Samsung UE32EH5300 - odblokowanie PVR.

paszis

New member
Grzebanie w meni serwisowym, to jak rozbieranie niewypału :)
Modele eh5300 i es5500 niby niczym się nie różnią, ale nikt Ci nie zagwarantuje całkowicie zgodności układów.

Jak się nie różnią? róznią róznią i to dość znacznie ,mają zupełnie inne podświetlenie.
Eh5300 i Eh5450 niczym sié nie różnią tak jak es5300 od es5500

Ale ludziska przestawiają eh5300 na. Es5700 i wszystko działa perfekt.
 
, potrzebujemy tam myszy i klawiatury koszty rosną.
I tu błąd. Urzadzeniem można sterować równiez za pomocą pilota bo ma funkcję. Cytat z instrukcji:
4)​
Jeśli twój TV posiada funkcję CEC, to po jej aktywowaniu za pomocą

pilota od TV​
można sterować również urządzeniem URZ0193. Tej chwili
tylko TV Samsung i LG
w pełni przetestowane i przystosowane.

Wiem bo sam to sprawdziłem.

 

kuba78

New member
Jak perfekt?
Przecież tam masz inny rodzaj matrycy.
Kto skalibruje grafikę, kolory?

Ja i tak zostanę przy swoim, zanim się kupi telewizor warto zastanowić się co od niego będę wymagał.
 

paszis

New member
Ja już kupiłem model 5300 i mam go w domu ale srednio jestem z niego zadowolony . Myślę co mogę z niego wycisnąć jeszcze i jak dodatkowo mogę to jeszcze użytkować. Bez sensu kupować dongla z androidem.

Ale czego ty chłopie niby chcesz z czego jesteś średnio zadowolony?
Obraz jest tam lepiej niż dobry i lepszy niż w tych droższych.

Niczego oprócz PVR i dupereli tam więcej nie wyciśniesz ( i pewnie tego PVR nie będziesz używał) inne droższe do es6900 też nic więcej nie mają prócz 3d ,200hz i sat.

Es8000 z niego napewno nie zrobisz.
 

Marek S

Member
no to w końcu powiedzcie mi łopatologicznie jak przestawić mój tv i na jaki . Jak mowie jestem w tych tematach newbe i jak trawka zieloniutki
 

paszis

New member
no to w końcu powiedzcie mi łopatologicznie jak przestawić mój tv i na jaki . Jak mowie jestem w tych tematach newbe i jak trawka zieloniutki

Ale ty masz tu wszystko łopatologicznie wytłumaczone, patrz pierwszy post i co ja później napisałem.

Kończysz na
"""3.. Mniej więcej w prawym dolnym rogu okienka są dwa przyciski - "Factory" i "3Speed", wciśnij je w podanej kolejności.""

Wtedy jak to zadziała, pole modelu ue40eh5300 masz aktywne wchodzisz w nie enter i zmieniasz strzałkamii na ue40eh5450.

Tak to wyglądać powinno ale czy oni czegoś znów nie poblokowali nie wiem, zobacz jaką masz wersję firmware i nie aktualizuj narazie.
Ja bym to sprawdził tylko znajdź mi prog. z przyciskami "Factory" i "3Speed" na tablet z androidem.

Pole z zmianą modelu widać odrazu po wciśnieciu menu ,info ,mute power ale jest one nie aktywne aktywuje się po "Factory" i "3Speed", jak i reszta ukrytych.
Aktywne jest tylko standardowo pole zmiany rodzaju matrycy.


Przy zmianie modelu patrz aby nie znienił ci się model matrycy , choć ja to kiedyś testowałm na mym ue40c6710 i zmieniałem na matycę samsunga choć mam CMO, ale zadnych efektów nie było.
Mało tego mam ustawiąna matrycę domyślnie jako 46 cali choć mam 40 cali ale także po przestawienu na 40 i czy to samsumg czy cmo zadnej nawet minimalnej róznicy nie było.
 
Ostatnia edycja:

paszis

New member
W razie czego to znalazłem patent na zmiane firmware na staszy z którym "Factory" i "3Speed" działa.

Wystarczy tylko zmienić DNS w TV czy routerze zrestartować i dać na aktualizacje firmware online.
 

paszis

New member
Fajnie ale chyba program nie łączy sie z TV a teraz jest wpisane i napisz w którym miejscu jest ta zamiana modelu .

Fakt masz rację nie wdać tego odrazu naciskasz "Option", ale jeśli program się nie połączył to te pola będą nieaktywne.

Option-> Basic model i SVC Model

Tu jest inaczej jak w serii D i C tam było tylko jedno pole modelu.
Hmm może wystarczy tylko zmienić "SVC model" na 5450 zostawiając "Basic model" na UE5300.

Sory ale jak pisałem kilkukrotnie chwilowo bez PC nie jestem w stanie nic zrobić i sprawdzić ,a na tablet nie nalazłem pilota z tymi funkcjami.
 
Ostatnia edycja:

paszis

New member
Wiec robię tak:
-odpalam TV w trybie serwisowym
- uruchamiam program ruSamsung i czekam i nic sie nie dzieje .

Raczej na początek to nie włączaj trybu servisowaego ale włącz normalnie tv i włącz program następnie sprawdź czy prog się łaczy z tv.
Jak się połaczy to wyskoczy info w tv, zaakceptuj to w tv (zobacz czy działa sterowanie nim zmień np. kanał lub daj głośniej), tv zapamięta akceptacje i dopiero działaj w servisowym.

Znaczy wyłącz tv i program i od punktu pierwszego.
 
Ostatnia edycja:

Marek S

Member
udało się , tv najpierw musi być w trybie normalnym wtedy program się łączy a potem działa w serwisowym. Brakuje tu na forum HOWTO jak na innych . Musze przygotować pendrive do testów. Co można jeszcze zmienić na lepsze w tym TV ?
 

paszis

New member
udało się , tv najpierw musi być w trybie normalnym wtedy program się łączy a potem działa w serwisowym. Brakuje tu na forum HOWTO jak na innych . Musze przygotować pendrive do testów. Co można jeszcze zmienić na lepsze w tym TV ?

Tak jak ci napisałem w instukcji jest bład.


Teraz zdaj relację jak to działa i jak zmieniałeś, jesli model to w którym polu i na co.

Pendrive może ci nie zadziałać jeśli będzie za wolny , tv go zformatuje i wykona testy, jeśli bedzie za wolny to odmówi nagrywania na nim.
Ale się tym nie przejmuj jeśli funkcja jest dostępna to na 100% działa.

Ja poszukam co można jeszcze odblokować.:bober:

A ty pamiętaj zdaj relacje i koniecznie podaj na jakiej wersii firmware to robiłeś.
 
Ostatnia edycja:

Marek S

Member
Na razie zmieniłem na model 5500 i to pozostawiłem , wstawiłem pendrive ale jest pełny wiec chciał go sformatować to nie pozwoliłem mu jak przepisze dane to będę testował
zrobiłem to tak :
- uruchomiłem TV w trybie normalnym i odpaliłem program ruSamsung
- wyłączyłem TV i ponownie uruchomiłem w trybie serwisowym
A potem tylko zmieniłem typ TV z 5300 na 5500 i działa .
Jeszcze jednym mankamentem TV jest to że w trybie auto nie potrafi rozpoznać programów w formacie 4:3. A tak ogólnie myślałem ze jest lepszy obraz , jak na głośniki w telewizorze to dźwięk ma super .
 
Ostatnia edycja:

paszis

New member
Na razie zmieniłem na model 5500 i to pozostawiłem , wstawiłem pendrive ale jest pełny wiec chciał go sformatować to nie pozwoliłem mu jak przepisze dane to będę testował
zrobiłem to tak :
- uruchomiłem TV w trybie normalnym i odpaliłem program ruSamsung
- wyłączyłem TV i ponownie uruchomiłem w trybie serwisowym
A potem tylko zmieniłem typ TV z 5300 na 5500 i działa .
Jeszcze jednym mankamentem TV jest to że w trybie auto nie potrafi rozpoznać programów w formacie 4:3. A tak ogólnie myślałem ze jest lepszy obraz , jak na głośniki w telewizorze to dźwięk ma super .

Tv musi trochę pochodzić obraz będzie lepszy.

Czyli jak rozumiem ty nie masz EH5300 ale ES5300 i zmieniłeś w menu na model ES5500 ale na jakim firmware jest/był tv ?
Jaki tv ma panel ?

Wersje firmware znajdziesz w tv lub info, menu ,mute, power i jest napisane w pirszej planszy typu 10.22 czy 10.29.1 . najnowsze to 10.30
 
Ostatnia edycja:

kamilooo

New member
Z kolei ja na razie daję na wstrzymanie z zabawą w menu serwisowym, ponieważ dowiedziałem się, że na chwilę obecną z nagraniami PVR nie da się zrobić nic poza TV...
 

Marek S

Member
Tv musi trochę pochodzić obraz będzie lepszy.

Czyli jak rozumiem ty nie masz EH5300 ale ES5300 i zmieniłeś w menu na model ES5500 ale na jakim firmware jest/był tv ?
Jaki tv ma panel ?

Wersje firmware znajdziesz w tv lub info, menu ,mute, power i jest napisane w pirszej planszy typu 10.22 czy 10.29.1 . najnowsze to 10.30
Mam UE40EH5300 , oprogramowanie 1030 ale nie wiem gdzie jest informacja o panelu .
 

paszis

New member
Mam UE40EH5300 , oprogramowanie 1030 ale nie wiem gdzie jest informacja o panelu .

To dlaczego zmieniłeś na Es5500 a nie na identyczny z twym modelem Eh5450 ?

Na es5500 zamiast na Eh5450 nie ma sensu zmieniać jesli już ES to eksperymentować z wyższym ES5700 choć nie wiem co to da.

Wersje matrycy znajdziesz w serwisowym info , menu ,mute ,power
Tu poczytaj http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/84545-samsung-led-40-ue40eh5450-14.html

Panel samsunga to 40A6AF0D
Panel wg oznaczeń:
A— panel manufacturer (A = Samsung; H =Sharp; P = CMI; R = AUO)
6— frequency (6 = 50/60 Hz; 1 = 100/120 Hz; 2 = 200/240 Hz)
A — panel (A = AntiGlare; T = TN; U = Ultra Clear)
F — resolution (F = Full HD; H = HD; U = UD)
0 — 1st, 2nd panel and so on (1st = 0; 2nd = 1 ...)
D — backlight unit (C = CCFL; L = LED; E = Edge LED; D = Direct LED?)
 
Do góry