ES8000 przebija podświetlenie

sirtrotyl

New member
Czy to normalny objaw w tych matycach, czy też już temat dla serwisu.
Telewizor ma ledwie tydzień.
Zjawisko widoczne tylko na ciemnym obrazie w rogach ekranu - tu jaskina z filmu. Mocno nie przeszkadza ale jednak :)





 

maciek1422

New member
Serwis uzna zapewne, że to jest w normie :) Takie uroki krawędziowego podświetlania led, w niektórych widać bardzi w innych mniej i tyle, raczej nic z tym nie zrobisz, poza przyzwyczajeniem się do tego oczywiście :)
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
syf nie tv

Jak patrzę na takie cuda to myśle sobie , za co biorą tyle kasy, przecież z tej serii wersja 55 cali kosztuje aż 10500 zł!!!!!!:spam:To już Panas 55vt50 kosztuje 9000zł a obraz rewelacja bez takich zjawisk na ciemnych tłach.
 

kosa666

New member
Jak patrzę na takie cuda to myśle sobie , za co biorą tyle kasy, przecież z tej serii wersja 55 cali kosztuje aż 10500 zł!!!!!!:spam:To już Panas 55vt50 kosztuje 9000zł a obraz rewelacja bez takich zjawisk na ciemnych tłach.

No tak, ale jak ostatnio przeczytałem wpis gościa któremu w tym Panasie zostało logo stacji wypalone na wieki wieków to się załamałem. PS - nie uznali mu reklamacji :(
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Ja osobiście mam Sharp LE820E, jeżeli chodzi o podświetlanie to wygląda to dobrze nawet bardzo.
Natomiast TV ten ma problem z dyfuzorami na jasnym tle straszne łuny światła walą z dołu i z góry super to wygląda :D
Pozdraiwam

Zapomniłem dodać że jutro wjeżdza do mnie Samsung 46ES6800 zobaczymy jak w nim to wygląda.
 

grzesiczek1

New member
Co do Samsunga to spróbuj zmienić tryb obrazu na Film, a podświetlenie maks na 14 -> zdecydowanie pomaga na latarki w rogach.

Niestety, u mnie w ES8000 po jakimś czasie pojawiła się też nierównomierność na dole ekranu mniej więcej po środku w okolicach logo. Dla serwisu "Oczywiście 100% w Normie"...:(
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
No tak, ale jak ostatnio przeczytałem wpis gościa któremu w tym Panasie zostało logo stacji wypalone na wieki wieków to się załamałem. PS - nie uznali mu reklamacji
Ja na LCD też wypaliłem sobie obraz więc to nie tylko na PDP masz ten problem (choć na pewno łatwiej o to na PDP).

Co do podświetlenia twojego tv, trudno ocenić to ze zdjęcia bo aparat może różnie to przedstawić bardziej dramatycznie niż widać w rzeczywistości, wydaje się jednak że jest w normie.

55vt50 kosztuje 9000zł a obraz rewelacja bez takich zjawisk na ciemnych tłach.
Rodzice nawet na tvn24 nie są w stanie nic wypalić a plazma panasonica jest już od kilku lat. Ludzie nie kupują plazm bo nigdy ich nie mieli, boją się nowego, wierzą w bełkot w sklepach czy na forach. Jak by zmierzyć stosunek zadowolenia ludzi z plazmy a lcd to by wyszło że ogromna większość użytkowników plazmy jest zadowolona w przeciwieństwie do LCD. Wad obrazu w Plazmie większość nie zauważy i główne wady tych tv dotyczą kwestii użytkowania a nie jakości obrazu, w lcd jest na odwrót.
 

sirtrotyl

New member
Dziękuję wypowiadającym się za opinie i porównania.
Prosiłbym jednak o porównania właścicieli tego modelu aby informacje były ścisłe.
Dziękuję również za opis jak sobie radzicie z wymienionym problemem.
Ponieważ oglądam filmy głównie w nocy i po ciemku więc zaczyna mnie to coraz bardziej denerwować, zwłaszcza w filmach z widocznymi pasami gdzie akurat te latarki są wyśmienicie widoczne i mocno rozpraszają.
 

Attachments

  • Zdjęcie821.jpg
    Zdjęcie821.jpg
    328,9 KB · Wyś: 1692

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
To ciekawe. Jak tego dokonałeś?
Sam się zdziwiłem jak już zobaczyłem te wypalenie u siebie bo kiedyś tylko czytałem o takiej możliwości a i myślałem że na lcd bardzo trudno o to. Używałem komputera, bardziej regularnie niż zwykle. Teraz mam wypalony wyraźnie górny pasek przeglądarki i zakładek.


Prosiłbym jednak o porównania właścicieli tego modelu aby informacje były ścisłe.
Dziękuję również za opis jak sobie radzicie z wymienionym problemem.
Ponieważ oglądam filmy głównie w nocy i po ciemku więc zaczyna mnie to coraz bardziej denerwować, zwłaszcza w filmach z widocznymi pasami gdzie akurat te latarki są wyśmienicie widoczne i mocno rozpraszają.
W quatronie takie same podświetlone rogi miałem, na sonym i samsungach znajomych (edge led) też podobne widziałem przy oglądaniu w nocy. Niektóre partie mogą się trochę różnic intensywnością świecenia tych rogów, to jednak musi ocenić serwis. Niestety na 99% to co obserwujesz to jest po prostu urok edgeled i najnormalniejsza norma przy tej technologii.
 

sirtrotyl

New member
Oto jaką odpowiedź otrzymałem od Samsunga:

Zdjęcia, które zostały przez Pana nadesłane za pośrednictwem formatki internetowej rzeczywiście świadczą o nierównomierności podświetlenia matrycy. Efekt ten jest specyfiką odbiorników LED i rzeczywiście może efekt cloudingu występować. Nie mniej jednak w kwestii próby zmniejszenia takich jaśniejszych przebarwień bądź czasem całkowitego zlikwidowania tego efektu proponuję Pau wykonać upgrade oprogramowania, który ma wpływa na sterowność podświetlenia matrycy.
Aktulaizację oprogramowania wykonujemy poprzez ściągnięcie oprogramowania z naszej strony. Plik aktualizacyjny jak również procedura przeprowadzenia takiej operacji znajduje się na stronie internetowej SAMSUNG - laptopy, telefony komórkowe, aparaty cyfrowe, telewizory w Centrum pobierania (Wsparcie). Oprogramowanie należy przegrać na pendrive’a i uruchomić je, aby się rozpakowało i zainstalowało. Następnie urządzenie można podłączyć do portu USB telewizora i postępować według komunikatów. Informuję, że aktualizacja oprogramowania nie wpływa na warunki gwarancji, jeżeli zostanie przeprowadzona zgodnie z instrukcją.


Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

Z poważaniem
Stupnicka Anna
 

Primer

New member
Oto jaką odpowiedź otrzymałem od Samsunga:

Zdjęcia, które zostały przez Pana nadesłane za pośrednictwem formatki internetowej rzeczywiście świadczą o nierównomierności podświetlenia matrycy. Efekt ten jest specyfiką odbiorników LED i rzeczywiście może efekt cloudingu występować. Nie mniej jednak w kwestii próby zmniejszenia takich jaśniejszych przebarwień bądź czasem całkowitego zlikwidowania tego efektu proponuję Pau wykonać upgrade oprogramowania, który ma wpływa na sterowność podświetlenia matrycy.
Aktulaizację oprogramowania wykonujemy poprzez ściągnięcie oprogramowania z naszej strony. Plik aktualizacyjny jak również procedura przeprowadzenia takiej operacji znajduje się na stronie internetowej SAMSUNG - laptopy, telefony komórkowe, aparaty cyfrowe, telewizory w Centrum pobierania (Wsparcie). Oprogramowanie należy przegrać na pendrive’a i uruchomić je, aby się rozpakowało i zainstalowało. Następnie urządzenie można podłączyć do portu USB telewizora i postępować według komunikatów. Informuję, że aktualizacja oprogramowania nie wpływa na warunki gwarancji, jeżeli zostanie przeprowadzona zgodnie z instrukcją.


Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

Z poważaniem
Stupnicka Anna

Drogi kolego od kwietnia posiadam ten tv.Generalnie jest super ale:)
Jezeli chcesz walczyć ze swiecącymi rogami, świecącymi diodami widocznymi spod ramki na dole czy górze ekranu,cloudingiem to informuję Cię że szkoda Twojego zdrowia.Od ponad roku walczyłem z tymi przypadłościami najpierw w modelu D6500 przez D7000 aż do Es 8000.Jeżeli chcesz to wierz jak nie to nie ale miałem w domu w sumie kilkanaście tv a modelu ES8000 dokładnie 4 każdy ma coś.
Jeżeli nie możesz tego przełknąć oddaj tv i nie trać nerwów.A jeżeli przełkniesz te przypadłości to zwróć uwagę na martwe i sub piksele i co ważniejsze sprawdź matrycę na planszy testowej gray 10% jeżeli chcesz mogę Ci ją przesłać na maila.Ważne zeby na niej nie było pionowych szarych pasów i w miarę równe podswietlenie bo inaczej te pasy będą widoczne podczas ruchu kamery w poziomie. A to dla mnie dyskfalifikuje tv.Niestety ideału nie znajdziesz dla mnie to tez jest przykre że szajsung bierze 10 tyś za tv a klient jest zmuszony oglądać latarki w rogach czy na środku ale nic na to nie poradzisz.Na pocieszenie dodam żebyś nie przejmował się tymi co mówią że nie mają takiego efektu.Jezeli mają tv z krawędziowym podświetleniem to po prostu są ślepi,nie chcą tego widzieć albo kłamią.A tak poza tym to tv jest super oczywiście jak trochę popracujesz nad ustawieniami obrazu.
Pzdr
 

sirtrotyl

New member
Drogi kolego od kwietnia posiadam ten tv.Generalnie jest super ale:)
Jezeli chcesz walczyć ze swiecącymi rogami, świecącymi diodami widocznymi spod ramki na dole czy górze ekranu,cloudingiem to informuję Cię że szkoda Twojego zdrowia.Od ponad roku walczyłem z tymi przypadłościami najpierw w modelu D6500 przez D7000 aż do Es 8000.Jeżeli chcesz to wierz jak nie to nie ale miałem w domu w sumie kilkanaście tv a modelu ES8000 dokładnie 4 każdy ma coś.
Jeżeli nie możesz tego przełknąć oddaj tv i nie trać nerwów.A jeżeli przełkniesz te przypadłości to zwróć uwagę na martwe i sub piksele i co ważniejsze sprawdź matrycę na planszy testowej gray 10% jeżeli chcesz mogę Ci ją przesłać na maila.Ważne zeby na niej nie było pionowych szarych pasów i w miarę równe podswietlenie bo inaczej te pasy będą widoczne podczas ruchu kamery w poziomie. A to dla mnie dyskfalifikuje tv.Niestety ideału nie znajdziesz dla mnie to tez jest przykre że szajsung bierze 10 tyś za tv a klient jest zmuszony oglądać latarki w rogach czy na środku ale nic na to nie poradzisz.Na pocieszenie dodam żebyś nie przejmował się tymi co mówią że nie mają takiego efektu.Jezeli mają tv z krawędziowym podświetleniem to po prostu są ślepi,nie chcą tego widzieć albo kłamią.A tak poza tym to tv jest super oczywiście jak trochę popracujesz nad ustawieniami obrazu.
Pzdr

Dzięki kolego za konkretną odpowiedź, masz porównanie więc wiesz o co biega w temacie. Jeśli możesz to podaj jakieś optymalne ustawienie, w którym latarki przestają tak mocno dokuczać w nocy na ciemnych scenach.
Jak najlepiej sprawdzić te ew. martwe piksele ? Na PW poproszę o tą planszę testową.
 

Primer

New member
Dzięki kolego za konkretną odpowiedź, masz porównanie więc wiesz o co biega w temacie. Jeśli możesz to podaj jakieś optymalne ustawienie, w którym latarki przestają tak mocno dokuczać w nocy na ciemnych scenach.
Jak najlepiej sprawdzić te ew. martwe piksele ? Na PW poproszę o tą planszę testową.

Nigdy nie byłem zwolennikiem optymalnych ustawień.Każda matryca ma trochę inne kolory, ciepłotę, kontrast itd.Ustaw tak żeby obraz tobie odpowiadał.Jeżeli chodzi o o latarki to dla mnie likwidacja ich przez zmianę ustawień mija się z celem.Co z tego że latarki znikną jak na ekranie przy ciemnej scenie nie będziesz nic widział bo zmniejszysz kontrast i podświetlenie,nie o to chodzi.Nieraz po pewnym czasie latarki same się zmniejszają.Martwych pikseli musisz szukać na białej planszy testowej a świecących na planszy czarnej.
 

munk

New member
Ten telewizor nie jest aż taki zły, jeśli chodzi o clouding. Widziałem gorsze. Sam mam Samsunga i generalnie clouding ma dość podobny. Jak się tego pozbyć lub zlikwidować?

Najważniejsze są ustawienia. To, co napiszę poniżej brzmi wariacko, ale po przemyśleniu uznacie, że w tym jest sens.

Dla telewizora LCD bodaj najważniejsze ustawienie to jasność. Moja metoda na ustawienie optymalnej jasności jest taka:

Włączamy dwa źródła obrazu. Jedno musi być takie, że wyświetla cały zakres RGB, drugie musi wyświetlać od poziomu 16. Na obu źródłach; zakładam, że to będzie Blu-ray i tuner, włączamy film, który ma marginesy, te takie czarne pasy. Wszystko jedno czy będą z góry i z dołu czy po bokach. Przełączamy się pomiędzy źródłami i patrzymy na te marginesy. Jeśli Blu-ray, który pokazuje cały zakres luminancji RGB ma jaśniejsze marginesy niż tuner, który pokazuje od 16, to zmniejszamy jasność o jeden stopień. Dalej porównujemy. Jeśli dalej B-l ma jaśniejsze marginesy, znów zmniejszamy jasność o jeden stopień. W ten sposób dochodzimy do momentu, gdy oba źródła mają marginesy o tej samej "czerni". Jeśli różnicy nie widać od początku, to albo jest jasność ustawiona dobrze, albo za nisko. Trzeba sprawdzić, ewentualnie poprawić.

Na marginesie - ten sposób działa tylko wtedy, gdy w źródłach z opcjami obrazu nikt nie kombinował. Jeśli tak, trzeba zresetować ustawienia.

Jak już jasność mamy ustawioną dobrze, możemy pobawić się z podświetleniem. Jeśli w pokoju jest całkiem ciemno, to można zejść z podświetleniem bardzo nisko. Naprawdę BARDZO nisko. Clouding praktycznie zniknie. Oczywiście w dzień z podświetleniem trzeba wrócić do wyższych ustawień. W każdym razem podświetlenie domyślnie jest ustawione za wysoko, nawet do oglądania w dzień, choć to nie musi być reguła.
 
Do góry