"Bzyczenie" (denerwujący dźwięk)

ocadog

New member
Jestem posiadaczem Samsunga LE26R74BDX (choc mysle, ze nie o model tu chodzi). Telewizor jest jeszcze na gwarancji (obenie jestem na etapie poszukiwania na to kwitow ;) ), ale ma nastepujace pytanie. Otoz od pewnego czasu daje o sobie zdac denerwujacy dzwiek wydobywajacy sie z wnetrza TV (nie z glosnikow) podczas jego pracy (wyswietlania obrazu). Odnosze wrazenie jakby nagrzewajacy sie element dawal o sobie znac. Symptomatyczne jest szczegolnie to, iz efekt nasila sie gdy w opcji "oszczedzania energii" przelaczam z "off" na kazda z kolejnych pozycji. Wlaczenie "mute" doskonale daje wychwycic niepokojacy dzwiek. Jakie sugestie, doswiadczenia?
 

PiotrP71

New member
Samsung LE32M61B pisk lub świst

Witam, mam S..LE32M61B po wyłaczeniu często pisczy, czy ktoś próbował listew z filtrem przeciwzaklóceniowym, zauważyłem że pisk pojawia się po skoku napięcia w sieci spowodowanym np wlączeniem się lodówki... PP
 

m_art

New member
Ja miałem podobny problem LE32T51 - cicho piszczał w trybie STANDBY. Piszczenie ustąpiło jak ręką odjął po podłączeniu przez DVI odtwarzacza DVD /zresztą też SAMSUNG/. Może podłączenie czegoś po HDMI pomoże?
 

Przemcio73

New member
m_art napisał:
Ja miałem podobny problem LE32T51 - cicho piszczał w trybie STANDBY. Piszczenie ustąpiło jak ręką odjął po podłączeniu przez DVI odtwarzacza DVD /zresztą też SAMSUNG/. Może podłączenie czegoś po HDMI pomoże?
niestety nie pomaga :( - mam podłączonego denona po hdmi
Niedokuczliwe aczkolwiek słyszalne piszczenie...
pozdr
 
Ostatnia edycja:

andzeloti

New member
Proszę o pomoc Samsung 32 R71B

Mam pytanko w sprawie Samsunga 32 R71B
W trakcie oglądania w momentach gdy obraz się ściemnia z telewizora słychać ciche buczenie gdy pojawia sie ciut jasniejszy obraz buczenie ustepuje i tak jest przy wsztstkich żródłach tak jak by cos w tym danym momęcie automatycznie się włączało i po pojawieniu się ciut jasniejszego obrazu wyłączało .Jest to najbardziej słyszalne wieczorami bo w dzień jak jest podgłoszony dzwięk nie zwraca się na to uwagi .W związu z tym mam pytanko czy jest to normalne zjawisko w tym samsungu mam go od paru dni ale dopiero wczoraj wieczorem to zauważyłem .Bardzo prosze o porade z góry dziękuje.
 
Ostatnia edycja:

wojmol

New member
Mam ten sam model samsunga i dokładnie ten sam problem z buczeniem, zwróć jeszcze uwagę co się dzieje jak włączysz funkcję oszczędzania energi, buczy bez przerwy.
Zgłosiłem to już na infolinię samsunga i mają przysłać kogoś z autoryzowanego serwisu, musimy poczekać i zobaczymy czy wymyślą coś sensownego.
 

andzeloti

New member
Witam
Dokładnie tak jest przy oszczędnym trybie energii buczy cały czs, nie wiem co ztym fantem zrobić mam ten lcd dosłownie pare dni jak bym sie dobze uparł to wymienił bym go na nowy ale niema 100% pewności że będzie inaczej a pech może chciec i trafi sie jeszcze gorszy jestem ciekawy jak jest z tą delegliwością u innych.
 

jachnyc

New member
Witam , mam ten sam problem ale w modelu LE27S71B , az tak bardzo to nie denerwuje ale...... Jeszcze opisze jeden problem , po podlaczeniu nboxa nki , kablem HDMI na czarnym tle podczas przelaczania programow sa delikatne poziome paski na ekranie , moze to ma cos wspolnego z tym "buczeniem " ?????????
 

andzeloti

New member
Witam
Nki jeszcze nie posiadam wiec na ten temat nic nie powiem ,korzystam z DVD Samsunga HD-850 podłączonym przewodem HDMI i cos podobnego pojawia sie przy zmienie rozdzielczości ale nie jest to uciażliwe .
 

wiktoch

New member
witam,

mam ten sam "bzyczący" problem - ale w modelu 32r71. sprzęt całe szczęście jeszcze na gwarancji (pół roku użytkowania).

mam pytanko - czy ktoś z was już oddawał swojego LCD do serwisu? i czy tak jak napisał kolega zajączek wina leżała po stronie transformatora? ile trwała naprawa i czy ktoś oddawał sprzęt do serwisu w warszawie (na ul. kierbedzia)?

czy może znaleźliście inne rozwiązanie dla tego problemu?

z góry dzięki za odpowiedź

pozdr
wik
 

wiktoch

New member
pisałem już w innym poście http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=62668#post62668, że mam podobny problem z moim le32r71 - w moim przypadku chodzi o buczenie ale wylko w trybie "uśpienia" (stand-by). Jak LCD jest włączony to nie buczy. Napisałem maila do serwisu Samsunga i jak dostanę odpowiedź to podzielę się z wami.

aha - może kogoś zainteresuje, że przedmiotowe buczenie pojawiło się w moim LCD po ok. 6-7 miesiącach użytkowania

pozdr
wik
 

czaki

New member
jak u mnie w lg trafo wys napiecia zaczol piszczec to sie bardziej nasilalo po 2 latach pewnego dnia tv sie nie wlaczyl koszt wymiany 360 zł .
 

MrAs

New member
U mnie też występuje takie bzyczenie na czarnym (s71), ale dopiero po jakims czasie (1 godzina) pracy. Czy naprawdę chodzi o transformator i jak droga to może byc usterka? A może to przypadłośc SAMSUNGów?
 
Do góry