiem RTV ), ale nie radzę Ci samemu tego robić - chyba, że w tylną ściankę telewizora rączką śrubokręta.

Poza tym może być uszkodzenie w elektronice, w tym również pamięć i procesor. Rozumiem, że chwilowe spadki napięć oraz uszkodzenie przewodu zasilającego ( np. załamanie ) wykluczyłeś.

I jeszcze jedno: czy tv jest podłączony do gniazda z uziemieniem, czy z zerowaniem ( stare budownictwo ). To może, ale nie musi mieć znaczenia.

Ja bym zgłosił to w serwisie. Tylko, czy u nich też się wyłączy - tego nie wie nikt. Ewentualnie niech podmienią moduł elektroniki i dadzą ci go do testowania ( nie wiem, czy serwis warszawski przy Kierbedzia to praktykuje, ale chyba tam trafia sprzęt gwarancyjny )
 
Ostatnia edycja:

kichu24

New member
Nie mam zielonego pojecia co moze byc przyczyna.Kupilem go ponad miesiac temu i kilka dni po zakupie zaczely sie takie numery.Trwaly dwa dni, potem nagle wszystko sie uspokoilo i od wczoraj znow sie zaczelo.Dziala dwie godziny po czym nagle potrafi sie wylaczyc 10 razy w ciagu 10 minut a potem znow spokoj.Niestety na razie intensywnie go uzytkuje bo siedze chory w domu juz trzeci tydzien ale po swietach oczywisice jesli usterka sie nie nasili i da sie go dalej ogladac idzie do serwisu.Niestety na pewno nie trafi do serwisu w Polsce a pewnie gdzies pod Londynem a to wiaze sie z conajmniej miesiecznym oczekiwaniem na naprawe.A do tego jesli dziala tak samo jak serwis Acera w UK to wroci z serwisu nienaprawiony.
Czemu nie kuplem LG??:(((
Pozdrawiam i zycze nie psujacych sie telewizorow
Krzysztof
 

grzes

New member
kichu24 napisał:
Niestety na pewno nie trafi do serwisu w Polsce a pewnie gdzies pod Londynem a to wiaze sie z conajmniej miesiecznym oczekiwaniem na naprawe.

Nie. Samsung naprawy gwarancyjne wykonuje na Kierbedzia w Warszawie. Z Londynu biorą części ( około 11 dni czekania )

Czemu nie kuplem LG??:(((

Każdy TV może się popsuć. Ja też kupiłem Samsunga.
Teraz kupiłem Panasonica i uważam, że jest od Samsunga lepszy.
LG mam monitor do PC. Telewizora LG bym nie kupił.

Zdrowia życzę.

P.S. pisząc, że chyba tam trafia sprzęt gwarancyjny miałem na myśli, że wszystkie telewizory z Polski tam trafiają, bo tam jest Serwis Centralny.
 
Ostatnia edycja:
Do góry