plazma samsung problem

hipopotam77

New member
Witam,
właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem plazmy ps 51 E 530, i niby wszystko ok, gdyby nie fakt, że na programie nadawanym w HD (konkretnie TVP1 HD) podczas oglądania meczu, raz na jakiś czas tak jak gdyby się obraz ciął, podczas ruchu. Nie wiem, czy gdzieś można to włączyć w menu, jestem w trybie standardowym, ponadto raz na jakiś czas zauważyłem jakby mignięcie na ekranie, ale przede wszystkim chodzi mi o tę płynność ruchu.
Pozdrawiam i dziękuję.
 

digitalus

Banned
Witam
Mogles napisac czy odbierasz programy z tunera satelitarnego, telewizji kablowej, indywidualnej anteny zewnetrznej.
Jesli odbierasz kanal tvp 1 hd z indywidualnej anteny zewnetrzenej to przyczyna zaklocen obrazu , czyli zatrzyman, kolorowych kwadratow moze byc np
zbyt niska jakosc sygnalu ,trzeba poprawic ustawienie anteny aby uzyskac optymalna jakosc sygnalu. Sprawdzic przewod antenowy, polaczenie przy antenie i wtyczke antenowa przy telewizorze.
Jesli antena jest nisko nad ziemia np na parterze to powodem zaklocen moga byc nawet blisko przjezdzajace samochody.
 
Ostatnia edycja:

hipopotam77

New member
Dziękuję za odpowiedź, rzeczywiście mój błąd nie napisałem z czego odbieram.
Zatem jeszcze raz, mam kablówkę która nadaje sygnał naziemny cyfrowy i właśnie zauważyłem na tvp1 HD podczas meczu jakby przycinanie, co parę minut. Obraz przez jakiś czas płynny nagle klatka po klatce ze dwie sekundy, może sekundę. Jeśli to wina sygnału, to ok jeśli tv to niedobrze:)
Sprawdzę jeszcze canal plus czy też się coś takiego dzieje.
Mam jeszcze jedno pytanie, podczas przełączania kanałów pojawia mi się tylko nr kanału i coś jeszcze. Zeby włączyć informację o danym programie muszę wcisakć przycisk I i jeszcze A, wtedy mam opis aktualnie oglądanej audycji. Czy można gdzieś zmienić w menu, aby podczas przełączania kanałów automatycznie ukazywało się info o danej audycji?
Z góry dziękuję
 

digitalus

Banned
Gdyby zatrzymania,brak plynnosci byly na wszystkich kanalach to wtedy bylby powod do niepokoju. To raczej wina przekazu tej transmisji sportowej.
Sprawdz na innym kanale np canal+ sport czy beda podobne problemy.
Jesli chodzi natomiast o drugie pytanie czyli aby przy kazdym przelaczeniu programu ukazywal sie pasek info o danej audycji to najlepiej aby ta funkcja byla wylaczona. Mam wylaczone wyswietlanie takich informacji bo to statyczne obrazy ktore beda wyswietlac sie bardzo czesto w tym samym miejscu a takie informacje nie sa zawsze potrzebne.Jesli info o jakims programie w danej chwili jest potrzebne to najlepiej uruchomic przy pomocy pilota.
 
Ostatnia edycja:
Do góry