Samsung UE32EH5300 - odblokowanie PVR.

paszis

New member
tak

Mam jeszcze pytanko. Czy po zmianie jakichś ustawień w menu serwisowym, niekoniecznie PVR, po wybraniu Factory Reset wrócą do stanu fabrycznego?

Tak się niby stać się powinno ale pamiętaj że nie wszystko!!!
Model tv lub model matrycy to on ustawi fabryczne ale na taki na które ty ustawiłeś.
( tak jest przynajmniej na mym ue40c6710 a ue40eh5300 nie testowałem bo nie mam pc chwilowo)

Dlatego znacznie lepszym rozwiązaniem jest zmiana modelu tv niż włączanie selektywne tylko PVR itd. bo wtedy po resecie czy po wgraniu nowego firmware PVR itd. dalej działa, a tak to procedura od nowa ( jeśli się wogóle uda bo pewnie z nowym zablokują)

Firmware, CPU i płyta jest ta sama od eh5300 aż po ES6800 ,ES68xxx
 
Ostatnia edycja:

Marek S

Member
Czyli jak dobrze zrozumiałem oprogramowanie i płyta jest ta sama dla wszystkich modeli to w takim razie dlaczego są tak różne ? A nie jest tak ze jak zmienisz model to TV będzie musiał być od nowa programowany ?
 

kuba78

New member
Źle Ci tłumaczą, a Ty nie łykaj jak pelikan co na forach piszą.
Modele różnią się nie tylko ustawieniami w Meni Serwisowym, ale i sprzętowo odbiegają od siebie.
Ten sam model może występować w paru konfiguracjach sprzętowych.
Inaczej co w jednym modelu EH5300 wyjdzie w innej wersji modelu EH5300 przestawisz ustawienia fabryczne, albo coś innego spieprzysz.
Dobra rada nie grzeb, jeśli się na tym nie znasz.
 

paszis

New member
e tam

Źle Ci tłumaczą, a Ty nie łykaj jak pelikan co na forach piszą.
Modele różnią się nie tylko ustawieniami w Meni Serwisowym, ale i sprzętowo odbiegają od siebie.
Ten sam model może występować w paru konfiguracjach sprzętowych.
Inaczej co w jednym modelu EH5300 wyjdzie w innej wersji modelu EH5300 przestawisz ustawienia fabryczne, albo coś innego spieprzysz.
Dobra rada nie grzeb, jeśli się na tym nie znasz.

Nic się nie stanie sam przestawiałem c6710 na c8000 czyli zupełnie inny sprzęt ,tylko po to by pobrać skype a nastepnie zamontować go po ftp jako user po przestawieniu na c6800 z pvr. ,podawałem przepis tu na forum chybo jako pierwszy i nie tylko tu ale na chyba pierwszy swiecie miałem skype na c6xxxx , wpisy na samygo widziałem po miesiącu.

Fiirmware od eh5300 po es6800 jest identyczne choć tylko do es5700 jak pisałem wcześniej można spokojnie pezestawiać.
Pózniej dochodzi 3d ,200hz , i może być znaczne podorszenie wyświetlania ( tak jak u mnie po przestawieniu c6710 na c8000 ) lub nawet zgon.



Fakt w menu lepej nie grzeb, ale ale w 99,9% spokojnie możesz go przestawić na eh5450 bo to jest to samiusieńko.
 
Ostatnia edycja:

kuba78

New member
Każdy model telewizora ma określone, pewne funkcje i jest do tego zaprojektowany. Niby płyty niczym się nie różnią, ale występują znaczne różnice w budowie procesorów, wielkości pamięci itd., wizualnie płyty te same tylko literkami, cyferkami różnią się na układach. Ale funkcjonalnie mają inne zadania.
Zobacz wersje swojego modelu na tylniej nalepce.
 

paszis

New member
Każdy model telewizora ma określone, pewne funkcje i jest do tego zaprojektowany. Niby płyty niczym się nie różnią, ale występują znaczne różnice w budowie procesorów, wielkości pamięci itd., wizualnie płyty te same tylko literkami, cyferkami różnią się na układach. Ale funkcjonalnie mają inne zadania.
Zobacz wersje swojego modelu na tylniej nalepce.

Jakie róznice procesorów?
Od eh5300 do es68xx jest identyczny procesor.
Róznice to są ale w matrycach itd. ale od es/eh 6000 3d 200hz , więc nawet jeśli przestawi na es5700 który ma dekoder sat to nic się nie stanie ,tylko mu dekodera sat nie wykryje.

Ale nawet to że dekodera nie wykryje nie jest takie pewne gdyż być może on tam fizycznie jest ,tylko został przyblokowany ustawieniem modelu i może ??? wystarczy tylko dolutować wejście sat?
 
Ostatnia edycja:

kuba78

New member
Nic się nie stanie sam przestawiałem c6710 na c8000 czyli zupełnie inny sprzęt

Pewnie o tym nie wiesz, ale zmieniając model automatycznie zmieniasz głębiej pewne ustawienia w meni serwisowym, zmieniając tym samym funkcje dla procesora, pracę pamięci, przerwania podzespołów i inne rzeczy.
Wracając do pierwotnego modelu (zależnie od wersji) niekoniecznie wszystkie ustawienia wrócą na pierwotną konfiguracje, co powoduje zwiększoną temperaturę na nieprawidłowo funkcjonujących układach.

Prawidłowo powrót ustawień, powinien być przeprowadzony przez autokonfigurację sprzętową w meni serwisowym, co ma pewien minus, bo resetuje kalibracje ustawień podzespołów (np. kolorów) dokonanych w fabryce.

Źle pracujące podzespoły grzeją się pewien czas, pół roku, rok, może trzy lata i taka płyta pada z przegrzania.

Wnioski wyciągnijcie sami, czy warto coś przestawiać.
 
Ostatnia edycja:

paszis

New member
nie wymyślaj

Pewnie o tym nie wiesz, ale zmieniając model automatycznie zmieniasz głębiej pewne ustawienia w meni serwisowym, zmieniając tym samym funkcje dla procesora, pracę pamięci, przerwania podzespołów i inne rzeczy.
Wracając do pierwotnego modelu (zależnie od wersji) niekoniecznie wszystkie ustawienia wrócą na pierwotną konfiguracje, co powoduje zwiększoną temperaturę na nieprawidłowo funkcjonujących układach.

Prawidłowo powrót ustawień, powinien być przeprowadzony przez autokonfigurację sprzętową w meni serwisowym, co ma pewien minus, bo resetuje kalibracje ustawień podzespołów (np. kolorów) dokonanych w fabryce.

Źle pracujące podzespoły grzeją się pewien czas, pół roku, rok, może trzy lata i taka płyta pada z przegrzania.

Wnioski wyciągnijcie sami, czy warto coś przestawiać.

Jak nie wiem jak wiem :???:
Przestawiałem na chwilę na zupełnie inny model z 2d 100hz na 3D 400hz, i widziałem osobiście pogorszenie obrazu .
Tyle tylko ze na moment a po powrocie do oryginału wszystko bylo oczywiście perfekt i tak jest do dziś ,dzięki temu skype miałem pierwszy w swiecie na c6xxx.

Ale ale my tu mamy mowę o przestaianiu na to samiusieńko tylko pod inną nazwą za więcej $.
 

paszis

New member
kto sięniby myli?

Chyba się pomyliłeś?


ES6800 - MStar X10 900Mhz
ES6710 - MStar X10 900Mhz
ES6500 - MStar X10 900Mhz
ES6100 - MStar X10 900Mhz
ES5700 - MStar X10 900Mhz
ES5500 - MStar X10 900Mhz
ES5300 - MStar X10 900Mhz
EH5400 - MStar X10 900Mhz
EH5300 - MStar X10 900Mhz

EH5300 > ES6990 to samo firmware i CPU

Kto się niby myli? i za kogo ty tu na forum robisz? dezinformator z koncernu czy jakie licho?
 
Ostatnia edycja:

kuba78

New member
Bezpiecznie ustawiony masz przez producenta, zmieniając funkcje zmieniasz zadania dla układów do których mogą być nieprzystosowane.
Czytaj poprzednie moje wpisy, oczywiście decyzja należy do właściciela odbiornika.
Ja osobiście odradzam grzebania w meni serwisowym i co robimy to na własną odpowiedzialność.
Co do procesorów to zaszła pomyłka z mojej strony, na podstawie niesprawdzonych wiadomości byłem przekonany, że modele ES6800 są na dwurdzeniowych procesorach, za co przepraszam.

I po co te nerwy?
 

paszis

New member
A czy UE32EH5300 mogę bezpiecznie przestawić na ten model UE32EH6030(to jest model z 3D)? .

Nie to jest co innego zresztą nawet by ci się nie udało go znaleźć bo on ma zupełnie inny firmware 2x mniejszy i chyba też inny słabszy cpu.
100% bezpicznie mozesz sobie przestawić na eh5450 a jeśli chcesz bardziej poeksperymętować to na es5700.

A tak ogólnie to ja bym olał to całe PVR, mam to od dawna odblokowane na ue40c6710 i nie używałem tego ani razu.

Znacznie lepsze jest pozbycie się tego problematycznego dziadostwa DLNA i oglądanie zasobów sieciowych poprzez sambę czy NFS, wtedy TV widzi filmy,zdjęcia tak jak te na dysku usb podpiętym bezpośrednio do tv bez dziesiątek problemów z DLNA i znacznie szybciej co jest b.ważne przy połączeniu wifi, wtedy i PVR może nagrywać na udostępnionym dysku w sieci np. na dysku komputera czy dysku sieciowym NAS.

Tyko to na serii E narazie nie działa.
 
Ostatnia edycja:

Marek S

Member
Powoli się już gubię w tym temacie . Koledzy maja już poznane te telewizory ja mam go od soboty . Gdzie znaleźć informacje co z nim można zrobić w sensie użytkowym? Proszę zrozumieć jestem w HD zupełnym lamerem
 

kuba78

New member
Możesz zrobić to co masz w instrukcji obsługi :), bezpiecznie.
Za to zapłaciłeś i to masz prawo wymagać.
Jeśli wymagasz czegoś więcej, a na pewno tak będzie, rozwiązanie podałem wyżej, również bezpieczne.
http://sklep.chip.pl/product/177549/Akcesoria/Akcesoria_USB/Android_4_0_TV_Dongle_U1A.html
http://sklep.chip.pl/product/177549/Akcesoria/Akcesoria_USB/Android_4_0_TV_Dongle_U1A.html

Grzebanie w meni serwisowym, to jak rozbieranie niewypału :)
Modele eh5300 i es5500 niby niczym się nie różnią, ale nikt Ci nie zagwarantuje całkowicie zgodności układów.
 
Ostatnia edycja:

paszis

New member
A nie prościej, bezpieczniej i mieć wszystko bez łaski dokupując dongle?

Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Fakt to jest mega ciekawe ale:
Wifi to ma bardziej niż nędzne więc bedzie problem z połączeniem, potrzebujemy tam myszy i klawiatury koszty rosną, jeśli ktoś ma xbox czy ps to już nie wyglàda tak ciekawie.

Jeśli ktoś ma zamiar takie coś kupić nie potrzbuje tv z smart więc wtedy tanio eh500 + to.
Wygoda już nie ta, uruchamiasz tv pilotem oglądasz kanały ale aby oglądnąć coś z dysku sieciowego lub z netu musisz nagle szukać klawiatury/myszy i tym operować nastepnie znów szukać pilota aby dać głośniej/jaśniej itd.
 

Marek S

Member
Ja już kupiłem model 5300 i mam go w domu ale srednio jestem z niego zadowolony . Myślę co mogę z niego wycisnąć jeszcze i jak dodatkowo mogę to jeszcze użytkować. Bez sensu kupować dongla z androidem.
 
Do góry