Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

Okazja

Wróć HDforum > Video > LCD > Samsung > reklamacja ze wzgledu na clouding
Odpowiedz

Member

Meldunek: Jun 2012
21-07-2012, 11:08
Domyślnie

Clouding to raczej nie powód do reklamacji. Ten typ telewizora tak ma. Warto wiedzieć o dwóch rzeczach.

1. Wzmożony clouding pojawia się jeśli telewizor był źle przechowywany. Wtedy powstają naprężenia w matrycy, które powodują te plamy. Dodatkowo czasem widać przekłamania kolorów. Jest na to sposób, przynajmniej w niektórych modelach, które na to pozwalają. Trzeba poluzować wszystkie śrubki z tyłu obudowy o około 1/2 do 3/4 obrotu na jakiś tydzień, dwa. w tym czasie naprężenia powinny ustąpić a obraz powinien stać się równomierny. Podświetlenie znaczy.
2. Telewizor LCD nie nadaje się do oglądania w ciemnym pokoju. Żeby oglądać z przyjemnością trzeba mieć oświetlenie dostosowane do telewizora. nie za silne, ale i nie za słabe, bo wtedy widać prześwitujące podświetlenie. Innego wyjścia nie ma. LCD to nie plazma. Kropka.
Odpowiedź z Cytatem
JanuszKołeck jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Okazja
Wspiera forum

Meldunek: Jun 2012
21-07-2012, 12:31
Domyślnie

A jak się wam podoba podświetlenie w moim LG?

LG odmówiło mi nawet przyjęcia zgłoszenia gwarancyjnego!

Według pani Róży Janickiej z LG, która oceniła mój telewizor wyłącznie po trzech zdjęciach (musiałem je sam wykonać), z podświetleniem tego telewizora wszystko jest ok. Po wymienieniu się kilku mailami w te i we w te, otrzymałem w końcu taką odpowiedź:
"Zjawisko będzie wadą jeżeli będzie wykazane na teście obrazu, a takiego zdjęcia nie otrzymaliśmy."

Jakby ktoś nie wiedział jak wygląda obraz testowy do którego odwołuje się bystra przedstawicielka LG, to zamieszczam jego zrzut poniżej. To jest obraz na którym należy wykazać clouding i banding:

Prawda że w LG mają poczucie humoru?
LG LED TV? Czy aby na pewno go chcesz? http://www.hdtv.com.pl/forum/803994-post9.html
Odpowiedź z Cytatem
PeteShadow jest offline
Wspiera forum

Meldunek: Oct 2011
21-07-2012, 13:24
Domyślnie

Cytat:
Napisał JacekSzulc Zobacz post
Nie wchodź w żadne rozmowy gwarancyjne! Jeśli jesteś naprawdę zawiedziony to oddaj bez podawania przyczyny. Teraz bogatszy o nowe doświadczenie wybierz się ponownie do sklepu i szukaj dalej. Nie daj się nabrać na teksty w stylu "Samsung to bubel".
Być może trafiłeś na kiepski egzemplarz, albo ten model taki już jest, a na pewno nie wszystkie Samsungi mają takie defekty. Mój na przykładnie jest OK. Z całą pewnością jednak Samsungi biją na głowę konkurencję multimedialnością. Nie wyobrażam sobie już teraz innego TV u siebie, no chyba jedynie 60" zamiast 55".

Pozdrawiam
Jacek
jacek szulc chyba nie jest w temacie wiec dodam ze obojetnie jakiego samsunga kupisz problem cloudingu bedzie wiekszy niz np w sharpach,sony,czy philipsach.clouding bedzie nawet w serii najdrozszej i najwyzszej.nie ten typ tak ma tylko samsung tak ma obojetnie jaki model.
Yamaha r-n402d
SONY BDP-S490/560,PS4 SLIM,EVOBOX
Kolumny Wharfedale Diamond 330
Odpowiedź z Cytatem
pieniążek jest offline
reklama

Wspiera forum

Meldunek: Apr 2011
21-07-2012, 15:54
Domyślnie

Jeszcze raz zaznaczam Samsung rzeczywiście ma najczęściej Clouding względem innych marek ale... zdecydowanie nie każdy tak ma. Mam ES6570 46 cali i Cloudingu zero także kolego nie masz racji (założyłem osobny wątek z moim testem tego modelu jest już kilka zdjęć - będzie więcej wiec zajrzyj).

Tu na potwierdzenie ciemne sceny w moim modelu: (micro dimming załączony, podświetlenie 9/20). Zdjęcie robione w nocy całkowita ciemność.
Na krawędziach ekranu widać jaśniejsze miejsca, ale chmurek zero. Gdy zejdę z podświetlaniem w nocy do 6 znikają również jaśniejsze krawędzie matrycy. Przy oglądaniu filmów nawet z ciemnymi scenami nocą pełen komfort obrazu. Wcześniej miałem plazmę Panasonica S20 i zmiana TV w nocnym oglądaniu nie boli.

Pozdrawiam
Michał
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
reklamacja ze wzgledu na clouding-c1.jpg  

Ostatnio edytowane przez blackninja ; 26-11-2012 o 21:19
Odpowiedź z Cytatem
micmus jest offline
Wspiera forum

21-07-2012, 15:56
Domyślnie

PeteShadow masakra

Jaki to model ? Dla mnie nie do zaakceptowania - jak jeszcze możesz to go oddaj, wymień.
Odpowiedź z Cytatem
micmus jest offline
Wspiera forum

21-07-2012, 16:08
Domyślnie

Gdy w ciemnych scenach nie pojawiają się bezpośrednio białe elementy do wyświetlania (jak w pierwszym zdjęciu napis Toshiba) czerń i podświetlanie idealne (zdjęcie poniżej).

W realnym oglądaniu w filmach przy ciemnych scenach praktycznie nigdy nie ma białych elementów do wyświetlania. Wszelkie preferencje obrazu, microdimming itp. są również uwzględniane przy czarnych planszach podczas przełączania kanałów także tu dodatkowy plus względem modeli ubiegłorocznych oraz chyba większości innych marek.

Wygląda to tak:
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
reklamacja ze wzgledu na clouding-c2.jpg  

Ostatnio edytowane przez micmus ; 21-07-2012 o 16:56
Odpowiedź z Cytatem
micmus jest offline
Wspiera forum

Meldunek: Oct 2011
21-07-2012, 17:36
Domyślnie

a powiedz mi kolego z ktorego roku masz model bo rama chyba jest sprzed 3lat a wtedy samsung jescze cloudingu tak duzego nie mial.chodzi mi o modele na rok 2011 i 2012.a tam wszystkie mialy clouding
Yamaha r-n402d
SONY BDP-S490/560,PS4 SLIM,EVOBOX
Kolumny Wharfedale Diamond 330
Odpowiedź z Cytatem
pieniążek jest offline
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania