Samsung UE32EH5300 - odblokowanie PVR.

MaciaW

New member
Witam, postanowiłem założyć osobny temat dla modelu 5300 w oparciu o poradnik dla LExxC650 i podobnych. Oto sposób postępowania:
1. Włącz tryb serwisowy (INFO -> MENU -> MUTE -> POWER)
2. Na komputerze podłączonym do tej samej sieci co TV uruchom "ruSamsungTVCommunicator" (jest nowsza wersja). Zaczekaj, aż wykryje TV (zawyje syrena), w TV zezwól na połączenie.
3. Mniej więcej w prawym dolnym rogu okienka są dwa przyciski - "Factory" i "3Speed", wciśnij je w podanej kolejności.
4. W telewizorze wybierz kolejno: "Control" -> "Sub Option" i zjedź kursorem do "PVR Support".
5. Naciśnij ENTER (lub strzałkami w bok) i zmień z "OFF" na "ON".
6. Przyciskiem RETURN wróć do poprzedniego menu i zjedź kursorem na sam dół, wybierz "Config Option".
7. Podświetl kursorem opcję "PVR RECORD NUM" (u mnie szósta pozycja od dołu) i zmień wartość z "0" na "1".
8. Ponownie klawiszem RETURN wróć do poprzedniego menu, znowu wybierz "Sub Option" i sprawdź, czy "PVR Support" nadal jest włączone (w moim przypadku się wyłączyło, ale chyba nie jest to regułą).
9. Naciskaj RETURN aż wrócisz do głównego menu serwisowego i zapisz zmiany naciskając na pilocie POWER.
10. Włącz TV w normalny sposób i przetestuj działanie PVR.
Potwierdzam działanie nagrywania oraz timeshift na sofcie T-MST10PDEUC-1023.2 i dziękuję wszystkim, którzy wyrazili swe opinie w wątku dla LExxC650 przyczyniając się do powstania tych poradników.
 

kendo74

New member
A ja mam pytanie odnośnie wejścia w tryb serwisowy czy tą kombinację przycisków na pilocie INFO>Menu>Mute>Power mam wciskać po kolei czy wszystkie razem muszę wcisnąć w jednej chwili bo jeśli chodzi o to pierwsze tu u mnie nic się nie dzieje .
 

kendo74

New member
Dziękuje za odpowiedź ale zdążyłem sam się zorientować że trzeba tą kombinację wprowadzić w trybie standby bo co nie którzy wprowadzają ludzi w błąd i piszą że by wprowadzać tą kombinację przy włączonym tv . No ale po uruchomieniu tego trybu nie jestem zadowolony po tym jaka wyświetliła mi się informacja o mojej matrycy 32P6AF0D chyba że ja się nie znam ale z tego co mi troszkę wiadomo to nie jest matryca Samsunga :(
 

fula

New member
Niema co panikować.
Posiadam dwa telewizory UE40D6500 z różnymi matrycami A i P.
Obie matryce spisują się świetnie, różnice widać w trybie 3D na korzyść Samsunga.
 

MaciaW

New member
Na moim chomiku (macia.w) w katalogu 'Samsung PVR' znajduje się plik umożliwiający nagrywanie na pendrive'ach, które nie przeszły testu prędkości. Używając Linuxa (najlepiej ściągnąć sobie jakąś niewielką dystrybucję Live CD jak ktoś nie posiada) należy umieścić go w katalogu 'CONTENTS' i zmienić jego atrybuty na 'ukryty'. Proszę pisać czy działa na innych modelach niż mój (UE32EH5300).
 

nanet24

New member
Witam
U mnie na U40EH5300w firmware 00.10.29 w menu serwisowym nie widzę opcji PVR nawet. Albo coś źle robię albo już to poblokowali. Szukam firmware 00.10.23 lub 26, ma ktoś jakieś namiary?

pozdrawiam
 

maaciek_

New member
Witajcie,

mam TV z najnowszym FW (niestety) 1030. Wykonałem wszystkie kroki tak, jak w instrukcji, ale niestety jedyna różnica polega na tym, że nie pokazuje się napis "Niedostępne". Czy to wina FW? Jeśli tak, to proszę serdecznie o wrzucenie np. 1023, ponieważ nie mogę go znaleźć nigdzie w sieci niestety :/
 

Marek S

Member
tez bym prosił o pomoc ma go od dwóch dni i nadal go ustawiam , nie udalo mi sie uruchomić ukrytych opcji ruSamsungTV . Wydaje mi się ze się nie łączy . Nie znam niemieckiego
 
Ostatnia edycja:

kamilooo

New member
Witajcie,

mam TV z najnowszym FW (niestety) 1030. Wykonałem wszystkie kroki tak, jak w instrukcji, ale niestety jedyna różnica polega na tym, że nie pokazuje się napis "Niedostępne". Czy to wina FW? Jeśli tak, to proszę serdecznie o wrzucenie np. 1023, ponieważ nie mogę go znaleźć nigdzie w sieci niestety :/

Maaciek możesz podać swoje GG lub mail?
 

paszis

New member
A nie lepiej zmienić model na Eh5450 lub na Es5700

Z tego co piszą na samygo można zmienić model do ES5700, choć modele ES to inne podświetlenie (gorsze) i chyba tylko EH5450 jest identyczny jak EH5300.

Sprawdził bym ale chwilowo nie mam kompa,a na tablet nie znalazłem pilota z tymi przyciskami.
 

paszis

New member
To jest proste

Może ktoś podać instrukcję jak dokonać zmiany modelu?

I tu masz instrukcje.
Z tym że zamiast włączać PVR zmieniasz z przykładowo Ue40eh5300 na ue40eh5450 lub na ue40es5700 a PVR itd. sam się ustawi , wyłączyć właczyć.

Pozniej należało by zrobić reset ustawień 20sekund exit lum w menu serwisowym factory reset.
 

kamilooo

New member
Mam jeszcze pytanko. Czy po zmianie jakichś ustawień w menu serwisowym, niekoniecznie PVR, po wybraniu Factory Reset wrócą do stanu fabrycznego?
 
Do góry