Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

Okazja

Wróć HDforum > Video > LCD > Samsung > reklamacja ze wzgledu na clouding
Odpowiedz

Wspiera forum

Meldunek: Oct 2011
21-07-2012, 23:27
Domyślnie

ty porzadny forumowiczu.kazdy samsung ma clouding i tyle .moze miec jeden wiekszy drugi mniejszy ale zawsze on bedzie.a stosunek samsungow z duzym cloudingiem w porownaniu do innych producentow jest ogromny.i tez nie uwierze ze ty go nie masz musiales drastycznie zmniejszyc podswietlenie tak jak to robia inni samsungowcy,aby mogli spac po nocach. zeby jeszcze dolac oliwy to Sony multimedialnie nr1.samsung na swoje telewizorki nabiera takich jak ty damy piekna ramke cos tam aplikacji dolozymy do tego sterowanko ruchem i juz jeden sie nabral a obraz kij z nim beda sie cieszyc ze pomachaja do telewizora.poczytaj testy na necie wszystkich samsungow tzn od serii 6 do 8 to bedziesz wiedzial jakie sa dobre.teraz zrob zdjecie na ile masz ustawione podswietlenie posmiejemy sie troche.jeszcze jedno oczywiscie ze uszanuje to ze masz inne potrzeby ale nie pisz mi bzdur ze nie masz cloudingu.
Yamaha r-n402d
SONY BDP-S490/560,PS4 SLIM,EVOBOX
Kolumny Wharfedale Diamond 330

Ostatnio edytowane przez pieniążek ; 21-07-2012 o 23:31
Odpowiedź z Cytatem
pieniążek jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Okazja
Wspiera forum

Meldunek: Apr 2011
22-07-2012, 00:36
Domyślnie

Nie majac i nie widzac wiesz lepiej od tych co maja i widza. Wartosci podswietlania podawalem przy zdjeciach. Po co chcesz sie ze mnie smiac bo nie rozumiem?

Dyskusje zakonczylem.
Odpowiedź z Cytatem
micmus jest offline
Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Jul 2009

22-07-2012, 01:47
Domyślnie

Cytat:
Napisał pieniążek Zobacz post
ty porzadny forumowiczu.
Myślę kolego, że reprezentujemy tak odmienne światy kulturowo, że dyskusja z tobą nie ma sensu.
Zresztą jak widać nie po to tu przybyłeś żeby dyskutować, ale rozprawiać.
Eh, nieładnie.
Odpowiedź z Cytatem
JacekSzulc jest offline
reklama

Full HD

Meldunek: Nov 2011
22-07-2012, 08:51
Domyślnie

Niepotrzebnie się kłócicie, technologia LCD ma wadę w postaci cloudingu i to niezależnie od marki producenta.

Wszystko zależy od matrycy, w jakim cyklu i technologii produkcji została wyprodukowana.

Czy matryca ma clouding czy nie, są to odczucia subiektywne.
Do pomiaru tego zjawiska są urządzenia do pomiaru natężenia światła.
Nie jest prawdą, że Samsung ma największy w śród liczących się marek clouding, kompletna bzdura.

Jest prawdą że partie wersji z "gorszymi, tańszymi" podzespołami trafiają na polski rynek, jesteśmy zaliczani do mniej wymagających klientów (ale cicho, to tajemnica firm, oficjalnie jesteśmy równo traktowani z Anglikami).
Odpowiedź z Cytatem
fula jest offline
Wspiera forum

22-07-2012, 10:14
Domyślnie

Chciałbym tez zauważyć ze przedstawione tu zdjęcia czy oceny modeli z micro dimmingiem są błędne, przy sprawdzaniu cloudingu czy poziomu czerni w tych TV należy wyłączyć micro dimming.
Nie jesteśmy w stanie sprawdzić czy matryca ma problemy gdy TV wyłącza podswietlenie, to tak jakbyśmy szukali tych problemów przy wyłączonym TV.

Natomiast sam clouding w LCD występuje zawsze, to wada tej technologi tak jak powidoki w plazmie, jedni to widzą inni nie, ale zapewniam ze występują w każdym modelu.
Odpowiedź z Cytatem
Kadajo jest offline
Wspiera forum

Meldunek: Apr 2011
22-07-2012, 10:28
Domyślnie

Micro dimming w przedstawionym tu Samsungu to tylko program Samsunga (rozjaśnianie scen jasnych i przyciemnianie ciemnych czy jakoś tak) - nie jest to full LED, nie następuje wyłączenie diod za matrycą bo ich tam nie ma To zwykły krawędziowy.

Micro dimming (przedstawiony tu na zdjeciach) to co innego jak Local dimming (full Led).

Podsumowując całość: kolega ma Samsunga D6750 widziałem testowałem Clouding masakra. Przy ciemnych scenach w filmach bardzo dokucza i kuje w oczy.

Ja mam model ES6570 po długich poszukiwaniach modelu bez Cloudingi i jestem super zadowolony - dla mnie Cloudingu brak, mogę oglądać filmy nocą i żadne chmurki nie występują.

Także miałem porównanie z modelem gdzie Clouding występuje. Widziałem i stwierdziłem na własnym przykłądzie nie na opini zasłyszanej, że można trafić dobrego Leda samsunga z równym podświetlaniem i być zadowolonym tak jak ja jestem i to najważniejsze

W pełni potwierdzam, że w Samsungach występuje Clouding (w innych markach również) nie do zaakcentowania (przykład D6750) jednak można trafić bardzo dobrze gdzie Clouding nie ma znaczenia (mój przykład).

Dla typowo nocnych kinomanów zawsze powtarzam, że i tak najlepsza jest dobra plazma (ja miałem Panasonica S20), u mnie preferencje były inne stąd zmieniłem z plazmy na LCD Led i była to przemyślana, a co najważniejsze trafna decyzja.

Ostatnio edytowane przez micmus ; 22-07-2012 o 10:35
Odpowiedź z Cytatem
micmus jest offline
Wspiera forum

22-07-2012, 14:22
Domyślnie

ale pan micmus walczy do konca nie cloudingu i kit.to jedyny taki model na swiecie bez cloudingu szczegolnie ze wszystkie lcd-ki go maja.a po druie mam do cynienia z samsungiem serii 6 na codzien i ma taki clouding ze zaraz deszcz bedzie padac zaznacze ze nie z polskiego rynku bo niby nas pomijaja.i powtarzam samsung i lg to liderzy cloudingu wsrod innych producentow.panie szulc ty chyba jestes bardzo delikatnym i wrazliwym chlopcem?jak to nie jest dyskusja to co?bo chyba nie rozprawka a wiedze o problemie cloudingu w samsungach masz znikoma bo nawet samsung o tym wie ze to problem!
Yamaha r-n402d
SONY BDP-S490/560,PS4 SLIM,EVOBOX
Kolumny Wharfedale Diamond 330

Ostatnio edytowane przez pieniążek ; 22-07-2012 o 14:25
Odpowiedź z Cytatem
pieniążek jest offline
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie