reklamacja ze wzgledu na clouding

micmus

Member
Bez reklam
pieniążek w taki sposób to nie mamy o czym rozmawiać.

Obaliłem Twoje twierdzenie poparte przykładowymi zdjęciami, że każdy Samsung ma mega Clouding jak widzisz... jesteś w błędzie.

Masz racje w Twoich twierdzeniach... nie.
Widzisz nawet Twoje przypuszczenia, ze TV jest sprzed 3 lat bo obecne Samsungi są jeszcze gorsze się nie sprawdziły... znów źle.

W żadnym wypadku nie mowie, ze Samsung jest najlepszy, ale jak dobrze trafisz jest naprawdę dobry i równo podświetlony. Mój wybór był w pełni świadomy wybierając technologie LED i właśnie Samsunga (wcześniej miałem plazmę - dla prawdziwych nocnych kinomanów nadal najlepszy wybór), nie muszę nic bronić obraz robi to sam.

Może dla Ciebie multimedialność w Samsungu (w tym jest akurat Samsung jest najlepszy) jest niepotrzebna, ale ja jak i wielu innych użytkowników korzystam z tego ciągle i nie wyobrażam sobie tego nie mieć. Nie dla wszystkich multimedia i Smart w TV jest ważne - ja to w pełni rozumiem i szanuje. u mnie TV w 70% używam we współpracy z laptopem i dla internetu, 30% oglądanie TV. Miałem inne potrzeby wybrałem inaczej ... uszanujesz ?

Wszystkie Samsungi = Clouding - gratuluje, że widziałeś i testowałeś każdy egzemplarz :) milion 2 miliony sztuk ?

Skrajność... zły nawyk.

Twoja postawa i wypowiedź do innych forumowiczów ... nie ładnie.
 
Ostatnia edycja:

pieniążek1

Active member
Bez reklam
ty porzadny forumowiczu.kazdy samsung ma clouding i tyle .moze miec jeden wiekszy drugi mniejszy ale zawsze on bedzie.a stosunek samsungow z duzym cloudingiem w porownaniu do innych producentow jest ogromny.i tez nie uwierze ze ty go nie masz musiales drastycznie zmniejszyc podswietlenie tak jak to robia inni samsungowcy,aby mogli spac po nocach. zeby jeszcze dolac oliwy to Sony multimedialnie nr1.samsung na swoje telewizorki nabiera takich jak ty damy piekna ramke cos tam aplikacji dolozymy do tego sterowanko ruchem i juz jeden sie nabral a obraz kij z nim beda sie cieszyc ze pomachaja do telewizora.poczytaj testy na necie wszystkich samsungow tzn od serii 6 do 8 to bedziesz wiedzial jakie sa dobre.teraz zrob zdjecie na ile masz ustawione podswietlenie posmiejemy sie troche.jeszcze jedno oczywiscie ze uszanuje to ze masz inne potrzeby ale nie pisz mi bzdur ze nie masz cloudingu.
 
Ostatnia edycja:

micmus

Member
Bez reklam
Nie majac i nie widzac wiesz lepiej od tych co maja i widza. Wartosci podswietlania podawalem przy zdjeciach. Po co chcesz sie ze mnie smiac bo nie rozumiem?

Dyskusje zakonczylem.
 

fula

New member
Niepotrzebnie się kłócicie, technologia LCD ma wadę w postaci cloudingu i to niezależnie od marki producenta.

Wszystko zależy od matrycy, w jakim cyklu i technologii produkcji została wyprodukowana.

Czy matryca ma clouding czy nie, są to odczucia subiektywne.
Do pomiaru tego zjawiska są urządzenia do pomiaru natężenia światła.
Nie jest prawdą, że Samsung ma największy w śród liczących się marek clouding, kompletna bzdura.

Jest prawdą że partie wersji z "gorszymi, tańszymi" podzespołami trafiają na polski rynek, jesteśmy zaliczani do mniej wymagających klientów (ale cicho, to tajemnica firm, oficjalnie jesteśmy równo traktowani z Anglikami).
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Chciałbym tez zauważyć ze przedstawione tu zdjęcia czy oceny modeli z micro dimmingiem są błędne, przy sprawdzaniu cloudingu czy poziomu czerni w tych TV należy wyłączyć micro dimming.
Nie jesteśmy w stanie sprawdzić czy matryca ma problemy gdy TV wyłącza podswietlenie, to tak jakbyśmy szukali tych problemów przy wyłączonym TV.

Natomiast sam clouding w LCD występuje zawsze, to wada tej technologi tak jak powidoki w plazmie, jedni to widzą inni nie, ale zapewniam ze występują w każdym modelu.
 

micmus

Member
Bez reklam
Micro dimming w przedstawionym tu Samsungu to tylko program Samsunga (rozjaśnianie scen jasnych i przyciemnianie ciemnych czy jakoś tak) - nie jest to full LED, nie następuje wyłączenie diod za matrycą bo ich tam nie ma :) To zwykły krawędziowy.

Micro dimming (przedstawiony tu na zdjeciach) to co innego jak Local dimming (full Led).

Podsumowując całość: kolega ma Samsunga D6750 widziałem testowałem Clouding masakra. Przy ciemnych scenach w filmach bardzo dokucza i kuje w oczy.

Ja mam model ES6570 po długich poszukiwaniach modelu bez Cloudingi i jestem super zadowolony - dla mnie Cloudingu brak, mogę oglądać filmy nocą i żadne chmurki nie występują.

Także miałem porównanie z modelem gdzie Clouding występuje. Widziałem i stwierdziłem na własnym przykłądzie nie na opini zasłyszanej, że można trafić dobrego Leda samsunga z równym podświetlaniem i być zadowolonym tak jak ja jestem i to najważniejsze :)

W pełni potwierdzam, że w Samsungach występuje Clouding (w innych markach również) nie do zaakcentowania (przykład D6750) jednak można trafić bardzo dobrze gdzie Clouding nie ma znaczenia (mój przykład).

Dla typowo nocnych kinomanów zawsze powtarzam, że i tak najlepsza jest dobra plazma (ja miałem Panasonica S20), u mnie preferencje były inne stąd zmieniłem z plazmy na LCD Led i była to przemyślana, a co najważniejsze trafna decyzja.
 
Ostatnia edycja:

pieniążek1

Active member
Bez reklam
ale pan micmus walczy do konca nie cloudingu i kit.to jedyny taki model na swiecie bez cloudingu szczegolnie ze wszystkie lcd-ki go maja.a po druie mam do cynienia z samsungiem serii 6 na codzien i ma taki clouding ze zaraz deszcz bedzie padac zaznacze ze nie z polskiego rynku bo niby nas pomijaja.i powtarzam samsung i lg to liderzy cloudingu wsrod innych producentow.panie szulc ty chyba jestes bardzo delikatnym i wrazliwym chlopcem?jak to nie jest dyskusja to co?bo chyba nie rozprawka a wiedze o problemie cloudingu w samsungach masz znikoma bo nawet samsung o tym wie ze to problem!
 
Ostatnia edycja:

JacekSzulc

Klub HDTV.com.pl
vip
pieniążek, masz problemy poważne z czytaniem ze zrozumieniem i w tym tkwi cały problem. Nigdzie nie napisałem, że w Samsungach nie ma cloudingu. Jeśli znalazłeś gdzieś taką moją wypowiedź to ją zacytuj.
Na tym kończę. Ty przecież znawco, wiesz lepiej jaki telewizor u mnie i micmusa w domu stoi.
 

micmus

Member
Bez reklam
Dla wszystkich niedowiarków, że nie można mieć TV LCD (szczególnie Samsunga) bez Cloudingu.

Zdjęcie nocą, podświetlenie matrycy 10/20 - w nocnym oglądaniu i tak takie podświetlenie jest zbyt wysokie, w nocy ustawiam na 7/8. Sam napis Youtube prześwietlony ze względu na długi czas ekspozycji - otwarcie migawki. Wyższe podświetlanie powoduje świecenie czerni, jednak podświetlenie nawet na 20 jest nadal równomierne.

Samsung 46ES6570 - porównywałem kilka egzemplarzy tego modelu, aż znalazłem bez Cloudingu - jest możłiwe... ja mam i wiem, że jest.

W normalnym użytkowaniu jest idealnie, zdjęcie mocno prześwietlone.
Ktoś nie wierzy niech doszukuje się spisku, ja tak mam i bardzo mnie to cieszy bo jestem super zadowolony z TV.
 

Attachments

  • P1020969.JPG
    P1020969.JPG
    57,7 KB · Wyś: 871
Ostatnia edycja:

micmus

Member
Bez reklam
Podświetlenie matrycy 8/20 na takich oglądam nocą.
 

Attachments

  • P1020972.JPG
    P1020972.JPG
    493,1 KB · Wyś: 1182
Ostatnia edycja:

szakal4950

New member
szczepan997 u ciebie ciągle widać podświetlenie przy ciemnych scenach??? Ja mam ten sam model i podświetlenie widać tylko na tle np. jak łączy z youtube lub jak łączy z nie którymi skrótami ze SMART a tak to clouding nie występuje. Obejrzałem sporo filmów (wieczorem) gdzie akcja toczy się w nocy i podświetlenia nie widziałem.Nawet jak idą napisy na czarnym tle po filmie to clouding nie występuje. Napisz jakie masz ustawienia obrazu. Ja mam:
tryb obrazu -standardowy
podświetlenie- 14
kontrast-80
jasność- 58
motion plus -wyraźny
ledmotion plus- wyłączony
kontrast dynamiczny - średni
 
Ostatnia edycja:

PeteShadow

New member
Bez reklam
PeteShadow masakra :(
Jaki to model ? Dla mnie nie do zaakceptowania - jak jeszcze możesz to go oddaj, wymień.
Model jest w mojej sygnaturce.

@PeteShadow
Wybacz, ale Twój telewizor nie nadaje się do oglądania filmów. Może masz coś namieszane w ustawieniach? Aż mi się nie chce wierzyć, że coś takiego serwis uznaje za sprawny telewizor.
Ależ ja sobie doskonale zdaję sprawę z tego, że wdepnąłem w g....
Też mi się nie chce wierzyć, że coś takiego serwis uznaje za sprawny telewizor, ale jednak jest to faktem. Zgłoszenia reklamacyjnego dokonałem przez formularz na stronie internetowej LG. Wysłałem dokładnie te trzy zdjęcia, które zamieściłem tu, na pierwszej stronie tego wątku. Na podstawie "analizy" tych trzech zdjęć przez LG, otrzymałem informację, że mam się pocałować w d.... i reklamację odrzucono.
Po moich protestach sprawa poszła wyżej i stamtąd również otrzymałem informację, że telewizor pokazuje obraz który jest poprawny. Wtedy poprosiłem o informację jakimi normami kieruje się firma LG, oceniając telewizor na podstawie trzech przesłanych przez klienta zdjęć i nie podejmując się nawet przyjęcia zgłoszenia. Dostałem odpowiedź że muszę wykazać wadę na ekranie testowym, który również zamieściłem we wcześniejszym poście (ten z futbolistami). Chyba każdy się ze mną zgodzi, że jest to kpina z klienta. Równie dobrze można by testować jakość głośników na lotnisku podczas startu Boeinga 767.
 

micmus

Member
Bez reklam
PeteShadow to współczuje - nie poddawaj się i walcz dalej. Są organizacje praw konsumenta itp. próbuj. Ja bym nie reklamował w LG tylko w sklepie jako "neizgodność towaru z umową" - łatwiej coś wyegzekwować i więcej możliwości.

Również zastanawiałem się nad tym modele LG wybrałem inaczej (46ES6570) - dla mnie na szczęście, bo trafiłem model bez problemów. W sumie nie tyle trafiłem co zdawałem sobie sprawę jak to wygląda i testowałem kilka egzemplarzy w ciemnych warunkach i wybrałem taki bez Cloudingu. Pierwszy egzemplarz co był uszykowany dla mnie nie odebrałem.

Obraz testowy od LG - po prostu śmiech.... Oni tak na poważnie ? heh

To tak jakby firma produkująca opony zimowe testowała swój produkt na suchym rozgrzanym asfalcie i twierdziła, że opony trzymają się świetnie, a drogi hamowania podpisywała jako na oblodzonej nawierzchni.
 
Ostatnia edycja:

Słaby

New member
Witam,

no to i ja dorzucę 3 grosze. W sprawie Samsungów szukałem w serii ES7000 i ES8000 i powiem, że egzemplarza z znośnym claudingiem nie znalazłem:( Oczywiście czytałem posty gdzie ktoś znalazł nawet niższe modele z małym calaudingiem ale mi się to nie udało. Zdecydowałem się na model innego producenta który nie jest idealny ale dla mnie wystarczy (o niebo lepszy od Samsunga). Pan który kalibrował mi TV też strasznie narzekał na tegoroczne Samsungi. Ponoć mają tak nierównomierne podświetlenie że żal mu było ludzi co po 10 000 tyś wydają na takie TV.

pozdrawiam darek:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A ja nie miałem z tym problemu.
Dostałem model który oglądało dużo osób i clouding był nie istotny.
Jeśli ktoś jest wrażliwy na cloudig to powinien sięgać po Full led (Sharp, Philips) lub plazmę ( Panasonic lub Samsung )
 

micmus

Member
Bez reklam
Wszystko wskazuje na to, że zależy jak trafisz, ale w Sasmungu jednak nadal loteria. W teście Kikiego Cloudingu brak (ES7000) u mnie Cloudingu brak (ES6570) u innych różnie.
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
PeteShadow to współczuje - nie poddawaj się i walcz dalej. Są organizacje praw konsumenta itp. próbuj. Ja bym nie reklamował w LG tylko w sklepie jako "niezgodność towaru z umową" - łatwiej coś wyegzekwować i więcej możliwości.
Tu niestety mam problem. Telewizor kupowałem bezpośrednio w dystrybucji, bo sam prowadzę mały sklep z elektroniką. Prawa konsumenta końcowego więc mnie w tej sytuacji nie dotyczą :-(.
Swoją drogą też się nad tym zastanawiałem. Co by było, gdybym jako sprzedawca ściągnął ten telewizor na zamówienie klienta i ten zechciałby się powołać na niezgodność towaru z umową i przytargał by mi go po dwóch dniach od zakupu do sklepu żądając zwrotu kasy. W takiej sytuacji sprzedawca jest po prostu udupiony. Prawo przewiduje ochronę konsumenta, ale w żaden sposób nie zabezpiecza sprzedawców.
Wracając jeszcze do wyboru modelu. Seria ta wpadła mi w oko w okolicach jesieni 2011 roku. Śliczny design wyostrzył apetyt i postanowiłem poczekać do CES2012 na premierę. Wtedy jeszcze miałem nadzieję na 980'tkę, ale w okolicach marca 2012 gdy pokazały się ceny w okolicach 13.000, odpuściłem z technologii Full Nano LED i postanowiłem ograniczyć się do 670'tki. Jak widać nie wyszedłem na tym dobrze.
 
Do góry